Wiatr wśród pól

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Wiatr wśród pól

Post »

Witam wszystkich w moim wątku. Mój ogródek powstaje pomalutku od kilku lat, wśród pól. Bo to wśród pól, na działce należącej przed laty do moich dziadków, a później do matki chrzestnej, postanowiliśmy z mężem wybudować dom. Ponieważ działka od zawsze była rolna, ogródek przyszło tworzyć na ściernisku. Najstarsze krzewy i drzewka mają ok. 4 lata, a mimo to nadal rozmiary niezbyt duże. O ich wysokość dbają mieszkańcy okolicznych zarośli, notorycznie je zgryzając, bo działka nie jest ogrodzona. Brak wysokich drzew mocno mi doskwiera, muszę hamować się w zakupach "cieniolubów" (cień tylko po północnej stronie rzucany przez bryłę domu), a wybierac takie, które dadzą radę na mojej "patelni".

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Witaj Kasiu :) małymi krokami, a zobaczysz jak Twój ogród nabierze kształtów i rozpędu :) fakt, że jeśli zwierzaki Ci przeszkadzają to ciężko trochę, ale nadejdzie i czas na ogrodzenie :) Z chęcią będę śledził Twoje przygody z ogrodem :) Pamiętaj jak to mówią "nie od razu Rzym zbudowano" ;:224
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Kasiu jak ja ci zazdroszczę radości tworzenia :D Czuję,że masz wiedzę,pomysły,więc chętnie będę ci towarzyszyć w nadchodzącym sezonie :D Masz cebulowe już posadzone,żeby niecierpliwie czekać na wiosnę? :D
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Witajcie Mariuszu i Mirko.
Wiedzę pomalutku zdobywam. W dużej części to zasługa tego forum . :heja
Wizja ogrodzenia części działeczki jest już dość bliska. W tym sezonie jeszcze to się nie uda, musimy najpierw postawić budynek gospodarczy. Ale kolejny sezon wydaje się już realny. Cieszę się, ale z drugiej strony przeraża mnie myśl czasowego wykopania ogromu roślin. Wszystkie nasadzenia znajdują się tam gdzie będzie ogrodzenie. Jeszcze tej wiosny przesadzę 3 cedry. Bo ich szkoda mi najbardziej.

Co do cebulowych nie mam ich aż tak wiele. Nieświadomie wprowadziliśmy sobie na działkę karczownika. A ten to potrafi mieć apetyt. Upodobał sobie tulipany i narcyzy. Z wczesnocebulowych nie rusza irysów reticulata i hiacyntów, wiec na ich kwitnienie czekam z utęsknieniem. Chociaż mi do szczęścia wystarczy już sam widok wychodzacej z ziemi po zimie zieleniny.
A jak już wiosna zacznie się na całego, to zacznie się też prawdziwy spektakl kwitnień - mam bzika na punkcie irysów bródkowych. I jest ich u mnie ponad 200 odmian.
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Kasiu, pozdrawiam i mocno trzymam kciuki za twoje pomysły ;:215 Różyczki już masz posadzone a to drzewko o dużych
liściach czy to nie jest przypadkiem Katalpa,jeżeli tak to ono szybko rośnie i będzie takim przysłowiowym parasolem i da troszkę cienia.
Dopóki nie ogrodzisz działki to będziesz musiała polubić zwierzaczki, ja tak mam. :uszy
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Wando dziękuję, a to drzewo o dużych liściach to paulownia. Ona też z tych szybko rosnących.
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Paulownia- cesarskie drzewo szczęścia , ono wczesną wiosną cudownie kwitnie ;:oj Pierwszy raz widziałam to drzewo we Włoszech
nawet przez myśl mi nie przeszło ,że to drzewo może rosnąc w naszym klimacie :uszy
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Wando, ona nieźle sobie w Polsce radzi. Z kwitnieniem jest gorzej. Bo wiosenne przymrozki często uszkadzają kwiaty. Moja jeszcze zbyt młoda (4 lata chyba teraz) to jeszcze na pąki poczekam. Ja swoją mam z nasion. Pierwszą zimę jako 30- centymetrowy maluch zniosła całkiem całkiem. Troszkę przemarzła, ale szybko odbiła.
Muszę wstawić tu link do wcześniejszego wątku (o skrętnikach...), bo tam mam jej zdjęcie z pierwszego sezonu.
Ostatniej zimy, a w zasadzie wiosny przemarzły jej też młode zawiązki liści - obawiałam się, że będzie straszyć golizną , ale wypuściła nowe. Polecam ją z całym sercem. Wiosną posadzę jeszcze 2, już czekają w doniczkach. Jedna będzie miała za zadanie przysłonić dziecięcy domek do zabaw. Dodatkowo ma kiedyś służyć jako drzewo do zamocowania hamaka ( tu jakieś 3 lata muszą dzieciaki poczekać ;:224)
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Witaj Kasiu! Cieszę się że Cię poznałam dzięki forum. Powstaje śliczny ogród u Ciebie:) ten tunel z tyłu Ty obsługujesz?:) warzywnik też widzę spory:) wszyscy czekamy do wiosny:) pozdrawiam Cię cieplutko:)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Witaj Kasiu! mamy tu na FO kilka ogrodów powstających wśród pól! powiedziałabym powstających w gorszych warunkach, bo dziewczyny nie mieszkają na miejscu więc walczą z przyrodą i to z sukcesami. Tobie na pewno uda się stworzyć wspaniały własny ogród czego Ci zresztą z serca życzę! Paulownię mam z nasion zawiązanych w ogrodzie koleżanki z Małogoszcza więc i kwiaty mają szansę :D
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Asiu, Mario witajcie.

Asiu ten tunel to nasz. Ma ok.20m długości i 5m szerokości. Sadzimy w nim pomidory, ogórki, sałatę, paprykę, a nawet fasolkę szparagową. Do tej pory pomidory sadziliśmy w małych tunelikach, ale z czasem stały się one zbyt małe jak na potrzeby 5-osobowej żarłocznej rodzinki. Warzywnik, hmm no jest go troszkę. W tym roku troszkę ograniczę wielkość, tzn. nie będę siać (i sadzić) w rządkach, bo mnóstwo pielenia potem. Jak to wyjdzie i czy się sprawdzi pewnie ocenię dopiero w środku sezonu.

Mario teraz faktycznie nie mogę narzekać, ale nie od początku mogłam doglądać roślin. Budowa trwała jakieś 3 lata. "Zbiornik" (wannę) na deszczówkę do podlewania skradli nam pierwszego roku. Woda podłączona dopiero po wybudowaniu i wykończeniu domu. I glina ;:219 . Ciężka do uprawy i warzyw i ogrodowych roślin. Więc dobrze rozumiem wiele forumowych koleżanek. A sam tytuł wątku związany mocno z moim nazwiskiem ;:306
Mario, a Twoja paulownia kwitła już? Czy też czekasz?

Tęsknię za wiosną. Nie mogę doczekać się kwitnienia moich ukochanych irysów bródkowych. Bo tych zgromadziłam już małą kolekcję. I ciągle mi mało. Pochwalę się wam ubiegłorocznymi kwitnieniami.

'Forest sound'
Obrazek

'Lunar trail'
Obrazek

Obrazek

'Gingerbread man'
Obrazek

'Sass with class'
Obrazek

'Snickers'
Obrazek

'Zazzarazah'
Obrazek

'Tact'
Obrazek
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Kasiu iryski śliczne ;:138 a w tym roku pewnie będzie ich jeszcze więcej :) ja u siebie ich nie mam, ale to raczej z braku miejsca :oops:
anna190
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 16 maja 2012, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Ale piękne irysy, 200 to niezła kolekcja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”