Mój ogród wśród łąk część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu pogoda nie rozpieszcza. U nas też paskudnie a tu aż nosi człowieka żeby wyruszyć w ogród. Dobrze, że mam te moje rozsady to chociaż trochę się wyżyję. :D
Ogrodowy regał w pokoju i u mnie jest. Trzymam w nim ciepłolubne - pomidorki, papryki, bakłażany. Reszta musi sobie radzić w nieogrzewanej szklarni.
Rudbekia Cherry Brandy pięknie się spisała. Ciekawa jestem jej na żywo. :wink:
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Uwielbiam takie widoczki https://images92.fotosik.pl/484/83d64d7ccbea6638med.jpg :tan
Moje wszystkie róże będą cięte do samej ziemi. Z tego co się zorientowałam, to chyba żadna nie uchowała się w dobrym stanie.
Taki wysprzątany ogród, to czysta przyjemność. A i ból mięśni w tym przypadku można zaliczyć do przyjemności ;:108
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj Małgosiu:)

U mnie wczoraj zimnica, ale kiedy wyszło na chwilę słonko to wyleciałam na ogród i oskubałam z liści zwiędniętych żurawkę.A cieszyłam się jak głupia, że chociaż cokolwiek zrobiłam ;:oj
Patrzę w prawo i w lewo na sąsiadów, czy aby tylko ja taka mądra? Tak się rwę do prac, a tu zimnica nadal siedzi i co począć?
Mam jednego derenia , ale czerwonego, jakoś nie pałam do niego miłością.W sumie dopiero rok jest u mnie i cały czas się zastanawiam, czy aby nie wysadzić go i posadzić w jego miejsce różę kolejną.
Znowu sąsiadka będzie miała ode mnie krzewik.Już trzy pęcherznice poszły obok do ogródka ech...

Donice z obsadzonymi, kolorowymi kwiatami rewelacja ;:215

Pozdrawiam serdecznie ;:3
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Ja pomidory wsiałam dopiero w tym tygodniu.
Z poprzednich lat jestem nauczona doświadczeniem, że początek kwietnia jest w moich warunkach idealnym czasem na tę czynność.
Zimota okrutna, mam nadzieję, że to się szybko zmieni.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit

Pogoda nadal sprzyja leniuchowaniu, co też uskuteczniam ochoczo mając kilka dni luzu od pracy. Miałam inne plany, ale jak to z planami bywa, ulegają zmianom. :D
Wczoraj walczyłam z podagrycznikiem. Nie wiem skąd znalazł się na rabacie, a obserwowałam go od zeszłego roku i co jakiś czas wykopywałam. Jesienią przesadzaliśmy z tamtego miejsca magnolię, i mam podejrzenie, że on tam sobie znalazł niezłe gniazdko, a przez sezon poszalał. Poczytałam o nim, bo zanim zacznie się wojnę, trzeba wroga rozpoznać i ruszyłam na bój. Sporo tego było, nawet ogromna kępa maku wschodniego poległa, bo chwast oplótł jej korzenie. Zrobiłam sadzonki, może coś z tego wyjdzie. A w mądrych radach napisali, że przekopać, wyrzucić korzonki choćby te najmniejsze, zostawić na 2 tygodnie i zobaczyć co się dzieje dalej. No to zobaczymy. Mam w planach zrobić w tamtym miejscu rabatę bylinową. ;:131


Violka - Widziałam rudbekię Cherry Brandy i mnie zauroczyła. Szukałam w okolicznych ogrodniczych w poprzednim sezonie, ale niestety kicha. Dlatego polowałam zimą na nasionka i udało mi się. Zobaczymy co wyrośnie ;:173
Masz rację, te nasze regaliki to fajna namiastka ogrodowania. Ja rano, zanim nawet kawkę wypiję zaglądam do niej, przestawiam, podlewam, wietrzę. Niedługo mam nadzieję, że wystawię ją na taras, o ile pozwoli pogoda.
Nie mam szklarni, to moje ciche marzenie. ;:108
Miałam kiedyś bakłażany, bardzo fajne warzywko, ale rodzinka go nie pokochała. Szkoda. :roll:

Iwonko Piszesz o bólu mięśni? Gdyby nie opokan, to bym dziś nie funkcjonowała. :lol: Kondycji po zimie mam za grosz ;:223
Uszy tulipanowe coraz większe, ale nie wszystkie będą kwiatkami. Poczytałam sobie trochę o tych kwiatach, i jak do tej pory traktowałam po macoszemu, tak w tym roku zajmę się nimi porządnie.
Moje róże w większości źle zniosły tą zimę. Musiałam nisko ciąć ;:174

Aniu Derenie najpiękniej dekorują ogród zimą, ich czerwone i pomarańczowe gałązki to kolor królujący w moim ogrodzie. Daj mu szansę, przytnij nisko a zimą zachwyci kolorem. Jaką masz odmianę?
Pęcherznicę też mam, w trzech odmianach, robią fajne tło w ogrodzie. Widziałam gdzieś w necie uformowane drzewka z pęcherznic. W małych ogrodach jest to świetny pomysł.
Mnie na szczęście sąsiad żaden nie widzi, więc mogę grzebać w ogrodzie na maxa ;:108

Madziu Oj zimno, ale dziś widzę że coś się zmienia na lepsze w aurze. Oby, bo mam tyle prac zaległych, że do grudnia się nie wyrobię.
Ja te pomidory to za szybko posiałam, wiem. Ale co począć, jak ręce świerzbią? I za dużo wolnego czasu? ;:108 :lol:
PS. Śniłaś mi się dzisiaj, a to chyba pokłosie dialogu, jaki miałam przyjemność poczytać w innym wątku. Ale fajnie mi się śniłaś, bo byłyśmy we Wdzydzach, a Ty kupowałaś tam...konia.... ;:oj I to chyba interpretacja taka snu, że nie ma co się z koniem kopać :wink: :lol:

:wit
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

A teraz trochę obrazków :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ulubione rośliny mojego M

Obrazek

Kanciki obowiązkowo :D

Obrazek

Trochę za dużo tych czosnków, zapomniałam o nich w zeszłym roku. ;:131


Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu śliczne minaturowe narcyzy. ;:oj U mnie dwa sezony kwitły i zaginęły. ;:174
Siewki mają u Ciebie komfort. ;:215 Cherry Brandy piękna i jak dużo. ;:oj Ale będzie piękna plama koloru. ;:215
Pomidorów zawsze jest za dużo. ;:306 Na gotowe sadzonki chętni na pewno się znajdą. Mam miejsce na 15, a napikowałam 26 sztuk. Przyjaciółka się ucieszy. ;:173
Kanciki piękne. ;:138 U siebie chyba w maju będę robić, jeszcze badyle bylin nie sprzątnięte. :roll:
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu pomimo pogody sprzyjającej leniuchowaniu, to Ty nie próżnujesz tylko pracujesz i nie dbasz o swoje zdrowie, ;:oj ;:oj U mnie się nie da, za zimno i bardzo wieje, ale od jutra na dwa dni wdepnie wiosna i ostro zabierzemy się do prac ogrodowych :heja
Kwiatki też nie próżnują i pięknie kwitną ;:215
Pozdrawiam i życzę ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj :wit . Kanciki masz przepiękne ;:138 . Ja jeszcze nie zdążyłam się za to zabrać ;:131 . Trawa już prosi się o pierwsze koszenie ale w taką zimnicę na pewno nie będę biegała z kosiarką ;:224 . Czekam na powrót wiosny a ta ani myśli do nas przychodzić . Pogodę tego roku mamy bardzo zmienną i chyba każdy ma już tego dosyć. Sporo roślin Ci kwitnie i od razu weselej się zrobiło ;:138 . Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu, róże to twarde zawodniczki. Moje też cięte do poziomu gruntu - w większości. Część nadal nie che ruszyć, ale czekam cierpliwie. Najgorzej wyglądają te większe, starsze krzaki jak: Graham Thomas, Heathcliff, Abraham Darby, Oliwia Rose, Falstaff, obie Princess Alexandry z Kentu i jeszcze spora gromadka innych, których nie wymienię. Te cięłam też nisko, ale nie do ziemi, bo pędziska grubaśne i wydawały mi się w środku żywe, więc być może odbiją, tylko trochę później. Miejmy nadzieję, że Twoje również się ogarną i dadzą radę.
Śliczne siewki rudbekii ;:215
Twoje patyczki mają się jak na razie dobrze i mam nadzieję, że uda się ukorzenić chociaż po jednym.
;:196
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu, patyczki hortensjowe żyją. Nie mają jeszcze korzonków, za to bluszcz zaszalał, wyszedł z butelki, a korzenie miodzio.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Róże także cięłam do zera w tym sezonie, ale widać że odbijają, zobaczymy co z nich będzie.
Teraz każda roślinika cieszy, bo pogoda nie dopisuje. Zimnoo.
Pozdrawiam - Justyna
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit

Zimny ten kwiecień, nie sprzyja pracom w ogrodzie. :(
W niektórych miejscach kwitną jeszcze krokusy ;:oj

Soniu U mnie też tylko max 20 pomidorów się zmieści. Resztę sadzonek już po znajomych upchałam. :lol:
Te mikro narcyzy mam w kilku miejscach, mało kłopotliwe. Lubię je, bo tworzą spore kępki i rozweselają o tej porze roku.

Halinko Pogoda paskudna, ale muszę mieć porządek, cóż począć ;:7

Ewelinko U mnie dzisiaj było pierwsze koszenie trawy. :wit

Dorotko Kilka róż u mnie na pewno już wypadło. Jesienią pomyślę nad zastępstwem.
Za patyki trzymam kciuki.

Justynko Bluszcze się łatwo korzenią, ale hortensje potrzebują trochę czasu. Trzymam kciuki.



Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgoniu :wit
Przepiękne magnolie.
U mnie jeszcze w pakach i to głębokich .
A teraz przymrozki wszystko kurczą .Może to i dobrze.
Pozdrówki zostawiam ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”