Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Cudnie kwitł wawrzynek to samo wrzośce .Może jak dopadnę gdzieś w markecie jesienią to sobie sprawię aby 2 sztuki bo cudnie wyglądają kwitnące spod śniegu .Sprawiłam sobie też lewizje, bo te moje stare padły z nadmiaru deszczu .Na razie siedzą w donicach i w akwarium ale są na dworze. Czytałam ze ogrodowe rośliny nie powinny przebywać zbyt długo w domu .Jestem ciekawa ich kwitnienia jednak chyba przesadzę do większych donic. Zdróweczka Beatko ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, te krokusy jesienne chyba mnie polubiły - rozłażą się wszędzie. Teraz sporo pozbierałem i mam naszykowane w doniczkach do wydania. Będziesz miała, tym bardziej, że jeszcze będę wykopywał cebulki jak liście zaczną przysychać.
O paprocie się nie martw. Też byłem zdziwiony, że ich nie widać i już się doczekałem - po prostu nie miały ochoty na ziąb nosów wystawiać :wink:
Trzymaj się ciepło i zdrowo.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, proponuję jeszcze teraz się rozejrzeć za wrzoścami. Jesienią może ich nie być, a teraz wiesz, że kwitną i wiadomo co się kupuje.
Też jestem tego zdania, że ogrodowe rośliny nie zawsze lubią być w domku. Nawet fuksji, itp. nie wstawiam wiosną do pokoju, cały czas są na ganeczku. Albo niektóre roślinki są między oknami, mają się jak w szklarni ;:108
Nornice znowu poszalały, zajadały się floksami wiechowatymi, kolejnym powojnikiem, różami. Teraz sporo roślin mam w donicach, ale czy ja wyrobię z takim podlewaniem latem ;:65 Mawiają: "coś za coś".
Kupiłam sobie wreszcie czerwoną aksamitkę, ależ ona ma mocny zapach.
Ciekawa jestem jakie kolorki będą miały Twoje lewizje. ;:196


Andrzejku, a chyba jednak nie zaryzykuję z tymi jesiennymi krokusami, zostawiam je w donicach, przynajmniej mam pewność, że będą. A może się wysieją to wtedy sobie same miejscówkę wybiorą.
Oj, ociągają się te paprocie, ociągają.
Tereska też sobie zrobiła wolniejsze od kwitnienia, może za dwa tygodnie pokaże kwiaty. Ale i tak będzie jedną z pierwszych róż, które zakwitną w tym sezonie.
Pozdrawiam ;:3


Troszkę zachmurzonego ogrodu z wczoraj, a lewizje z dzisiejszego ranka.

Żagwiny

Obrazek


Cudne szafirki ;:167

Obrazek


Jeszcze się trzyma jarmuż, ale nie zostawiam go dłużej, będzie pesto

Obrazek


Lewizje

Obrazek


Złotlin

Obrazek



Jasnota

Obrazek



Tulipany

Obrazek


Serduszka

Obrazek


Skimmia i żywokost

Obrazek


Lilie i tawuła wczesna

Obrazek



Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”