Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

:wit
Bardzo ładne kropelkowe kadry ;:63 ;:63
Śliczne liliowce. ;:215
Niektóre hosty na wiosnę maja inne barwy, w lecie inne. a jesienią jeszcze inne.
Inne może trochę zielenią.Dużo też zależy od stanowiska na jakim rośną.
Ja lubię różne i wszystkie jakie mam. ;:167
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Marysiu, Aniu - być może to są jedyne kropelki z moim udziałem. Wcale to nie jest dla mnie takie łatwe, by to tak uchwycić w kadrze.
Tyle razy już próbowałam ale wreszcie się udało. ;:138


Marysiu, no nie mam, nie mam ani jagody ani borówki, Czas więc to zmienić! ;:196
Zaargumentowane, zareklamowane, zachęcone - nie da się teraz mi z tego wymigać. ;:306 ;:215
Czekam więc na urlop i wtedy podjadę do znanego sadownika w mojej okolicy - i zobaczę czy teraz, czy na wiosnę kupię u Niego.

Aniu - anabuko1 - racja racja, z tymi hostami. Ale tak jak w tym roku to jeszcze mi się nie przebarwiały na zielono nigdy. Może tak sobie w tym sezonie postanowiły poszaleć ;:oj

Nie żebym tam zazdrościła tym koleżankom z FO, które ostatnio mają kłopoty z poruszaniem się, ale ja także dzisiaj upadła jestem.
Jestem poowijana żywokostem. A jest wielki to i okłady powinny się przyczynić do szybkiej bezbolesnej sprawności. Ważne, że to tylko lekkie stłuczenia.

Żywokost od Jadzi już nie pierwszy raz ląduje na moich nogach, łokciach ;:215
Piękny jest i ma wielkie liście - dla porównania zwykłe pudełko zapałek


Obrazek

I kolejne śliczności od Jadzi - mak i róża The Prince ( mak i róża pomyślały sobie, że lepiej jest późno zakwitnąć niż wcale)

Obrazek

Obrazek


Bylica Ludovica przed kwitnieniem

Obrazek


I troszkę dzisiejszej nieśmiałej tęczy

Obrazek


Floksy nadal pięknie kwitną

Obrazek


Nasturcje

Obrazek


Hibiskusy

Obrazek


I chyba królowe sierpniowych rabat - hortensje ;:167

Vanilie Fraise - dopiero zaczyna się przebarwiać

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I na pierwszym planie Limelight

Obrazek


I dzisiejszy wodny bukiecik / podwodna trzmielina z nadwodną rudbekią

Obrazek


Miłego tygodnia ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękne hibiskusy.
Hortensje cudne. ;:167
Bardzo ładny bukiecik.
Pozdrawiam Beatko ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko tęcza może i nieśmiała, ale kolor tej zieleni pod nią niesamowita! ;:63
Bukiecik ciekawy... Ty zawsze coś wymyślisz, tylko że pewnie codziennie trzeba wodę wymieniać i płukać rośliny?
A ja na stłuczenia zawsze stosuję kapustę, potłuczona przynosi ulgę i leczy.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Zdjęcia z kroplami są zjawiskowe :) a lilowce urodziwe :) nasturcje niby zwyczajne a i tak dekorują ogród. Hibiskusy to wyższa półka, mają mnóstwo kwiatów ;:oj hortensje rządzą ;:3
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękne te hibiskusy , hortensje, dalie, liliowce, nasturcje i floksy.
Nie mówiąc o różach.
U Ciebie kwitną ketmie syryjskie u mnie dopiero małe pączusie.
Chwilowo popatrzę na Twoje zanim u mnie się rozwiną.
Ładne kropelkowe zdjęcia robisz.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, ten sezon szczególnie pięknie zaprezentował się dość późno, bo tak naprawdę dopiero w sierpniu, ale za to na bogato. :tan
Ślicznie kwitną Twoje hortensje, ketmie (hibiskusy), nasturcje, słodki aromat roztaczają floksy ;:138 ;:138 , a kropelkowe fotki to już wyższa półka ;:433 , dla mnie nieosiągalna. ;:7
Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:3 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

:wit Beatko

Śliczne Hibiskusy ;:167 ciekawe czy ja się doczekam swoich, bo u mnie jeszcze pączusiów nie widać ;:306 się ociągają. Tęcze uwielbiam ;:108 Masz piękne hortensje ;:138 Vanilia Fraise ma duże bukiety, po deszczach lubi leżeć, masz fajne podpory, to Twoim to nie grozi :D Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, bukiecik wspaniały! Masz super pomysły ;:167
Hortensje pięknie wyglądają, Vanilka zachwycająca, a pamiętasz jak w ubiegłym roku niepokoiłaś się o nią?
Fajna ta Bylica Ludovica ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Anui / anabuko1, zawsze tyle ciepłych słów w każdym wątku zostawisz - dziękuję!
Jak dla mnie to rok i dla hortensji i dla hibiskusów także - te i te mają cudne kwiaty/ kwiatostany. ;:167

Marysiu - zdjęcie tej zieleni nie oddaje jaka wtedy nastała na widoku - no faktycznie było niesamowicie wtedy, przy tej tęczy. Nawet powietrze było oliwkowego koloru. Było wtedy magicznie, to fakt.
Bukiecik w wodzie wymieniam co 3-4 dni. Tak, trzeba przepłukać te rośliny i porządnie umyć szkło by był ten efekt trójwymiarowości.
Tak, kapusta na stłuczenia też jest doskonała, też ją stosuję jak zajdzie taka potrzeba zimą, kiedy nie mam żywokostu. Oby jak najrzadziej .
Miłego tygodnia ;:196

Olu, doskonale to ujęłaś - hortensje rządzą! ;:167
A te zdjęcia kropelkowe to na prawdę przypadek, podeszłam sobie do lilii i tyle na nich było tych kropli, że musiałam polecieć po telefon.
Czemu hibiskusy to wyższa półka? Są bezproblemowe, nic z nimi nie robię, tylko je co roku wiosną tnę by za bardzo nie szalały w ogrodzie.
Dla mnie hibiskusy z tymi dużymi kwiatami to jest wyższa półka, to fakt - na te się jeszcze nie zdecydowałam.
Pierwszy raz liliowce mnie zawiodły w tym roku jeśli chodzi o kwitnienie. Tzn nie chciało im się tak jak to one potrafią. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie to nadrobią i pokażą mnóstwo swych cudnych kwiatów.
Bardzo lubię nasturcje, ale jak zaczynają usychać to niestety je usuwam z pola widzenia, Na dobre dopiero teraz rozkręca się ta o pstrych liściach. Dzisiaj to ją nawet za to pochwaliłam.


Ewuś ewita44, wiesz, że hibiskusy kwitną końcem lata. Więc tylko się cieszyć, że Twoje dopiero w pąkach, bo będziesz się dłużej niż ja cieszyć latem. Zawsze coś za coś ;:168
Z róż jestem zadowolona w tym roku. Elfe kwitnie ponownie, i chyba jeszcze ma piękniejsze kwiaty niż w czerwcu. Ma je bardzo duże. Cudnie pachnie, w tym roku wyjątkowo mocno.
Myślę, że te kropelkowe zdjęcia to moje jednowyskokowe podejście. Ciekawa jestem czy jeszcze uda mi się utrwalić taki podeszczowy moment przy odpowiednim słoneczku. ..

Lucynko no jest coś na rzeczy. Ja zawsze w lipcu miałam bardzo kolorowo w ogrodzie a w tym roku to jakoś sporo kwitło w innym terminie niż zwykle. I albo już było po kwitnieniu albo jeszcze przed... Sierpień rzeczywiście nadrobił wszelkie zaległości w kolorach na rabatach.
Kochana, no raz mi się udało z tymi kropelkami, ale i dla mnie jest to półka trudna do ogarnięcia. Złapałam wtedy odpowiednia chwilę, z czego się bardzo ucieszyłam.
Pozdrawiam, pozdrawiam ;:196


Krysiu, no bez tych podpór i bez podwiązywania to rośliny by u mnie leżały chyba non stop, Dosyć, że są ostatnio mocne wiatry to i ciężkie deszcze. Czasami popada bardzo krótko ale z siłą jakby gradobicia.
Te podpory mam w trzech wysokościach więc jest je łatwo dopasować do danej rośliny.
Och, na pewno już są pąki na Twoich hibiskusach, te nie powinny Cię zawieść. Muszą zakwitnąć.
Ja tylko nie mam pomysłu co zrobić by tak nie śmieciły pod sobą. ;:oj
Tak duże kwiatostany na Vanille Fraise mam po raz pierwszy, chyba te długotrwałe wiosenne deszcze im w tym pomogły. Są w tym roku cudne ;:167
Również milutko pozdrawiam ;:196

Basiu, a wiesz jak ta Bylica Ludovica pięknie pachnie! Zaraz zakwitnie.
Takie bukiety w wodzie robię już od dawna, pięknie prezentują się także takie całe zanurzone nierozwinięte za bardzo tulipany / łodyżka się wtedy fajnie wygina tworząc super kompozycję. Czasami wystarczy dać tak nawet jednego tulipana. Szkło zwykle do tego mam gładkie.
Vanille Fraise w tym roku zachwyca, oj tak! ;:167
Zdrówka ;:196
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękne kwiatostany hortensji. Brawo.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Czemuż to Beatko, nie masz zrozumienia dla swoich funkii? Toż to kobieta, taka sama jak i Ty, a kobieta kobietę powinna zrozumieć ;:306 Znudziły się im kolorowe łaszki, to wymieniły na stonowaną zieleń. Zieleń uspokaja, może były czymś poruszone?
Borówki musisz kupić koniecznie. Wcale nie ma z nimi tak dużo zachodu, a efekty przechodzą same siebie. W tym roku jest tyle owoców, że już nie wiem co z nimi robić, na szczęście Filip zaoferował się, że będzie robił z nich pierogi i już wczoraj natrzaskał 150 ;:oj Zupełnie sam, ja tylko zrobiłam ciasto. Krzaki ciągle jeszcze są oblepione owocami, tak więc muszę robić miejsce w zamrażarce, na kolejne porcje :tan
Mój kielichowiec pachniał tylko wtedy, kiedy wsadziło się nos w sam kwiat, taki był on wonny, tak samo jak i TwójObrazek. Ale wszystko inne u Ciebie czaruje, floksy kwitną jak oszalałe, nasturcje śliczne jak z obrazka, lilie, liliowce-wszystko cudne :heja Fajny wiatraczek wyczaiłaś, na wietrze furkocze aż miło. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Hibiskusy już nie pierwszy raz wywołują nieco zazdrości w moim sercu. Gdy je widzę, budzą we mnie zachwyt, ale i smutek, że już mieć ich nie będę, gdyż mój ogród sięgnął najdalszych granic, więcej się nie da rozciągnąć.
Czy je także uprawiasz w donicach?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”