Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Wcale Ci się nie dziwię, że w sezonie nie masz czasu na forum. W takim ogrodzie można spędzać czas od rana do wieczora i wcale się nie nudzić ;:63 Piękne, kolorowe rabaty. Piwonie, róże, irysy, bodziszki - wszystko bajecznie kolorowe i dorodne. Zapach piwonii jest taki sam jak lilii, oszałamiający i bardzo intensywny. Czuć je w całym ogrodzie.
Jeżeli masz miejsce na Bajazzo, to się nawet nad nią nie zastanawiaj. Mam ją chyba już piąty sezon i co roku jest zachwycająca. Nawet w ubiegłym roku dość szybko się pozbierała, mimo iż przemarzła do samej ziemi. Nie zdarza jej się to często, nie przy takich zimach, jakie mamy obecnie. Pierwsze kwitnienie ma bardzo obfite, kolejne skromniejsze, ale za to bardzo szybko kwitnie ponownie i przeciąga się na długi czas. I przynajmniej u mnie, należy do tych bardziej zdrowych ;:215 Natomiast różowa anabelka mnie nie zachwyca. Mam ją już kilka lat i ciągle jest wiotka i kwiaty ma drobne. Jeszcze ją trzymam, ale chyba się pożegnamy, nie mam do niej cierpliwości.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krzysiu i ja zachwycam się Twoim ogrodem.Piwonie masz cudne .
Mam jedynie 3 i czekam w tym roku aż zakwitną ;:oj
Muszę poczytać o orlaji ,wszędzie ją chwalą :wink:

Miłego tygodnia ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Cudne piwonie, zainspirowałaś mnie Krysiu i poszło zamówienie, dziękuję że poleciłaś z imienia dwie odmiany pachnące. Mam dwie piwonie, ale one za szybko nie przyrastają.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu piwonie przepiękne, możesz być dumna z takiej kolekcji ;:333 Różom też nic nie brakuje widać dobrą rękę ogrodniczki. Czytam o maleńkiej Hani, że kupiła Wasze serca i nawet syna :D Moja córka urodziła nam wnuka jak ja miałam 10 letniego synka i pamiętam jak mały rósł wszystkim dawał buzi, a mój synek zwiewał przed takimi czułościami ;:306
Mam nadzieję Krysiu, że wichura nie wyrządziła Wam szkód. Niestety nie chce nas opuścić i wieje także dzisiaj, a do tego zacina mokry śnieg! Wszystkiego dobrego ;:196
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krychna pisze:Ciekawa jestem jak w tym roku zakwitną Piwonie, mam ze cztery które jeszcze u mnie nie kwitły, czy w tym sezonie pokażą kwiat?
Piękne masz piwonie Krysiu - życzę więc, by i te cztery dołączyły do kwitnienia w tym roku ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu sporo piwonii masz, piękne odmiany, wyobrażam sobie jaki zapach gdy kwitną się unosi.
Jak dokładnie pooglądałam zdjęcia to i ja mam te same odmiany, niektóre mam przeniesione z ogrodu po cioci, jakież one są leciwe to bardzo stare odmiany.
Wnuczka już ma pół roczku :lol: to sama przyjemność widzieć jak szkrab rośnie i poznaje świat.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krystynko witam i pozdrawiam :)
Wypowiem się w temacie różowej anabelki :)
Kupiłam ja kilkanaście lat temu jako nowość pod nazwą SPIRIT 'Invincibelle' i przez 3 lata strasznie narzekałam. W handlu pojawiła się "Pink Annabelle" i informacje podawały, że ponoć lepiej opracowana odmiana o grubszych pędach więc kupiłam. Niebawem dotarła do mnie widomość, że to jedna i ta sama odmiana tylko w handlu to zamieszanie i wprowadzenie w błąd hobbystów :;230
Faktycznie niczym się nie różniły, zmieniałam im miejsca ze słonecznego na półcień ale nic nie dało. Jeden krzew mam nadal przez sentyment ale w tym sezonie chyba ostatecznie się z nią rozstanę. Co prawda zawsze na wszelki wypadek zostawiam kawałeczek w doniczce tak na wszelki wypadek ...
Chcąc powiększyć kolekcję na jej miejsce kupię inną odmianę ale jaką skoro teraz wszystkie są tak podobne do siebie ???
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, ;:196 , bardzo dziękuję za piwonie ;:180 Cudne je masz ;:167 i ciągle mnie zachwycają ;:oj . Żałuję, że nie mam już dla nich dobrego miejsca, ale intensywnie nad tym myślę ;:108 . Nowych, pięknych odmian jest takie mnóstwo!
Krysiu, chyba już i do Ciebie wiosna zapukała i niedługo te piękności znów zakwitną :heja , trzymam kciuki za te, które jeszcze do tej pory nie pokazały kwiatów, niech zakwitną popisowo ;:215

christinkrysia - bardzo dziękuję za wiadomości o różowej Annabelle ;:196 . Już nie będę rozglądać się za "inną" odmianą, zostanę przy tej co mam. Ona u mnie ma różne kwiatostany, w zależności od grubości pędu ( a kwitnie nawet na najmniejszych), niektóre mają ponad 20 cm średnicy. Od trzech lat jej nie przycinałam więcej niż obcięcie suchych kwiatostanów i połamanych gałązek, ale już w tamtym roku mnie przerosła i trzeba będzie ciąć.
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj! :wit Też z przyjemnością popatrzyłam na letnie klimaty a piwonie w szczególności. To takie efektowne kwiaty. Szkoda, że nie kwitną całe lato :)
Od pobytu w ogrodach w Poznaniu, męczy mnie problem piwonii. Jest ich tam baaardzo dużo i kiedy tam byłam, całkiem sporo było juz przekwitniętych, dużo kwitło a i dużo było dopiero w pąkach. Czy u Ciebie też kwitną w różnych terminach?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, co tam kwitnie w Twoim ogrodzie? No dajże popatrzeć :D
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witam Was moi mili ;:180 ;:180 ;:180
Miałam taki trochę odpoczynek od FO... ale jestem :D
Wstyd się przyznać, mam spore zaległości u Was w ogrodach... pomału będę nadrabiać.
U siebie też ;:oj może na początek trochę czerwcowo- lipcowych fotek, mimo suszy rośliny sobie radzą, podlewam tylko te bardzo wrażliwe, reszta musi sobie radzić.
Róże mnie zachwyciły w tym sezonie, a wiecie że w moim terenie nie mają łatwo. Jednak byłam zaskoczona pięknym kwitnieniem po mimo suchej i byle jakiej wiosny.

Bardzo serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wpisy: Wandzi, Ewie, Martusi, Krysi, Dorotce, Andrzejowi, Marysi, Oli, Ani, Iwonce, Soni, Jadzi i Krysi leszczynie ;:196 ;:196 ;:196 ;:196 ;:196 ;:180 ;:180 ;:180



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających, miłego tygodnia ;:167 ;:167
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu a o czym zapomniałaś ,bo ja też zapomniałam.Długo mnie nie było.Dziś idziemy na 18 na szczepienie to już 4 dawka.
Wszystkie kwiatki piękne. ;:138
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit Kryniu.
Cudne te twoje róze. Wszystkie. ;:215
Piękny okaz parzydła. Czy ono na pełnym słońcu ci rośnie ? Ja przymierzam się do przesadzenie swojego.
I musze pomyśleć nad nową miejscówką .I nie wiem czy teraz to zrobić ? Czy na wiosnę Lepiej ?
Moje liście nie mam coś je zżarło .To i tak tylko korzenie są. Mam nadzieję, ze są.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”