Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu Wesołych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia ;:196
U mnie leży troszkę śniegu i jest obecnie - 6 st.Słonko od rana przyświeca jak miło ;:3
Wiesz...a ja nie wysadziłam z mojej wanienki host i zdaję sobie sprawę, że mogą zmarznąć na zawsze.
Piękną masz choinkę i jak sporo prezentów pięknie popakowanych.No i te wspaniałe latarenki, też sobie kupiłam jedną, ale białą :D

Szczęśliwego Nowego Roku 2022 :D
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu a w tej wannie ocynkowanej to są otwory odpływowe??Bardzo ładna kompozycja. ;:63
Ja mam wanienkę plastikową,ale tylko błoto mi się w niej zrobiło i nic nie posadziłam.
Ten liliowiec piękny i chociaż mam ich całe mnóstwo to ten przypadł mi do gustu.
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu w Nowym Roku!

Zaledwie jego początek, a już po zimie i po pięknych białych widokach :D Podobno ładna, śnieżna mroźna zima ma wrócić w lutym :wink:
Bardzo mi się spodobał liliowiec Magic Dancer i jak już ostatnio w pewnym przedziale wszystkie wydawały mi się do siebie podobne to ten jak napotkam to się chyba skuszę ;:333

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku, dużo zdrowia dla Ciebie i Najbliższych oraz wspaniałego sezonu ogrodniczego, niech się darzy ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witam Krysiu
Co prawda dzisiaj też święto ale inne i w nowym już roku. Przyciągnęły mnie do Ciebie posty o dzielżanach. Barbule też lubię mam 3. Ładne górskie widoki.
pozdrawiam
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani

Święta, święta i po świętach... jak zwykle za szybko minęły, od wczoraj lekko mrozi i śnieżek leciutko pokrył ogród.
W ogrodzie Ciemiernik otworzył swoje pierwsze kwiaty


Obrazek

Olu miło witam nowego gościa ;:196 Dzielżany posiadam tylko dwa rodzaje, ale obydwa mnie cieszą może jeszcze skuszę się na jakieś... chociaż postanowienie mam takie, że żadnych nowości tylko zająć się tym co jest, bo można je porozsadzać a skoro sprawdzone i rosną :wink: to niech cieszą oczy w różnych zakątkach ogrodu. Tak :D widoki mam świetne i bardzo je lubię, z okien mojego domu widzę wszystkie cztery szczyty Beskidu Wyspowego, które otaczają moją miejscowość i latem i zimą ciągle mnie zachwycają. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Marysiu u mnie lekko śnieg pokrył ziemię, tak,że nie jest tak szaro i buro, mówisz że zima ma w lutym pokazać swoje oblicze, zobaczymy, a ja w święta planowałam, że pójdę na chwilę do ogrodu bo taka odwilż :;230 ale jednak mrozik wrócił. Madic Dancer piękny, sama jak go spotkam to kupię jeszcze raz, bo wiesz, coś mi go wciupało i nie mam ;:222 to zdjęcie to pamiątka. W tej szkółce co go nabyłam, sprawdzałam na razie nie ma ;:222 Dziękuję za życzenia i posyłam również, wspaniałego roku ;:196

Danusiu w wanience są dziury do odpływu nadmiaru wody, już myślę nad kompozycją na ten sezon, tez pewnie jakieś jednoroczne i dosadzę coś z ogrodu. Zdjęcie Liliowca to wspomnienie, bo coś go wciupało tamtej zimy, bo wiosną znalazłam tylko dziurę po nim, możliwe,że to nornica :evil: bo jakaś u mnie buszuje. Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam ;:196

Aniu myślę że Hostom nie powinno się nic stać, parę razy już zostawiłam Hosty w donicach na zimę i po zawsze odbijały :) Mamy taki zwyczaj że się losujemy i pod choinkę kupujemy sobie prezenty, a że jest nowy członek rodziny, to od każdego dostała jakiś mały drobiazg i stąd tyle pudełek, każdy też stara się,żeby to było coś od serca :D to jest bardzo fajne, bardzo to lubimy i sprawia nam to ogromną radość. Latarenki nabyłam na zeszłe święta, bardzo mi się podobają. Dziękuję Aniu i pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Będę wspominać dalej bo jeszcze został październik i listopad...w październiku było słonecznie i cieplutko, w ogrodzie szalały Rudbekie, Róże,Hortensje, Marcinki; ;:167
Zatem październikowe kwitnienia ;:79


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

W Nowym Roku 2022 życzę; zdrówka bo ono najważniejsze i sukcesów ogrodowych ;:4 :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, październikowe kwitnienie róż miałaś bardzo obfite ;:215 Pogoda była łaskawa, było ciepło i sporo słoneczka, to różyczki chętnie kwitły.
Pytałaś mnie jakie liliowce posadziłam. Na razie cztery sztuki: El Desperado, Crimson Pirat, Fairy Tale Pink i Baja, który dostałam w gratisie :D Jestem bardzo ciekawa czy będą chciały na tej mojej glinie rosnąć?
Ciemiernik u Ciebie bardzo wyrywny ;:oj Moje mają pąki i mam nadzieję, że im nie zmarzną, bo mają być spore spadki temperatury.
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku ;:4
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu dziękuję! jest liliowiec w paru miejscach m.in https://www.bylinylucyny.pl/pl/p/Liliow ... Dancer/403 i to rzut beretem ode mnie. Już raz tam byłam nawet odebrać osobiście rośliny. Zawiedziona, bo pani źle się czuła i nie zobaczyłam szkółki to może jeszcze wrócę.
Śliczne energetyczne zdjęcia roślin piszesz że październikowe, a wyglądają jak letnie...aż się cieplutko zrobiło. Podoba mi się róża bez nazwy z pojedynczymi płatkami ciemno różowa (4 zdj. od dołu).
U mnie w nocy mocny mróz, bo latam do podopiecznych z ciepłą wodą, ale dzień umiarkowany i z niewielką ilością śniegu.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Marysiu o widzisz jak fajnie że go znalazłaś, może i ja się na niego skuszę ;:173 Ta Różyczka o którą pytasz to podarowana sadzonka z patyczka od Jadzi Jakuch- Angela, u niej to piękny krzew ślicznie i obficie kwitnący może i u mnie kiedyś taki będzie ;:170
Dalej mrozi, a kołderki brak, Ciemiernika wyrywnego nakryłam gałązką, ale czy go nie zmrozi to marnie to widzę, inne w pąkach to myślę że nic im nie będzie.
Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny ;:196

Dorotko tak Róże obficie kwitły, Novalis to nawet był obfitszy niż w czerwcu i kolor piękniejszy bo mniej słońca dostawał już o tej porze roku. Liliowce dość nie wymagające są i myślę że u Ciebie pięknie będą się rozrastać, a są to bardzo wdzięczne rośliny, choć kwiat utrzymuje się tylko jeden dzień. Ciemiernik dostał okrycie , bo mrozy, ale czy ono pomorze to nie wiem ;:218 inne w pąkach siedzą cicho i czekają na cieplejsze czasy, a temu się zachciało już kwitnąć, trudno jeszcze pąki ma to może tamte poczekają i jak przyjdzie pora to pokarzą swą urodę. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie w Nowym Roku ;:196

Październik 2021 ;:31


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek :wit
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Śliczne wspomnienia, zapewne łatwo zachwycać się cudownymi różami :) Fajny dzielżan pomarańczowo-ceglany, chyba znalazłam inspirację na nowy sezon :D
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Fajne wspomnienia. ;:138
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, dużo zdrówka i spełnienia marzeń Ci zyczę w Nowy Roku :wit Niech wspaniała wnusia się zdrowo chowa ;:196 , dla Ciebie i bliskich wszystkiego dobrego !
Wspomnienia ogrodowe z zeszłego roku, balsam dla mych oczu ;:180 ale masz cudne to wszystko, te liliowce o tej porze roku po prostu świecą jak latarnie nocą ! coś wspaniałego. Przecudne są, jak i róże ;:167 ;:167 i inne roślinki. Krysiu, nie mogłam znaleźć Dortmundy, chciałam zobaczyć jak się prezentuje. Może to będzie mój 1 zakup tegoroczny ;:204
Miłego weekendy i ciepełka życzę :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Znowu trochę śniegiem przysypało, wczoraj wiało i burza śnieżna u nas przeszła, oj było nie ciekawie...

Asiu dziękuje za życzenia i odwzajemniam ;:196 Wnusia rośnie i już taka fajna, uśmiecha się bardzo dużo i gaworzy, kochana istotka ;:167 Oj już by się chciało widoków kwitnących ogrodowych, a tu czas się dłuży, jakoś damy radę, wspominkami będziemy się pocieszać.
Róże Dortmund posadziłam w 2015 roku na początku w ogóle mnie nie zachwyciła, kwitła marnie ale też miejscówkę nie ma łatwą bo koło iglaków, więc musiała się porządnie ukorzenić, zachwyciła mnie dopiero jak się rozkrzewiła i kwitła pięknymi bukietami, choć kwiat pojedynczy też jest bardzo urokliwy i kolor fantastyczny rzucający się w oczy z daleka. Środeczek ma biały i fantastyczne pręciki. Jeśli się na nią zdecydujesz, myślę że zakochasz się w kwiatuszku na żywo go widząc. W 2020 roku posadziłam koło niej Ballerinę myślę że razem stworzą fajny duet ;:167 Kilka portretów Dortmundy :)
Pozdrawiam serdecznie ;:196


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Danusiu dziękuję ;:196 pozostały nam wspomnienia w oczekiwaniu na wiosnę, pozdrawiam :)

listopadowo jeszcze


Obrazek

Olu Róże uwielbiam ;:167 i już nie mogę doczekać się nowego sezonu, każda ma w sobie coś co przyciąga wzrok i serce się raduje na ten widok cudownego kwiatuszka w pąku czy już w rozkwicie. Ciekawa jestem Twojej inspiracji? Pozdrawiam cieplutko ;:196


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”