Ogródek to moje drugie życie cz.12 -sezon 2018, 2019, 2020, 2021

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogródek to moje drugie życie cz.12 -sezon 2018, 2019, 2020, 2021

Post »

Oniemiałam już na widok kokoryczy. To prawdziwe perełeczki ;:oj Urodą nie ustępują im również pierwiosnki, tyle niebanalnych kolorów ;:180
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek to moje drugie życie cz.12 -sezon 2018, 2019, 2020, 2021

Post »

dorcia7 pisze:
Ninia super,że roślinki ode mnie się spisały i cieszą w innych ogródkach (" bo teraz "niezbyt mądre" przepisy tego zabraniają" -pewnie myślisz o paszportach ???)
;:108 , bo czy jest inny sposób?
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek to moje drugie życie cz.12 -sezon 2018, 2019, 2020, 2021

Post »

Witaj Dorotko :wit
Wszystkiego dobrego w tym Nowym Roku , zdrówka przede wszystkim ;:168 oraz szaleństwa ogrodniczego :tan , chociaż jeszcze tęga zima za oknem :wink:

Podziawiam Twoją kolekcję prymulek, jest na czym oko zawiesić ;:167 ;:167 ;:167 , że się tak szybko przyjmują i rosną latami. Jestem pod wrażeniem. Kiedyś kupowałam np. w Biedrze, wsadzałam do gruntu, rosły, ale potem po zimie już na nowym sezonie nie pokazywały się. I tak parokrotnie. Szkoda, bo to piękne roslinki. Będę podziwiać u Ciebie, tyle różnych piękności.
Zaintrygowałaś mnie kokoryczą, śliczne maleństwa. Gama kolorów spora, każdy piękny ;:167 i ten kwiat ! Milutko mi się chodziło po Twoim ogródku, już chcę wiosnę ;:3

Pozdrawiam cieplutko :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Ogródek to moje drugie życie cz.12 -sezon 2018, 2019, 2020, 2021

Post »

Ależ kolekcja kokoryczy Doroto ;:138
U nas rośnie tylko kokorycz lakolistna.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek to moje drugie życie cz.12 -sezon 2018, 2019, 2020, 2021

Post »

Witajcie kochani forumowicze
Halszko,Wandziu prymule są tak piękne ,że trudno powiedzieć w jakich barwach są najładniejsze ,każda ma swój urok,większość odmianowych rośnie tak samo jak nasze ogrodowe ,no chyba że je coś podgryzie ,oczywiście są odmiany które już po jednym sezonie można dzielić ,inne przyrastają wolniej i na podział trzeba trochę poczekać tak więc nie ma czego się obawiać tylko zdobywać i sadzić
Iwonko maluszki to moja wielka miłość ,mam nadzieję,że odwzajemniona ,szkoda ,że tak trudno zdobyć u nas ciekawe odmiany

Asiu ja też kupuję w marketach prymulki,zaczynam już w styczniu w okolicach dnia babci pojawiają się pierwsze , owszem mam przez te lata wspomnienia,że niektóre nie przeżyły zimy ,ale trudno powiedzieć co było tego powodem ,faktem jest że od kilku lat gdy już na działce sadzę do gruntu,dokładnie otrzepuję podłoże które jest twarde ,przypomina filc i korzenie w tym wyschną ,niekiedy nawet wyczeszę z korzonków albo płuczę w wodzie aby jak najmniej tego został (identyczny patent mam na wrzosy od tego czasu jak ten sposób stosuję wrzosy zimują i pięknie przyrastają),na wiosną czekam z utęsknieniem ,doniczki z prymulami też czekają na balkonie ,jest ich sporo ,a planuję jeszcze dokupić

Andrzeju warto kokorycze posadzić chociażby lutea i ochroleuca ,wysiewają się ja szalone i kwitną do przymrozków
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek to moje drugie życie cz.12 -sezon 2018, 2019, 2020, 2021

Post »

A dzisiaj wielki dzień ,prawdziwe święto ,była pierwszy raz na działce ,krótko bo jeszcze dzień nie jest zbyt długi ,a ja mogę tylko po pracy ,od weekendu jest u nas słonecznie i ciepło ,w nocy jeszcze są małe przymrozki ,ale w ciągu dnia bajka ,czekałam bo nie chciałam topić butów w błocie ,jest jeszcze dość mokro najgorzej dostać się na własną działkę ,buty w błocie ,a na działce to już chodniczki wiec da się pochodzić ,najbardziej bałam się,kretowisk ,miałam tak w ubiegłym roku,wiele roślin korzeniami u góry zamiast w dół w ziemi , dobrze,że mrozów nie było i wtedy wszystkie uratowałam,sadząc je jak należy ,tak więc na działce wszystko jest na swoim miejscu ,tylko roboty cała masa,jak to wiosną ,odkryłam ze stroisza iglastego żurawki,oskubałam brzydkie liście ,są w niezłej formie ,przezimowały ładnie,adonisy już pąki mają,przylaszczki wystawiły kiełki ,cebulowe wystawiły noski ,czekam na weekend jak pogoda dopisze to będę na działce dłużej ,zdjęć ie zrobiłam,następnym razem,szkoda było mi czasu ,dla urozmaicenia postu kilka z prymul które przebierają korzonkowymi "nóżkami " żeby do gruntu trafić z balkonu -pozowały w kuchni :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek to moje drugie życie cz.12 -sezon 2018, 2019, 2020, 2021

Post »

Witaj Dorotko :wit . Fajnie, że byłaś już zobaczyć co tam słychać na działce ;:108 . Dobrze, że tego roku kret oszczędził rośliny i nie zrobił bałaganu ;:215 . Boskie prymule zakupiłaś sobie ;:oj . Już nie mogę doczekać się Twojej kolorowej i różnorodnej wiosny . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek to moje drugie życie cz.12 -sezon 2018, 2019, 2020, 2021

Post »

Witaj,Ewelina, wierz mi ,że ja też nie mogę już doczekać się kolorów :wit

nareszcie pierwsze są ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Ogródek to moje drugie życie cz.12 -sezon 2018, 2019, 2020, 2021

Post »

Będę miał na uwadze te kokorycze Doroto
Ależ ładna wiosna już u ciebie.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek to moje drugie życie cz.12 -sezon 2018, 2019, 2020, 2021

Post »

dorcia7 pisze: Asiu ja też kupuję w marketach prymulki,zaczynam już w styczniu w okolicach dnia babci pojawiają się pierwsze , owszem mam przez te lata wspomnienia,że niektóre nie przeżyły zimy ,ale trudno powiedzieć co było tego powodem ,faktem jest że od kilku lat gdy już na działce sadzę do gruntu,dokładnie otrzepuję podłoże które jest twarde ,przypomina filc i korzenie w tym wyschną ,niekiedy nawet wyczeszę z korzonków albo płuczę w wodzie aby jak najmniej tego został (identyczny patent mam na wrzosy od tego czasu jak ten sposób stosuję wrzosy zimują i pięknie przyrastają),na wiosną czekam z utęsknieniem ,doniczki z prymulami też czekają na balkonie ,jest ich sporo ,a planuję jeszcze dokupić
Dorotko, fajny patent ;:333 oj, kusisz mnie kobieto tymi swoimi prymulkami. Jakie ładniutkie , WSZYSTKIE ! piękne są bardzo ;:167 ;:167 Kochana , a kiedy sadzisz do gruntu te "wyczesane" panienki ? :wink:
Wiosenka u Ciebie cieplutka, roślinki buziuchny wystawiają do słonka :tan U mnie szaro ;:185 ;:306 ;:306
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek to moje drugie życie cz.12 -sezon 2018, 2019, 2020, 2021

Post »

dzisiaj sadziłam kilka pierwszych, a na balkonie jeszcze ok 10 czeka
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek to moje drugie życie cz.12 -sezon 2018, 2019, 2020, 2021

Post »

Byłam dzisiaj w Auchanie, były prymulki. różne ładniutkie ;:oj ale się nie zdecydowała, bo nie wiedziałam co z nimi pocznę, czy właśnie nie zmarzną mi na balkonie ... ;:173
Ha, ha chyba muszę wrócić do sklepu ;:37
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogródek to moje drugie życie cz.12 -sezon 2018, 2019, 2020, 2021

Post »

Dorotko, ależ u Ciebie już dużo wiosennych kwiatuszków zdobi rabatki ;:138 Aż się cieplej robi widząc takie radosne kolorki.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”