Mój ogród na fotografii- cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam serdecznie wszystkich moich dotychczasowych gości i tych, którzy zamierzają odwiedzić mój ogród po raz pierwszy. Choć ostatnio moja aktywność na FO była sporadyczna, to myślami często byłam Kochani z Wami. Długo dojrzewała we mnie myśl o kontynuacji ogrodowych przygód, osiągnięć , porażek na FO ze względu na nadmiar obowiązków. Zwyciężyło przekonanie,ze bez Was będzie mi smutno. Otwieram zatem 10, jubileuszową część moich ogrodowych zmagań , na ponad półhektarowym areale w tym 4 arowym stawie.Tak wielki areał wymaga systematycznej , dobrze zorganizowanej pracy by stworzyć doskonałe miejsce do wypoczynku, relaksu, by ogród stanowił swoistą oazę i stał się wizytówką posesji. Pomimo,ze tworzę go od ponad 20 lat to ciągle coś w nim zmieniam , mając świadomość ,że nie jest doskonały, ale jest mój ,własnymi rączkami stworzony. Jest w nim część stara, z okazałym drzewostanem i część nowa, wciąż zmieniana. Zagościło w nim ponad 100 gatunków bylin, około 400 drzew iglastych/; świerki , tuje , daglezje , które głównie wyznaczają ramy ogrodowe i są tłem dla rabatek bylinowych. W trosce o liczną grupę fruwających gości nie brakuje w nim ogników, jarzębin, berberysów, pięknotki, budlei, rajskich jabłoni. Dopełnienie stanowią magnolie, wisterie , róże , jeżówki, hortensje , pysznogłówki. Mój ogród to siedlisko różnych gatunków roślin, bo ma być kolorowy niemal przez cały rok Z wielkim szacunkiem darzę jednoroczne , których co roku wysiewam spore ilości. Zdjęcia z minionego, letniego sezonu niech będą zaproszeniem do spaceru

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7815
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu będę pierwsza w Twoim nowym wątku :D
Piękne zdjecia .Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Alu, miło mi ;:168 Dzisiaj u mnie piękny dzień, dużo słońca , bezwietrznie i 17 C w słońcu . Naładowałam baterie i sporo wykonałam prac w ogrodzie ;:215
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu rozpoczęłaś pięknymi zdjęciami nowy wątek :) masa kolorów :) myślę, że będzie jeszcze więcej osób śledzących wątek i czerpiących inspiracje :) oby tak dalej :) ;:138
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu, też oczywiście towarzyszę :) Zapomniałaś w opisie o swoich łanach rumianów, w których się zakochałam! Z niecierpliwością czekam na kolejny sezon u Ciebie.
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

I ja Bogusiu jestem żadziej na forum, ale zaglądam do swoich ulubionych wątków, a Twój do nich należy ;:196
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witaj Bogusiu :wit i ja przyszłam pospacerować po tym pięknym ogrodzie ;:333
Piękny wstęp i cudne zdjęcia wspominkowe ;:65
Pozdrawiam cieplutko i wiosennie ;:196
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

No ... no ... no ... Bogusiu ;:oj
Nowy sezon, nowy wątek, a do kompletu przepiękne kolorowe wspominania.
Brawo !!!
Oby był niemniej udany niż poprzedni, tego Ci życzę z całego serca i pozdrawiam
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Nie może i mnie tu zabraknąć Bogusiu :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu i ja zawitałam do nowego wątku. Sama też po dłuższej przerwie wróciłam na forum, bo tęskniłam za Wami.
Twój ogród jest tak piękny, że miło się w nim przebywa, ogląda. Pokazuj nam jak najwięcej, dla mnie każdy ciekawy ogród jest jak inspiracja, podglądam i wykorzystuję u siebie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Kochani, nie macie pojęcia jak wzruszyłam się Waszą obecnością ;:168 Serdecznie dziękuję za pamięć, za obecność,za każde miłe, krzepiące słowo. Choć rzadko bywałam ostatnio na FO to wcale nie oznacza,ze o Was i o Waszych wspaniałych ogrodach zapomniałam. W każdej wolnej chwili sprawdzałam co u Was słychać , co nowego wydarzyło się w Waszych zmaganiach roślinno- ogrodniczych. Wieczorem odpowiem na każdy post z osobna i zaprezentuję aktualny stan wiosny w moim ogrodzie. Teraz pędzę do ogrodu skąpanego w słońcu 24*...rewelacja!!!..to jest to co kocham Ogród + słońce
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Obiecałam , więc jestem
Mariuszu, cieszę się,że mój ogród może być źródłem inspiracji .Jego wygląd, to efekt w większości spontanicznych nasadzeń...ot po prostu taki "artystyczny nieład", ale też po części odzwierciedlenie mojej osobowości ;:108 ...jestem szalona ;:306
Aniu! często Ciebie wspominałam a także....zaglądałam po cichutku :tan Te białe łany margaretek powoli znikały , ustępując miejsca innej roślinności. Dla Ciebie zachowałam i dzisiaj dedykuję :tan

Obrazek
Iwonko miło mi. Ty znasz każdą ścieżkę w moim kwiecistym królestwie ;:306
Tereniu dzięki za tak mile słowa pod adresem ogrodu, które motywują do dalszej pracy . Dzisiaj aura u nas idealna do prac ogrodowych...czuję w kościach ;:306 ;:168
Krysiudługo zastanawiałam się nad kontynuacją forumowych działań...niestety nie potrafię już chyba zrezygnować, zbyt mocno przywiązałam się do tak wspaniałych forumowiczów . Dziękuję serdecznie za miłe słowa ;:168
Andrzeju! ależ oczywiście, ja również nie wyobrażam sobie Twojej nieobecności . Zapraszam w każdej wolnej chwili ;:180
Dorotko!
Po tylu miłych słowach pod adresem mojego ogrodu, czuję się wielce zobowiązana do systematycznego przedstawiania fotorelacji. Postaram się nie zawieść . Mam kilka nowych planów na ten rok, ale nie wiem na ile czas pozwoli , wszak będę opiekowała się od kwietnia wnusią. ;:215 Bardzo proszę, podglądaj i przenoś na swoje kwieciste królestwo. ;:168

Kochani, powoli nadciąga wiosna do mojego ogrodu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu cudowne zdjęcie ;:333 ;:333 taki łan białych Margaretek mi się marzy :D
U Ciebie cieplej to i wiosna wcześniej zawitała .
Pozdrawiam wiosennie ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”