Nowe życie w starej chatce cz.III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Pięknie kwitnie Ci dereń Kasiu, co ja bym dała za takie drzewo. Jeśli będziesz miała za dużo owoców, chętnie kupiłabym na nalewkę w sezonie.
Nie mogę już doczekać się prawdziwej wiosny, jest mi bardzo potrzebna.
Zazdroszczę wschodów w folii. Ja też już posiałam co nieco, ale pod gołym niebem to jeszcze poczekam. :wink:
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Moniko powiem Ci, że nikt w okolicy nie ma dereni, dlatego mamy chętnych na owoce. Nalewka i soki są pyszne ;:167
Jak będą owoce, starczy i dla Ciebie ;:108
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu w nowym sezonie :wit
U ciebie widze rzodkiewka już wyszła i taka duża a ja dopiero siałam niedawno koperek i marchew rzodkiewka jeszcze w sklepie haha, ale dokupię i posieję jak tylko pogoda się poprawi. Z foliakiem nie za fajnie się stało szkoda dobrze faktycznie, że stoi. Pozdrawiam sedecznie życzę miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu :)
Nowy sezon czas zacząć ale posypało śniegiem. Ja jeszcze nic nie posiałam mimo, ża mamy folię. Skupiłam się na porządkach w ogrodzie.

Bratki wyglądają ślicznie. Takie małe a jak poprawiają humor.
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu
Bratki super, też muszę kupić i wsadzić do donicy.
Zawsze kolorki miłe dla oka.
Rzodkiewieczka już taka duża :shock:
Ale będą niedługo nowalijki.
Miłego nowego tygodnia.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witajcie :)

Alicjo koperek jak tylko urośnie zetnę i zamrożę, na długo mi wtedy starcza. Na polu z reguły mszyca siada, a ja żadnej chemii nie stosuje. Naturalne sposoby niestety u mnie nie zadziałały.
Jak folia wytrzyma 2 sezony to się będę cieszyć. Pomidorów dała tyle, że w 2 lata się zwróci.
Pozdrawiam :)

Aga ja niestety jeszcze za porządki się nie wzięłam, ciągły brak czasu przez pracę (wracam o 17:30). Ale dni będą coraz dłuższe to zacznę po pracy coś robić.
Brateczków aż się chce po zimie :)

Ewita nowalijki smakują najbardziej ;:108

Póki jeszcze są
Obrazek

Obrazek

I inne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witajcie :wit

Wczoraj była taka piękna pogoda, że po pracy skusiłam się na działkę, choć było już późno..
Wypieliłam 2 skrzynie, posiałam mix sałat, rukolę i szpinak.
Zrobiłam obchód, cyknęłam parę fotek i zdałam sobie sprawę, że w tym roku będę mieć bardzo mało czasu na działeczkę ;:145 ;:145 ;:145
Dzisiaj niestety też jestem w pracy, właśnie robie sobie listę rzeczy pilnych i pilniejszych.
Popołudniu mam w planie wypielić trochę przed domem, bo aż wstyd i posadzić 2 hortensje pnące.

Rzodkiewka i koperek już do jedzenia, czosnek niedźwiedzi w tym roku ususzę.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu ten brak czasu to nam wszystkim doskiera, mam uczucie że za szybko pędzimy w każdym kierunku.
Moja Rukola, rzodkiewka już na wierzchu i tak się zastanawiam nad wysianiem ogórków.
Pozdrawiam
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Wydawałoby się, że tak niedaleko ode mnie mieszkasz, a jakaś wiosna u Ciebie bujniejsza? Widzę ogromną różnicę, chociaż i u mnie nareszcie zaczęło się coś dziać :tan Czy na zdjęciu pod forsycją jest irga? Tak się przyglądam tym listkom i nie mogę odgadnąć co to jest? Kształt listków kolce skłaniają mnie do irgi, ale nie jestem pewna ;:224
Z nadmiarem czasu chyba nikt nie ma problemu, raczej każdy boryka się z jego brakiem ;:108
doby dłuższej Ci nie życzę, bo mogłabyś się wykończyć, ale więcej czasu, to i owszem. I pogody do ogrodowania w tym czasie życzę Ci również ;:196
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7958
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu
Hiacynty super :D
I w ogóle masz już wszystko takie duże i piękne :!:
Najpiękniejsze warzywka ;:108
Mieszkam w tym samym województwie a moje jarzyny w szklarni mniejsze ,niż Twoje w gruncie.
Co robiłaś z pomidorami ,że tak obrodziły :?:
Może jakieś super odmiany masz :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, ja też mam jeszcze mniej czasu na ogród niż zwykle, choć nigdy nie miałam go za dużo. Syn ma coraz więcej zadane, wracamy późno, w tygodniu to właściwie odpada...
Wiosna u Ciebie mocno zaawansowana. Pewnie koło domu masz częściej możliwość podlać i dlatego rośliny poszły do przodu. U nas była miesięczna susza i jeszcze nie było wody na działce włączonej. Wszystko stało w miejscu. Rzodkiewka i koper to spod chmurki czy ze szklarni? Moje dopiero wyszły. Do jedzenia to pewnie za jakieś 2-3 tygodnie będą. Ale u mnie podchmurkowe.

Te listki, o które pyta Iwonka to chyba berberys. Mam rację?
Czosnek niedźwiedzi też suszyłam, ale na ilość cebulek, jakie wsadziłam przez te lata to wciąż mam go mało. U mnie chyba za ciepło i za sucho mu w ogrodzie. Nigdy nie ścinam do końca, a jak zakwitnie, to już wcale, żeby cebulki miały z czego czerpać siły.
Pozdrawiam i życzę, by czas na ogród jednak się jakoś wyklarował. Masz go blisko domu- dasz radę. ;:108
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Krysiu wracam z pracy 17:30 prawie codziennie, więc czasu naprawdę malutko, a jeszcze dzieci ogarnąć na drugi dzień do przedszkola/szkoły, jakiś obiad wymyśleć i już jest noc...
Ja z ogórkami jeszcze poczekam, później i tak siedzą w ziemi i nie wychodzą, bo za zimno.

Iwonko to berberys. Byłaś na targach? :wink:

Pelasiu piękne to mam co najwyżej chwasty i suche badyle po zimie :;230 :;230
Rzodkiewkę i koperek tym razem posiałam w folii, zanim pomidory będę sadzić, będzie już po zbiorach ;:108
Pomidory same rosną, ziemia z kompostownika, podsypana raz tylko suszonym obornikiem.

Moniko nie podlewałam jeszcze działki w tym roku. Rzodkiewka i koperek w tym roku wyjątkowo w folii.
U mnie czosnek niedźwiedzi rośnie pod jabłonką, kupiłam kilka kępek tu na forum, co roku kępka większa, ale szału nie ma.
Ogród obok domu to duży plus, dzień coraz dłuższy, a jeszcze w przyszłym tygodniu mam aż 4 dni wolnego, to poszaleję ;:oj ;:oj ;:oj

Słonecznej niedzieli na działeczkach Wam życzę! :wit ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16582
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, oczy przecieram ze zdumienia :roll: :roll: Nie wierzę wprost w to, co na własne oczy widzę. A widzę pąk maku, dorodne już rzodkiewki i koperek. ;:111 Podczas gdy u mnie w tunelu rzodkiewki tylko powschodziły i stoją w miejscu od dwóch tygodni, a koperek - też w tunelu i wysiany razem z rzodkiewką - zaledwie wychyla pierwsze kiełeczki. :(
Zresztą widzę ładnie już kwitnącą działeczkę ;:215 i aż żal, że będzie Ci dla niej brakowało czasu. ;:108
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”