Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko budleje masz wspaniałą! ;:167 Tak okwitnięta i wygląda obłędnie, niestety u mnie to taki drapaczek z niej, wczesną wiosną jakieś mszyce ją dopadły, a potem ślimiory poprawiły ;:222
Hibiskusa masz też obłędnego!!! Istne cuuuudo!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Karolinko, jak dobrze, ze wreszcie znalazłaś troszkę czasu dla FO i dla nas ;:168

Lucynko - wieczory u mnie są jak na razie trudne w ogrodzie bo komary nadal nie odpuszczają. Ba!, nawet w dzień i to w słoneczny dzień tną jak zwariowane. No to chociaż niech teraz światełka cieszą, tak jak np w czerwcu bardzo cieszyły mnie świetliki.

Basiu, motyli na tej budlei jest mnóstwo, pachnie obłędnie. Piękny widok!
Tak, też czasami wiosną pojawiały się na niej mszyce ale to sprawa do szybkiego ogarnięcia i problem na krótko. Ślimaczory tej mojej jeszcze nie zwęszyły, na szczęście ;:172
A tego hibiskusa to kupowałam specjalnie, dla kolorku. Mnie także się bardzo podoba.
Fajnie wyglądają hibiskusy jak się je pomiesza w "jednym" krzaczku z kilku kolorów.


Róża Chopin, drugie kwitnienie

Obrazek


Róża Madame Anisette, też powtórka kwitnienia

Obrazek



I letni onętek, (kosmos)

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beato
Pięknie wygląda Chopin. lubię te różę za jej duże kwiaty i ładny pokrój.
The Prince to moja tegoroczna pomyłka z Au...chan i jestem z niej bardzo zadowolona.
Choć jest bardzo kolczasta to wybaczam jej to za jej zapach i piękny kolor.
Budleja ładnie wygląda z motylami, może kiedyś też będzie u mnie.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Kiedyś miałam mnóstwo onętków. U nas nazywają je warszawiankami. Wysiewały się w moim ogródku całymi łanami. A potem jakoś zanikły, nie wiadomo czemu.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko masz piękne odmiany różane.
I kosmosy ładnie kwitną. U mnie już przekwitają. :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, u Ciebie komary tną mimo słoneczka, a u mnie nie ma dnia bez deszczu. ;:223 Już wolałabym te komary, tym bardziej że one nie przepadają za moją krwią. ;:306
Dzisiaj od rana słońce zapowiadało ładny choć chłodny dzień, a skończyło się ucieczką do domu przed deszczem. ;:145
Mam już dość wody z nieba, a kwiatki jeszcze bardziej niż ja. :oops: Brzydko wyglądają, wyższe położone, hibiskusom kwiatki gniją na pniu - obraz nędzy i rozpaczy. ;:oj
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Brawa Beatko ;:196 dla kropelkowych fotek i to jakich z odbiciami ;:303 ;:303 Ja nawet nie wiem czy moje budleje zakwitły a u Ciebie obsypane kwiatami i motylami.Lekarski żywokost mi zgnił przez te deszcze, a kaukaski i Allgold wyglądają upiornie .W tym roku nawet nie byłoby jak zrobić sadzonek takie beznadziejne .Na ten rok mam dosyć ogrodowania czuję awersje do ogrodu ,jedynie wpadam zanieść obierki na kompost, a gdy otwieram wieko nic tylko ślimory i Prosionki .Czytałam ze Prosionki pożerają jaja ślimorów tych oślizłych przekonam się wiosną jak wyjdzie cała szarańcza dokończyć dzieła całkowitego zniszczenia moich roślin
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

O! Beatka ma skrzynię na warzywa. ;:138
Też o tym myślałem ale ... chyba nic z tego nie będzie - nie lubię się schylać, wolę na kolanach pracować :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ewa. ewita44 - bardzo Cię namawiam na budleję. Ona kwitnie na jednorocznych więc można ją prowadzić dowolnie, albo na większy kwiat albo na większy krzew.
Ale Ci się super pomyłka trafiła z tą różą The Prince ;:303
Moja Chopin także ma ładny pokrój, ale chyba jest to wynik jej prowadzenia od początku w szkółce, bo znam osoby, które narzekają właśnie na jej kształt. Nam się udało. ;:215


Wandziu, u mnie onętki się nie wysiewają, co sezon sieję je wczesną wiosną. Pięknie i bardzo długo kwitną w tym roku i mają bujną i zdrową tę swoją koperkową zieleń. ;:167


Aniu / anabuko1, te róże to resztka z tych, które miałam, bo kilka to mi pożarły nornice. Straciłam przez nie na prawdę piękne okazy jak Aloha, Aphrodite, Novalis, Amadeusz. Teraz wszystkie róże sadzę w wiadrach.
Z podgryzionych udało mi się jedynie uratować Quuen of Sweden, na szczęście. ;:oj


Lucynko, mam nadzieję, że pogoda u Ciebie jest już zadowalająca a ogród Cieszy Cię jak wiosną.
Niestety ja należę do tej grupy osób, które komarzyce znajdą wszędzie i o każdej porze, a szczególnie znienacka.
Fajnie, że Ty nie masz z tym kłopotu.
Komary na razie ustąpiły, rzekomo przez 10 pokoleń trwają w sezonie, więc mam nadzieję, że już po nich na ten rok.


Jadziu pogoda jest ładna więc może już się przeprosiłaś ze swoim ogrodem. ;:168 U mnie też ślimaków jest sporo, a jak Ty jeszcze nie sypiesz im niebieskości, to mogę sobie wyobrażać jak Cię skręca na ich widok i co poczynają wśród roślin.


Paula. kolejna cudna dalia od Ciebie ;:180

Obrazek


Andrzejku / any57 - a coś przyszło transportem do mnie na palecie, to od razu z desek jest skrzynia na warzywa, celowo taka niska. Dopiero za rok się okaże czy się sprawdzi u mnie bo teraz to już nie ma co nowego siać i sadzić. Niech czeka do wiosny.
Nie miałam jak sypać na ślimaki przy warzywkach, ziołach. Pietruszkę naciową, 4 sztuki, to mi w ciągu doby pożarły, caluśką,
Wiosną sadziłam czosnek niedźwiedzi, ciekawa jestem czy się uchował przed nimi.
Taka malutka jest ta skrzynia 100 x 150, ale mnie taka wystarczy.

Obrazek



I aktualności ogrodowe:

Jaśmin, cudnie teraz kwitnie późnym latem

Obrazek

Obrazek


Rutewka też już długo kwitnie ;:167

Obrazek


Vanille Fraise

Obrazek


Trawy ozdobne zaczynają koncertować, szkoda, że ta nie zimuje, ale i tak warto ją mieć ;:215

Obrazek


I niebieskooka Barbula

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko
Właśnie namówiłaś mnie na budleję i będę mieć sadzonkę od forumkowej koleżanki na wiosnę przyszłego roku.
Tylko jeszcze w tym roku muszę znaleźć dla niej miejsce w ogrodzie.
Dalie i ta podwyższona rabata na warzywka fajna.
Ciekawa ta barbula.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Skrzynia na warzywa to artystyczne wykonanie na brawa dla B. Kurcze Beatko gdyby u mnie szło gdzieś taką ulokować, ale gdzie ??? Ojjj wyzbywam sie nadmiaru floksów wczoraj sporo synowa wzięła dla koleżanki ,także jakieś piwonie , no trochę pustego miejsca teraz jest .Wiesz ile tej oślizłej szarańczy wyzbierałam teraz gdy robię porządki nie mam dla nich litości ani ani .Wszystkie kamienie podnoszę i wybieram pod płożącymi roślinami również gdzie sie te dranie pochowały ,a wieczorem wychodzą na żer .Specjalnie zostawiam im obierki, a potem razem wszystko idzie do kontenera. Chyba jednak zaopatrzę sie w granulki i pod płotem sąsiada i od strony bambusów za ogródkiem je wysypię .Dzisiaj widziałam ile od strony sąsiada ich do mnie przechodzi wiszą na każdej gałązce ;:222 Cudna ta biała dalia od Pauli .i jaśmin o tej porze Cudnie wybarwiona Vanilka moja Pinky też juz się fajnie wybarwiła. ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Uwielbiam zapach jaśminu, niestety nie mogę go na działce posadzić, :oops: bo nie jestem sama, a mój ślubny właśnie tego zapachu nie znosi. :shock:
Nie dość, że ładnie pachnie, to jeszcze ma takie śliczne bielusieńkie kwiatuszki. ;:138 ;:138
No i ta cudna biała dalia! ;:215
Rutewka jeszcze, dopiero kwitnie, czy powtarza? Śliczniutka. ;:303
Hortensje, trawy, barbula.... Jesień.

Dobrej, słonecznej niedzieli i udanego ciepłego tygodnia, Beatko. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

O muszę zajrzeć i do swojej barbuli czy już kwitnie.
Piękne hortensje. Dalie też śliczne ;:215
Nawet nie wiedziałam, ze nornice i że zżerają :evil:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”