Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

:wit już jestem. :D

Wreszcie się odkopałach.
Jak sami wiecie: sa priorytety ważne i ważniejsze.

W zeszły rok na zegrodce mało się działo. Pomidory jakby wiedziały, że nie będę mieć czasu to ani nie chciały z wiosny rosnać.
Jedynie czosnek się udał i trzeci raz wysiewane dynie. Ślimory mnożyły się i wszystko postykły zjeść pomimo zbieranio i solenia. :wink:
Jeszcze jabłonie nawet ładnie zaowocowały (akurat trafiło na naprzemienne owocowanie). To i dżemów jabłkowo dyniowych zrobiłach na dwa lata.

A teraz pora się brać za planowanie na ten rok. :D
Nasiona wstępnie przejrzane. Chciałabym wysiać w tym roku po raz pierwszy jarmuż. Zobaczymy jak to się wszystko potoczy.
Oby zdrowie dopisało...czego i Wam kochani życzę. ;:4

Na dobry poczatek Hibiscus sinensis, którego łońskiego roku ogoliłach na rogolka. Pamiętocie co to rogolka ;:88 . ;:306


Obrazek

Właśnie zakwitł. Niech cieszy nasze oczy. ;:168
Obrazek


Kwitna też hippeastrum.
'Nymph' przekwita a 'Dancing Queen' w pełni kwitnienia.

Obrazek

No to pierwsze koty za płoty.
Jeżeli chodzi o kotki to niestety nie ma już Diobliczka. Od września go już nie ma malutkiego. ;:167
Robiliśmy co tylko się da łacznie z przetaczaniem krwi ale niestety białaczka kocia jest nieuleczalna.
Mam nadzieję, że nie żałował, że mnie sobie wybrał.
Był bardzo schorowany i ledwo się na nogach trzymał a mimo tego podszedł do mnie na koniec i zrobił mi koziołka. Chyba żeby mnie pocieszyć. Ciężko mi o tym mówić.
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Eluś ;:196 Diobliczka szkoda bardzo ale co zrobić :(
Zazdroszcza Ci hipeastrum noż kurde czemu mi nie kwitną? sztyjc yno mają liście które nie chcą uschnąć.
Jarmuż jest fajny przetrzymoł mi trzy zimy, ciekawe czy te niedawne mrozy też wytrzymoł.
:wit
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Witaj Ewiczko. ;:168
Miło, że wpadłaś. ;:196
Tak to jest na tym świecie poukładane i trzeba się pogodzić, że wiecznie nie będziemy żyć.
Ewko hippeastrum jak ma liście to dobrze :!: . Dopóki ma liście to cykni mu do wody nawozu na kwitnienie i trzymaj najlepiej na parapecie żeby miał dużo światła.
Z czasem liście zaczna pojedyńczo żółknać i to będzie znak, że roslina chce odpoczać. Wtedy jak zrzuci wszystkie liście możesz przenieść w chłodniejsze miejsce albo w maju do ogrodu do cienia. I już :lol: ...hippeastum po wniesieniu do domu na zimowanie chcac niechcac będzie musiało zakwiść :heja
A jeżeli chodzi o jarmuż to koniecznie musza go wysioć....jak twierdzisz, że dom rady. ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Jaka szkoda, że Twój czarnuszek odszedł.
Niestety taka kolej rzeczy. Ja tak się zarzekałam, że już żadnego zwierzaka brać nie będę,a teraz takie rude znowu pomyka po domu
Miałam jarmuż 2 lata temu. Strasznie się zniechęciłam, bo obsiadły go jakies białe muszki, robaczki. Nie dało się zwalczyć.
Ale przeczytałam u koleżanki, że ona miała to samo. Rok, czy dwa przez to nie siała, ale w zeszłym roku dostała od swojej koleżanki, więc nie miała wyjścia i udało się. Nie miała nic. A jarmuż ma do tej pory na rabacie. Przynajmniej do tych mrozów miała
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Gosiu ;:168
Ja też przynajmniej na razie nie chcę żadnego zwierzaczka. No chyba, że zdarzy się coś nieoczekiwanego.
A co do jarmużu ...już tela razy sie przymierzałam do siania bo nasionka kupione parę lat temu czekaja i może w tym roku się w końcu doczekaja.
Mam zielony i gdyby udało mi się zdobyć nasiona fioletowego to mogło by to całkiem dobrze wygladać i smakować.
Zobaczymy jak się u mnie spisze.


Z wiosny udało mi się zrobić parę zdjęć. Wtedy wszystko było takie świeże i zielone. ;:oj
Zapraszam na wspominki. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu swoja chwilę ma Petite de Hollande
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Tu Gipsy Boy i Ritausma
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek



I dla Was ozdóbka do porannej kawy. :D
Obrazek


Mam do drukowania i kesrowania sporo dokumentów ale niestety drukarka fiksuje i zarozki mnie coś trefi. :twisted:

To na razie.
Chowcie sie cieplutko. ;:4
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

witaj Eluś ja jarmuż sieje co roku i całą zimę jemy na kanapki i robię cipsy w piekarniku dodaję tez pokrojony do potraw jako pietruszkę,Jest smaczny jak przemarznie taki słodkawy
Obrazek
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Elu teraz zobaczyłam, że jesteś długo na Twój powrót czekałam. Szkoda, że przyjaciela Diaboliczka już nie ma ;:168
Róże masz piękne, właśnie one od zeszłego roku mnie bardzo zainteresowały.
Pelargonia, którą mam od Ciebie ta o pięknych kolorowych liściach, ładnie rosła i udało mi się ją rozmnożyć.
Jarmuż jest prosty do uprawy, próbuj na pewno się uda.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Eluś, ku pokrzepieniu - mnie się za każdym razem jarmuż udaje, i ten zielony i ten fioletowy. Jestem cienas jeśli chodzi o warzywa. To jakby Tobie miało by być z nim nie po drodze? Na pewno Ci się uda!
Wysiewam go marzec / kwiecień, na przysłowiowym parapecie. Musi się udać! Toż to teraz wielka ozdoba zimowego ogrodu! No i przekąski też z niego są smaczne.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Witaj Elu! Pięknie Ci kwitną kwiaty doniczkowe!
Ja też muszę wysiać jarmuż, bo w ub. roku zapomniałem. Na szczęście jesienią dostałem sporo od sąsiadki, bo miała go w nadmiarze i nadwyżki zamroziłem. Niezastąpiony do koktajli!
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

:wit


Halinko nasiona mam od dawna ale jak zobaczyłam kiedyś Twoje liściory to mi się zachciało na dobre. Sieja :!: :!: :!: ;:196

Dorko ;:168 ja też bardzo tęskniłam za moimi koleżankami i wreszcie sie doczekałach :D Na wszystko przyjdzie czas ...i na Diobliczka niestety też.
Pozostało zdjęcie i dzwoneczek, który miał na czerwonej wstażeczce zawiazany przy szyji.
Cieszę się, że Cię wzieno na róże....TY masz dobra rękę to będa śmigać aż miło. ;:138
A nasiona mam już w pogotowiu kilka razy poprzegaldane :lol:

Mam zamiar wysiać też arbuz premium, którego nasiona wydłubałach z kupnego...ciekawe czy coś z tego bydzie.

Obrazek

Obrazek


Beatko a niech tam, niech się dzieje co chce jarmuż czeka już na wysianie. Dzięki za wskazówki.
;:196 ;:196 ;:196

Florek :wit dzięki. Jakby co mam czerwone wstażeczki na kwitnacych. Ciekawe co nam z tego jarmużu wyrośnie. :D


Ostatnio wzięłam się za pierwsze przesadzanie.
Ketmia o pełnych kwiatach rozdzielona i przesadzona do osobnych doniczek.
Te dwie pierwsze chcę jeszcze trochę podciagnać do góry (jakieś 50cm) i potem obciać wierzchołek, tak żeby zrobić na pieńku.
Postawione na parapecie żeby się nie wyciagały i miały krótkie międzywęźla.
Pozostałe będę przycinać żeby zrobił się gęsty krzak...coś w rodzaju kuli. Zobaczymy jak to mi wyjdzie.

Obrazek

Obrazek


Obrazek


I jeszcze klementynka z pestki. Ma około 5 lat.
Stęko, stęko ale jakoś po mału rośnie. :wink:

Obrazek


Dziękuję za odwiedzinki i zapraszam znowu. ;:4
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Zielono i kolorowo w domu to zaraz raźniej .Mój kupny Hippeastrum zakwitł na biało bo takiego kupiłam i powiedz mi Elusia czy jak okwitły kwiaty łodyżka trochę jakby obmarzła stojąc na parapecie, bo je miękka .Liścia są zielone i jędrne to chyba nic mu nie będzie czy zakończyć już podlewanie?????? Chciałabym żeby na drugi rok również zakwitł. Musi mi się udać z Twoja pomocą ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Jakże miło cię zobaczyć Elu ;:138
No to teraz na zegrodce będzie się działo ;:333
Jak się ma elektrownię przy ogrodzie i ciepełko od niej to i arbuzy można mieć w ogrodzie :)
Diobliczka nie ma :( ale pewnie nadal spogląda na gości przy furtce.
Masz u nas różowe kotki - będę pamiętał.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Rozszalałaś się w tych siewach i rozsadach.
Mnie na razie nic nie chce się robić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”