W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu,, śliczne różyczki i dalie ;:215 Wszystkie, ale szczególnie urzekła mnie pomponowa ;:167
Hortensje pięknie się prezentują ;:333
Cebulowe zakupy teraz na czasie, będzie pięknie wiosną.
Pozdrawiam cieplutko ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu ;:196
To wszystko już tak pięknie rośnie w nowym ogrodzie ? ;:oj ;:138 ;:138 ;:138
Hortensje już takie okazałe. Kwiaty cynii masz niepowtarzalne.
Patrzę na Twoją dalię 'Cafe au Lait' i podziwiam.
Mam podobną i myślałam , że to właśnie ona. Ale w tym roku wygląda trochę inaczej.
Jest bardziej biała a środek ma raczej różowy niż kawowy.
Też jest wielka, ale już oryginalnej Cafe nie będę szukać.
Pozdrawiam cieplutko i jeszcze trochę cieplekszych dni życzę. ;:167 ;:79 ;:79 ;:79
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu pracy w ogrodzie sporo, a pogoda nie za łaskawa miejmy nadzieję, że weekend jak zapowiadają będzie ładny. Dobrze że deren trafił do sąsiadki bo jakby nie było zawsze możesz go widzieć, a i może podzieli się owocami. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Cudna ta Dalia Cafe au lait. Już sobie ja zapisałam i będę na nią polować na wiosnę.
Inne dalie też slicz. I róże bardzo ładnie kwitną
Barbula i ja się cieszę. Ciekawe ma te kwiatki. I ten kolor ładny..
Ciekawą piwonie posadzilas. Wciąż dużo działasz. ;:215
Ja też chcę jeszcze słoneczka i ciepelka.
Mam nadzieję ,że jeszcze będzie ?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu barbula ma cudny kolor. ;:oj Już miałam na wózku w szkółce, ale się opamiętałam, u mnie na pewno wymarznie. ;:124
Pomyłkowa dalia śliczna, ;:215 szukam takiej o ciemnych liściach, tylko o innym kolorze kwiatów.
Majesty w towarzystwie pięknych hortensji świetnie się prezentuje. ;:138
Trochę sadzenia cebul Cię czeka. ;:173 Wczesne kwitnienia są rekompensatą za jesienny wysiłek.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Początek października jest dosyć ciepły i można nacieszyć się jeszcze promykami słońca.Kwitną dalie i to jest naprawdę radość, bo w ogrodzie co nie co jeszcze kwitnie, ale już dużo skromniej.Dalie za to brylują i dlatego je sadzę u siebie co roku. :D Róże też kwitną, zwłaszcza Boscobel w donicy ma kilka ładnych pąków, Lady of Schalott i Charlotte.Lions Rose przywiezionaz działki nie kwitnie ładnie i chyba ją wykopię, a w jej miejsce posadzę inną różę angielską.Niestety te co mi się podobają są w szkółce mistrza, a nie mogę ich zamówić.Spróbuję popatrzeć z niemieckiej szkółki.Wiadomo cena wysoka, ale czasami warto wydać trochę więcej, by cieszyć się w późniejszym okresie.

Grażynko podobno ta dalia jest bardzo poszukiwana i cieżko ją utrafić, bo zdarzają się pomyłki.Moja jest w pełni rasowa:) Mam nadzieję, że ją przezimuję, a jeśli nie to zamówię wiosną kolejną ;:108
W poprzednim roku kupiłam dużo czosnków, teraz na narcyzy przyszła pora.
Jeszcze u mnie nie rosły, ciekawe co zakwitnie na wiosnę. Mam taki zamysł, że w 3 donicach będą rosły, a reszta w gruncie.
Dereń za płotem ładnie zmienił kolor liści na buraczkowy.Muszę poczytać o owocach derenia.Podobno można je przerabiać?

Obrazek

Dorotko spróbuję sprowadzić ze szkółki niemieckiej angielki ,bo u nas w Polsce bieda w różach:(
Barbula zakwitła pierwszy raz po dwóch latach ,ładnie się komponuje przy hortensji Phantom w promieniach słońca. U mnie rośnie na glinie o dziwo, ale jest wymieszana z piaskiem.
Oj tak krokusy dają tyle radości wczesną wiosną, ja je uwielbiam.Z przodu domu powtykam, bo tam nic nie posadziłam ;:224

Obrazek

Florian a to ci dopiero, też czytałam o pomyłkach, że niełatwo ją dostać ;:oj
Na szczęście mi się trafił oryginał i jak uda mi się ją przezimować to wyślę Ci co nieco, żebyś mógł ją sklonizować i puścić dalej w obieg:)

Obrazek

Halszko dalie teraz się wdzięczą na rabatach, oby jak najdłużej? ;:333
Cebulowe będę sadziła po 15 tym października, by na wiosnę było kolorowo:)

Obrazek

Krysiu tak to w moim ogrodzie, roślinki rosną w siłę. Są coraz większe, a Batsheba jakie długie pędy wypuściła ;:202
Nasiona z cynii zbiorę , bo jeszcze takich pastelowych u nas nie widziałam ;:224
Cafe au Lait pięknie teraz wygląda.Piszesz ,że Twoja ma środek w różu?
A masz może zdjęcie nierozwiniętego pąka? Może porównamy?
Pozdrawiam i życzę Krysiu ciepełka:)

Obrazek

Alicjo na szczęście ostatnimi dniami było dość ciepło.Posadziłam zawilca różowego i malutką sadzonkę lnu, bo bardzo podoba mi się jak kwitnie w swoim najlepszym czasie taka niebieska chmurka.
Właśnie jestem zainteresowana co robi się z owocami derenia. Tej wiedzy jeszcze nie zgłębiłam. Pozdrawiam miło:)

Obrazek

Aniu warto ją mieć , kwiaty jak talerze ;:215 .Polecam Wam dalie ze szkółki holenderskiej, jestem naprawdę zadowolona.Tylko jedna odmiana została pomylona.
Liczę na słonko w październiku, kiedy te wszystkie jesienne kolory mienią się i iskrzą:)

Pyszna dalia Cafe mniam...

Obrazek

Soniu no ja wolę większe kwiaty u dalii, poza tym to miała być inna odmiana, bardziej wysoka, a przez pomyłkę rośnie teraz pod płotem i muszę zaglądać , by ją dojrzeć ;:223
Cebule posadzimy, w sumie tylko raz się sadzi , a potem to wyczekiwanie wiosną z nadzieją. Uwielbiam ten czas budzenia się roślin z pozimowego snu.
Warto się pomęczyć z cebulkami:)

Obrazek

Zawilec nowy zakup ...

Obrazek

Jesienne kolorki...

Obrazek

Wrzosy...

Obrazek

Barbula z Phantom

Obrazek

Jesień w słonku to najpiękniejszy obraz dla oczu ;:167

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę słonka ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Co raz coś nowego z roślin jeszcze kupujesz Aniu.
Nowe nachyłki, nowe zawilce. ;:215
I do tego piękna barbula, ;:167 Wrzosy cudne.
Ja je miałam,,ale jak w ubiegłym rok zachciało mi się je przesadzić. tak potem mi padły.I nie mam.Na razie nie kupuję.
Może na drugi rok jakieś nowe miejsce dla nich zrobię, to wówczas kilka kupię.
Jesienne wszystkie kolorki piękna.
pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Już się cieszę na 'Cafe au Lait'. Mam nadzieję, że coś ciekawego znajdziesz dla siebie u mnie.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, jeśli Twoja barbula zakwitła po dwóch latach, to może moja też zakwitnie w przyszłym roku? Jest nadzieja ;:108
Ciekawi mnie jakie angielki chcesz zamówić w niemieckiej szkółce? Ja poza rugosami nic nie zamawiam w tym roku.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu
Piękna Barbula, róże i dalie.
Wrzosy pod okienkiem śliczne.
Też kupiłam w Aldi żółte krokusiki Gardenline, zobaczymy jak będą wyglądać na rabacie w przyszłym roku.
W zeszłym roku kupiłam te z biedry Tricolor ładnie prezentowały się w ogródku tylko szkoda, że tak krótko kwitły.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, ślicznie wyglądają wrzosy w takiej oprawie ;:63
A ten piękny czerwony krzewik o liściach podobnych do leszczyny - co to?
Ciekawa jestem czy przymrozki też narobily szkód w Twoim ogrodzie ;:7 A może ominęły Twoje okolice i cudowne dalie przetrwały?
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ostatnio ochłodziło się znacznie , pada, wieje i ogólnie jest nieprzyjemnie.Dwie noce z rzędu były z przymrozkiem, jednak delikatnym i na szczęście dalie nie są zważone i mogę dalej je podziwiać.W prognozach ocieplenie, więc chyba są uratowane na jakoś czas.Za tydzień w środę nawet 18 st w prognozach .To dobrze, bo jadę z tatą do lekarza we Wrocławiu ;:108
Sikorki sobie wczoraj tańce na płocie urządzały, ale one pocieszne.Tak bardzo bym chciała, aby przylatywały zimą. Mam jednak za mały karmnik, muszę pomyśleć o czymś innym ;:oj
Z nowości to posadziłam narcyzy do dwóch donic i na rabacie oraz krokusy powciskałam przed domem.Tulipany jakoś mi w tym roku do koszyka nie wpadły.Poczekam na wyprzedaże to może coś dokupię. W końcu cebule zawsze można gdzieś wcisnąć.Jeszcze paczkę czosnków o nazwie ?Miami? posadziłam...

Aniu czasami jakieś byliny dokupię, no nie mogę się powstrzymać jak jestem w szkółce, a rośliny czekają w rządku do zabrania. Zawilca w planach nie miałam, ale wiadomo jak go zobaczyłam kwitnącego to już był w moich łapkach.Wrzosy co roku nowe dokupuję tak kilka sztuk.
Jesień jest piękna i bogata w ciepłe kolory?

Obrazek

Florian mam nadzieję, że karpa będzie konkretna, bo krzak jest spory. Tylko będę Cię prosiła o instrukcję podzielenia karpy;)
Masz piękne odmiany to na pewno coś znajdę ,już się cieszę:)

Islander

Obrazek

Dorotko na pewno zakwitnie, moja taka malutka była, a w tym roku się rozrosła i zakwitła.Daj jej czas, a będziesz ją podziwiała:)
Co do róż to niestety sprawdzałam w szkółce i Silas Mariner jest u nich obecnie niedostępny. No chyba , że będą aktualizować i wtedy dodam do koszyka. Eglantyne też mi chodzi po głowie, a pamiętam, że mi ją poleciłaś:)

Obrazek

Ewa dziękuję, coś tam kwitnie:) Cieszę się z każdego najdrobniejszego kwiatka.
Krokusów nigdy za wiele prawda? To takie małe złotka na wiosnę potrafią rozweselić w bury dzień. Rzeczywiście krokusy Tricolor szybko przekwitają, chyba białe mi najdłużej kwitły ;:108

Obrazek

Halszko krzaczek w donicy w jesiennych barwach to ?muszę znaleźć etykietę...ta moja pamięć ech...
U mnie na szczęście przymrozki były delikatne i oszczędziły dalie oraz pelargonie.Przykro , że u Ciebie narobił szkód, bo ma przyjść ocieplenie i jeszcze by pokwitły?

Pelargonia moja naj ;:167

Obrazek

Cafe daje popis ;:215

Obrazek

Biały groszek nie wiem skąd wziął się w donicy...lubię takie niespodzianki

Obrazek

Mój mały raj ;:167

Obrazek

Miłego, słonecznego dnia życzę ;:3
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu ;:196
Cudownie, że Twoje dalie jeszcze ocalały i możesz cieszyć się ich kwiatami.
Też mam kłopot z dzieleniem karp. Trzeba czekać, by się dobrze rozrosły ,
to wtedy same się rozdzielają , już podczas oczyszczania z ziemi.
A tak , to trzeba czekać do wiosny i dopiero wtedy , jak się pokażą nowe pączki to widać , gdzie można ciąć.
Bardzo kiedyś chciałam się podzielić karpą z koleżankami i niestety , nic mi z tego nie wyszło.
Za wcześnie pocięłam i akurat na tych kawałkach nie wyszły nowe pączki.
Moje dalie , niestety już ściął przymrozek, musiałam wykopać.
Tak się zastanawiam, bo moja dalia, o której myślałam , że jest to Cafe, w poprzednim sezonie wyglądała tak , jak Twoja
a tym razem była bardziej biała i ten środek różowy. Tym razem rosła chyba w bardziej kwasowym podłożu,
bo w dołku po wykopanym jałowcu i wśród hortensji. Może to miało wpływ na jej kolor?
U mnie też zimno i mokro, aż nie chce się wychodzić z domu.
Pozdrawiam cieplutko i oby nam się jeszcze zdarzyło kilka dni cieplejszych i słonecznych. ;:167 ;:3 ;:79
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”