Ogródek Przemka-cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Przemku ja piernicze jakie Tomaty ;:oj normalnie mnie wbiło w krzesło, i to jeszcze bez doświetlania ;:oj ;:63 nie za wcześnie wysiane, czy te pomidorki ida do szklarni ogrzewanej ?

Jakie piękne wysiewy, ja jutro się biorę za siewy :tan dla mnie to będzie dzień relaksu :D
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

To pomidorki Tatusia(Teścia)-na wysokość mają już z 60 cm ale na szczęście mają dość grube łodygi. ;:oj Według mnie trudno będzie je dotrzymać do wysadzenia w tunelu. ;:224 Mam wysokie 1 i 3 litrowe doniczki szkółkarskie więc namawiam właściciela, żeby swoje pomidory na razie przesadził do doniczek. Rośliny do tej pory rosły w piwnicy przy sztucznym oświetleniu ale pewnie niedługo trafią do przydomowej szklarenki. Docelowo mają rosnąć w nieogrzewanym tunelu foliowym. Teścio ma 87 lat i swoje wie. ;:223 To były nasionka wysiane tylko na próbę i tak już zostało. :oops: Dobrze, że właściwa partia została wysadzona później. Nasionka już przygotowane. Wyślę w poniedziałek. ;:136
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Ale za to Teść ma pewnie wielką radochę i satysfakcję i powiem Ci że rozsada piękna jak na zimowe warunki ;:215 Ja też ślę w poniedziałek ;:304 :wit
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Przemku podglądam Twój wątek już kawał czasu, ale jakoś nie był okazji się wpisać.
Podziwiam Cię za pełen profesjonalizm i różnorodność na Twojej działce :D
Jesteś nauczycielem wielu osób na forum .
A co pomidorów Twojego teścia - zazwyczaj mam takie w maju ;:306
Będzie ciężko je przetrzymać.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Zalane w miseczce wodą nasiona bobu Witkiem Manita pokazują kiełki więc trafiły do pierścieni 8/9 cm (po 2 nasionka). Przy okazji dokarmiania ptaszków zrobiłem kilka zdjęć budzących się do życia kwiatów. Roszponka też korzysta ze Słoneczka.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Na 8 otoczkowanych nasion sałaty Omega po 3 dniach wykiełkowało 5 roślinek. Do kiełkowania poszły nasionka kapusty wczesnej Delight Ball.
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Poczytałam, pooglądałam z zaciekawieniem Twoją działkę. Jestem pełna podziwu za zaangażowanie w uprawy. Mam pytanie odnośnie pierwiosnków gruzińskich, dlaczego są przykryte stroiszem. Ja swoich nie przykrywałam, może mają takie wymagania, nie wiem. Prawdą jest, że po kilku latach u mnie zanikają, kojarzyłam to z letnią suszą.
Pozdrawiam Krystyna
Pozdrawiam Krystyna
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Witaj Krysiu w moich progach. Z pierwiosnkami jest tak, że jeżeli ziemia jest zamarznięta to rośliny nie mogą korzeniami pobierać wody a gdy w dzień temperatura jest dodatnia to poprzez zielone liście tracą wodę. Nie marzną tylko usychają (susza fizjologiczna).Gałązki mają chronić nie tyle przed mrozem co przed promieniami słonecznymi. Gdy ziemia już rozmarznie rośliny jakoś sobie radzą. Ja też przez suszę latem (nie dopilnowałem podlewania) straciłem sporo pierwiosnków.
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Przemku a ten pierwiosnek gruzińki to jest to samo co kaukazki czy całkiem inny ? i jak w ogóle Twoje prymulki Sieboldii, ja w zeszłym roku nasadziłam bardzo dużo siewek, dałam im pod nogi kompostu, bo one ponoć bardzo żarłoczne, a jak z zimowaniem u Ciebie ? no i mam takie pytanko, szpinak siejesz tylko Missisppi ?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Pierwiosnek gruziński (Primula juliae) na dziko rośnie w górskich lasach Kaukazu więc to pewnie to samo. Co do Pierwiosnka Siebolda to on na zimę zanika całkowicie i dopiero pokazuje się na wiosnę. U mnie jeszcze go nie widać. Nakupiłem Mississippi jak głupi ale mam jeszcze starsze zapasyAsta F1 i Parys F1-te wysieję w sierpniu więc na wiosnę będzie tylko Mississippi. Do mrożenia na zimowe zapasy będzie w większości ten z jesieni.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Do namoczenia poszło jedno opakowanie nasion szpinaku Mississippi F1. Nasiona teoretycznie z 2015 roku ale ważność do XI 2020. Zobaczymy jak będzie bo z kiełkowaniem szpinaku bywa różnie. Po zalaniu wodą wszystkie nasionka unoszą się na powierzchni. Wykiełkowało 6 nasionko sałaty Omega a więc wschody 75%. W multiplacie czosnek jary Jarus pokazuje czubki liści więc trafił na parapet. Niedługo pomimo ujemnych temperatur powędruje do zimnego tunelu.
Wysiana pierwsza paleta rzodkiewki Rondar F1 96 nasionek-każde do oddzielnej minidoniczki
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Przemku miałeś już kiedyś taki czosnek jary z rozsady? Kiedy jest gotów do zbioru, jak sobie radzi po pikowaniu, jak oceniasz wielkość główek z takiego sposobu uprawy?
I jeszcze chciałam zapytać o roszponkę Galę, którą miałeś trzy lata temu. Może jeszzce pamiętasz, skąd ona była, jakiej firmy? Ta odmiana którą mam nie do końca mi pasuje, trzeci rok kupuję nasiona różnych firm i jakkolwiek by wyglądała na zdjęciu torebki nasion, tak rosną takie podłużne liście. Chciałabym taką odmianę jak ta handlowa, okrągłe liście i najlepiej jakby za szybko nie zabierała się za kwitnienie ;:173 Nie mam pojęcia, gdzie taką dostać, ale w nasionach jestem słabo zorientowana.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Witaj Agnieszko! Normalnie bym tego czosnku nie robił z rozsady tylko spokojnie poczekał do połowy marca ale ponieważ po zakupie nie rozpakowałem go z foliowego woreczka i pojawiła się pleśń więc musiałem z nim coś zrobić. Akurat glebę na działce mam zamarzniętą więc nie mogłem sadzić od razu do gruntu i stąd trafił do multiplata. Czosnek jary sadzony w marcu jest mniejszy niż czosnek ozimy i przeważnie dojrzewa o miesiąc później czyli w sierpniu. W moim przypadku nie chodziło o przyspieszenie zbioru a raczej o ratowanie przed porażeniem przez grzyby. Musiałem podzielić główki na ząbki i odrzucić porażone a ząbków raczej się nie przetrzymuje tylko od razu po podziale wysadza. Roszponka Gala jest np. w ofercie Vilmorin. We Wrocławiu największa oferta nasion tej firmy jest chyba w sklepie ogrodniczym na ul. Dubois. Nie pamiętam czy mieli Galę ale albo Ci ściągną albo kupisz w firmowym sklepie przez internet. :uszy
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”