W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu Czas szybko leci jeszcze miesiąc , dwa i już wiosna ;:138 na która wszyscy czekamy. Piszesz ze w leroy są ciemierniki moze i u mnie muszę się tam przejechać chciałabym jakiś inny kolorek mam tylko biały. Trzymaniem tego będziesz miała trochu problem ja kiedyś dostałam miniaturki narcyze i prymulki część kwitnących część już przekwitniętych i też były problemy, ale się opłacało,. Pozdrawiam życzę udanego weekendu ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu będzie kolorowo od krokusów. ;:138
Masz rękę do róż, to nowe nabytki z pewnością zachwycą kwiatami.
Mam rozplenicę Little Bunny, Twoja też będzie niska, Duże rozplenice rosną od początku zupełnie inaczej i mają szersze liście.
Biały ciemiernik w ogrodzie się spieszy, ;:oj ale kwiaty odmianowych już możesz podziwiać. ;:215 Maluchy cebulowe słodkie, miło mieć zimą kolor w domu.
Ostróżka zaszalała, może mróz jej nie zaszkodził. Idzie ciepło od zachodu.
Dobrze, że uporałaś się z choróbskiem. ;:168
Twoje zdjęcia widać w przeglądarce Firefox.
Zdrowia i spokoju w oczekiwaniu na wiosnę. ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu ładne ciemierniki czekały na Ciebie. Szkoda, że ja LM mam daleko, a może i dobrze, bo byłabym tam częstym gościem :lol: Jaką donicę kupiłaś, pochwal się.
Ja widzę zdjęcia bez problemu.
Zimę mamy już w odwrocie, szkoda że tak krótko trwała.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, super te ciemierniki kupiłaś ;:138 Przy niewielkich przymrozkach pewnie im nic nie będzie, zwłaszcza, że je hartujesz, a gdyby zapowiadali jakiś dwucyfrowy mróz zawsze możesz je przenieść do domku narzędziowego.
Też jestem ciekawa donicy jaką sobie kupiłaś.
Hiacynty świetnie się prezentują a żonkil też cudny ;:167
Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrówka ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, ciemierniki prześliczne, szczególnie ten różowy ;:333 Wyjątkowo szybko w tym roku wystawili je do sprzedaży. U mnie w LM jeszcze nie ma. Tylko prymule, hiacynty, narcyzy, szafirki. Trzeba poczekać aż otworzą ogród zewnętrzny, to może wtedy. W ubiegłym roku kupowałam chyba na początku marca, ale u Ciebie cieplejszy region, więc może dlatego szybciej znalazły się w sklepie.
;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu fajne Ciemierniki upolowałaś, wcześnie bardzo się u Ciebie pojawiły, u mnie na razie nic nie ma ;:222 nabyłam tylko Hiacynta aby coś już wiosnę w domu czuć było :D
W tamtym roku zimą tez kupiłam w B białego Ciemiernika i nie wiedziałam co z nim zrobić bo miał już kwiaty, bałam się ze w ogrodzie zmarznie, więc trzymałam w domu na parapecie północnego okna, dopiero wiosna wsadziłam na miejsce docelowe, ma pąki będzie kwitł :tan tylko najpierw śnieg musi u mnie stopnieć bo przez dwa dni dosypało ostro . Będę podglądać u Ciebie Pustynniki, podobają mi się ale jeszcze z nimi nie próbowałam. Byle do wiosny, którą ptaszki dziś u mnie wołały. Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu
Ciemiernik różowy śliczny, jak będę w pobliżu LM to zajrzę , mam go najdalej oddalonego z marketów w mojej okolicy.
Tak więc jak jest niefajna pogoda to nawet mi się nie chce wychodzić z domu.
Hiacynt różowy niedługo pokaże swą urodę, no i zapach.
Oby już przyszła ta wiosna .
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Luty mamy deszczowy, ostatnio pada i mokro.Krokusy coraz śmielej u mnie wychodzą w gruncie i w doniczkach. Będąc ostatnio na zakupach zauważyłam kilka torebek z cebulkami na przecenie, szafirki po 1,99 i paczkę białych krokusów.Postanowiłam, że je uratuję i posadziłam do białej, długiej skrzynki.
Tymczasem w domu przybywają wiosenne umilacze. A to jakaś prymula zawita, a to narcyzy, a jeszcze innym razem hiacynty. Czekam na wiosnę jak wszyscy.
Ciemierniki wystawiłam na zewnątrz, na razie się trzymają.Muszą dać radę ;:224

Alicjo wiosna już blisko, odliczam dni:) Ciemierniki bardzo polubiłam, ciekawe , czy moje z poprzedniego roku ładnie wybiją.Na razie te w ziemi jeszcze śpią ;:173
Prymule szybko w domu przekwitają, ale i tak je kupuję.Wnoszą radość do domu i w serce, gdy za oknem plucha i zimno. Życzę udanego weekendu w zdrowiu :D

Obrazek

Soniu bardzo lubię te kolorowe maleństwa, są urocze.Sporo ich się namnożyło, a jeszcze dokupiłam, wszędzie się zmieszczą, a ile radości dają ;:138
Rozplenice wybierałam małe, bo nie mam na tej rabatce dużo miejsca.
Ciemierniki dają radę, stoją na zewnątrz w donicach, a jak jest mrozik to w domu nocują. Wiosną posadzę je docelowo do gruntu.
Sasanki też wychodzą , wczoraj zauważyłam puchate łebki :shock:
Soniu Tobie też życzę zdrówka, to dziś najważniejsze w tych czasach…

Obrazek

Grażynko ciemierniki stały i czekały, żeby je zabrać.Ten hodowca ma naprawdę ładne sztuki.Donica zwykła gliniana z jednym zdobieniem wokół.Docelowo ma rosnąć w niej róża lub powojnik, no zobaczymy na co się zdecyduję. ;:oj

Obrazek

Halinko tak właśnie robię, obserwuję prognozy i jak mrozik ma być to wnoszę je do domu.Teraz właśnie mokną w deszczu, ale przecież to dla nich dobrze :D
Donica zwykła, prosta z obręczą u góry, kolor ceglany.
Hiacynty szybko przekwitają, ale i tak warto sobie kupić i trochę się nimi pocieszyć.

Obrazek

Dorotko no właśnie się zdziwiłam w styczniu ciemierniki w sprzedaży. :shock:
Podobno w marcu będą w LM jeszcze, na pewno przed świętem kobiet to sobie kupisz ;:333

Obrazek

Krysiu ciemierniki udało się kupić, przypadkowo wpadły do koszyka, no grzech było nie wziąć. Właśnie w B nie widziałam, choć gdzieś słyszałam, że już były.
Ciekawa jestem pustynnika ,bo jak w zeszłym roku go kupowałam w szkółce to już miał pąki, a teraz po zimie zobaczymy co się wykluje ;:173
Fajnie, że masz ptaszki, u mnie żaden zimą nie przylatuje, jedynie jesienią odwiedziły nas sikorki.

Obrazek

Ewa ja też mam LM po drugiej stronie miasta, pewnie bym tam nie pojechała, ale mąż potrzebował jakiś narzędzi. Nie umknęły mojej uwadze te piękne czerwone doniczki z pięknymi ciemiernikami.
U mnie dziś jest deszczowa pogoda, niebo całe zachmurzone ;:47
Hiacynt zakwitł i już suchy, one są ładne chwilę tylko niestety, a najlepszy jest moment oczekiwania:)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu kwiatki się pokazują to i wiosna powoli idzie oj jak bym chciała wiosny. Myślę, że tm sprawa
Tych ciepłych dni. Pogoda u paskudna i wieje nic się nie chce czekam wiosny. Kwiatki w domu zwłaszcza te wiosenne to sama radość. Pozdrawiam życzę miłej niedzieli.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu kilka lat temu w sklepie z kropkami w grudniu przed świętami kupiłam kilka ciemierników. To mocarne roślinki dadzą radę w ogrodzie.
Zapewne i ja widząc przecenę cebulowych też bym je kupiła. Na pewno zakwitną i będą cieszyły.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu
Cebulki już zakupione, ciekawa jestem tego białego krokusa.
Muszę też odwiedzić Biedrę i A...chan przy okazji.
Mieszankę szafirków Magic Carpet posadziłam dwa sezony temu ale białych w nich było mało (cała 1 szt.),
za to tych cieniujących niebieskich trochę.
Ja też posadziłam mieszankę irysów cebulowych kupionych parę dni temu i ;:65 czekam aż zakwitną.
Miłego tygodnia i dużo ;:3
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, ciemiernika kupiłam jakiś czas temu w B - zielonego. Stoi od początku na dworze, tyle, że w dużej donicy i jak mocniej przymrozi to kładę na niego gałązkę sosnową. Póki co, żyje. A dzisiaj byłam w LM i rzeczywiście są ciemierniki. Cudne ;:167 , ale cena - zwala z nóg. Z żalem, odłożyłam. Za to na pocieszenie kupiłam jeszcze jedną dalię i dwie piwonie :D Mam nadzieję, że wkrótce uda się je posadzić do gruntu. U nas na razie ziemia mocno zmarznięta i w zasadzie nic nie można robić poza drobnymi porządkami.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Wiosna już przyszła i sobie poszła po pięknych słonecznych dniach przyszło dziś zimno i śnieg tak jak w przysłowie mówi w marcu jak w garcu. Pozdrawiam życzę miłego weekendu, zdrówka i słoneczka. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”