Mój ogród wśród łąk część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj :wit . Dawno mnie u Ciebie nie było ale zaglądam i zachwycam się Twoim sierpniem i wrześniem ;:215 . Bardzo pięknie kwitły i nadal kwitną Ci jeżówki ;:215 . Hortensje, róże, trawy, astry - wszystko cudownie zdobi ogród. Do tego smakowite kiście winogron ;:215 . Dzieci czasem bardzo fajnie przeinaczają słowa :;230 . Bardzo dobrze, że Twój eM złapał ogrodowego bakcyla ;:215 . Mnie wkurza jak pytam mojego o zdanie a On na to " rób jak chcesz" . Wolałabym żeby jednak był bardziej zainteresowany i może coś zaproponował od czasu do czasu. Pozdrawiam serdecznie i dużo zdrowia życzę :wit .
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Soniu Nasze szkraby będą miały cudowne wspomnienia z babcinych ogródków ;:196

Aniu Róże to Bonica. Niezawodna odmiana. Żelazna Dama :uszy

Ewelinko Mój M długo nie potrafił zrozumieć po co ma się ogród. Unikał jak mógł prac których ja z powodów fizycznych wykonać nie mogłam. Z czasem polubił ogrodowanie. Pomaga w wyborze roślin, radzę się go w wielu sprawach. Nawet wspólnie oglądamy programy ogrodnicze. A jak się puszy jak ktoś pochwali nasz ogród. ;:333



Zacznę jesiennym obrazkami, bo to przecież październik. :D
Dużo przesadzam, zmieniam wygląd rabat, dosadzam. Berberysy i kilka innych mniej ciekawych roślin wyrzuciłam na kompost. Muszę też przesadzić sporą magnolię. Wiem, że będzie ciężko, ale to konieczne. Jak się nie uda, trudno. Będzie inna roślina :lol:
A najbardziej mnie cieszy jedyny, niebieski kwiatostan hortensji ogrodowej. Mój debiut. Zakochałam się ;:167


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pożegnaliśmy naszą Mikusię. Była z nami 12 pięknych lat.

Obrazek

Mamy nowe wyzwanie. To kotka znaleziona w krzakach, nasza dzikuska. Powoli uczymy się siebie, jest cudna, mądra i ....nieufna. :D
Zdjęcie mało ostre bo jeszcze musimy się oswoić.


Obrazek

Buduje się mój dom ogrodnika. Niestety, stanie w miejscu obecnego warzywnika. Nie mam na razie pomysłu, gdzie organizować miejsce na nowy warzywnik. Może zimą coś wymyślę.

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu, niesamowite kwitnienia róż o tej porze roku ;:oj ;:138 I na dodatek krzaczki zdrowe.
Piękna jesień w Twoim ogrodzie ;:108
Widzę, że będzie się działo u Ciebie ;:224 Ten domek ogrodnika to chyba będzie dość spory? Coś gotowego, czy M sam buduje?
P.S. Co to za trawa na pierwszym zdjęciu?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu, ale dzieje się w ogrodzie. ;:oj Domek potrzebny i na pewno będzie piękny, ale warzywnika szkoda. Nad nowym musisz się napracować. ;:108
Różanka piękna, tyle kwiatów. ;:oj
Tego widoku z hortensją na pniu i kulami nie zapamiętałam, wspaniała kompozycja. ;:215 ;:138
U Ciebie cieplejszy klimat, niebieska hortensja z pewnością będzie cieszyła kwiatami.
Kociaki słodkie, mały ma charakterek, po oczach widać. Jak się oswoi będzie rozrabiała. :wink:
Słonecznego weekendu. ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Gosiu ale u Ciebie zmian.....dom ogrodnika wow :D Mam nadzieję, że pokażesz jak już będzie gotowy :)
Dynie ozdobne wspaniałe i w rożnych kolorkach.Ja w tym roku kupiłam, bo swoich mi się nie udało wyhodować.
Piesio wspaniały ;:224 Oj kotka to ja nigdy mieć nie będę.Wolę pieski usłuchane hehe :lol:

Pozdrawiam serdecznie:)
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witajcie :wit
Dorotko Domek zamówiony gotowy. Naszym zadaniem było tylko postawienie fundamentów, a Panowie przyjechali i w jeden dzień postawili.
Pierwotnie M chciał mieć saunę i siłownię. Musiał zrezygnować z pierwszego, bo nie ten projekt, ale w domku jest sporo miejsca, więc siłownia się też pomieści. ;:108
Róż w tym sezonie w ogóle nie traktowałam jakoś wyjątkowo i dały radę. Oj, jest kilka takich z fochem, ale zachwycam się tymi co chcą być piękne.
Jeśli chodzi o trawę to jakiś miskant, ale pojęcia nie mam jaki. Jest dość ekspansywny, ale radzimy sobie z jegomościem. ;:333


Soniu Nie kojarzysz tej rabaty, bo jest po zmianie. Na środku rósł krzak krzewuszki, którą wywaliłam i posadziłam hortensję. Niestety, ostatnia wichura pokazała mi, że pienne trzeba bardziej zabezpieczać ;:218
Warzywnik będzie w skrzynkach, za domkiem. Przynajmniej na razie mam plan taki.
Kotka powoli, bardzo powoli się oswaja. Duże wyzwanie dla nas.

Aniu Koty to cudowne zwierzęta, idealnie się dogadujemy. Mam ich 4, każdy ma inny charakter, inny sposób na życie. Są wspaniałe i nie wyobrażam sobie życia bez kotów. Mój M również, a tak jak Ty wolał psy. Teraz jest odwrotnie, co nie znaczy, że nie uwielbiamy naszej Pepsiuni.
Domek już stoi, ale trzeba jeszcze pomalować, urządzić...sporo zajęć ale będzie co robić w te nudne miesiące.

Tak u mnie w ogrodzie

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgoś, ten domek wyszedł super ;:215 Jak go pomalujecie to będzie naprawdę dużą ozdobą.
Kiciunia nowa śliczna ;:108
Na ostatnim zdjęciu jest hortensja, która przebarwiła się na taki ciemno-różowy kolor. Co to za odmiana?
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu,
domek jest rewelacyjny.
Na jaki kolor pomalujesz?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit

Dorotko To Vanilia Fraise, w tym roku zrobiła super pokazowe kwitnienie. Najpierw zachwycała widokiem w pełni kwitnienia, które kojarzy mi się z pucharem lodów śmietankowych :lol: z polewą truskawkową. A teraz ślicznie odpoczywa w prawie purpurze. Jej siostra Sundae Fraise podobnie, aczkolwiek bardziej ubogo w kolorach. :wit

Madzia - Domek, skromnie nazywany jak na obecne czasy przystało - izolatorium miał być.....różowy :lol: według pomysłu Zuzy. Jednak byliśmy upartymi rodzicami, więc zostanie lekko tylko przyciemniony kolor, żeby był w miarę naturalny, ale nie aż tak jasny. Okiennice i drzwi będą w kolorze palisandru, tak jak reszta architektury drewnianej w ogrodzie. Domek ma 35 metrów, więc jest sporo miejsca, z czego strasznie się cieszę. ;:333

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Domek piękny, a 35 metrów to ogromna przestrzeń. ;:oj Pewnie wiele urządzeń do ćwiczeń się zmieści, ale dla Ciebie jakiś kącik się też znajdzie. :D Różowy też byłby ładny, :wink: ale jednak naturalny, tylko podkreślony kolor wspaniale się wpisze w Twoje wnętrza ogrodowe. ;:215
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Nawet nie wiedziałam, że i ja mam domek ogrodnika ;:306 , bo tyle właśnie metrów ma mój domek na działce. Ale taki mi wystarcza, właściwie siedzę tam tylko w czasie deszczu, jak jest ładnie to wyleguję się na leżaczku, albo chowam się w chwastach.
Pręgowana kicia wygląda jak tygrys, tylko w odmiennym kolorze ;:oj
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu
Bardzo piękny zatrwian wyhodowałaś tego roku ;:63
U mnie padł w fazie siewek.
Podziwiam cudne róże i niewymuszoną elegancję ogrodu.
No i super nową chatę macie :!: Izolatorium :;230
Szkoda trochę warzywnika ,ale domek pewnie bardziej się przyda. :D
Przykro mi z powodu pieska. ;:196
Nowy kotek jest czadowy. ;:333
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit
Witajcie kochani. Smutny dziś mamy dzień, wiadomo. Pogoda też adekwatna, bo mgła i ponuractwo.

Soniu Mój M ćwiczy, ale czasu coraz mniej, więc zdecydowaliśmy, że siłownię warto mieć na wyciągnięcie. Miała też być sauna, ale plany nie wypaliły. Oczywiście miejsce dla mnie, do wypoczynku i izolacji też będzie :D

Iwonko No to potrzeba była taka, bo poprzedni domek, który już ledwo mieści moje szpargały ma niecałe 6 metrów. A jak szaleć to szaleć, zmieścimy tam wszystko ....chyba :lol:

Pelasiu Ago Kotek nam zwiał. :cry: Dzikuska była, bo znaleziona i na siłę zabrana. Myślałam, że dam radę, ale ona wybrała wolność. Szukałam, wolałam do nocy i nie chciała wrócić.
Po oględzinach już wiem, że na warzywnik znajdzie się miejsce i to nawet spore.
A zatrwian kwitnie nadal, ale to już końcówka. Zebrałam naprawdę sporo z jednej paczusi. Obdarowałam znajomych, w domu też stoją bukiety.


Listopad zaczął się tak


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”