Ogródek Przemka-cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Pory spokojnie sobie rosną.
Obrazek

Zabawa z rzodkiewką, na razie tylko na zielone listki, rozpoczęta. Ponieważ nie wszystkie kiełkujące roślinki zmieściły się w skrzyneczce balkonowej część nasionek (ok. 60-70 szt) wylądowało w doniczce chryzantemowej.
Obrazek

Obrazek
Cieszy mnie widok małych selerków przebijających się przez perlit. Na 24 pierścienie w 18 pojawiły się pierwsze zielone listki (liścienie). Są na razie bardzo malutkie ale do sadzenia w gruncie tunelu mają jeszcze sporo czasu.

Mocno grubieją pomidorki. Niedługo będę musiał porozstawiać. Czas na podlanie Previcur Energy 840 SL.
Obrazek

Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Pod lampą troszeczkę za mało miejsca dla rzodkiewki ale coś tam skorzysta. Skoro i tak nie zależy mi na zgrubieniach powinna sobie poradzić. Jutro koniecznie muszę rozstawić pomidorki. Ale i tak obecnie najważniejsze są selerki.

Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Rozsady podlane Previcur Energy 840 SL. Przez perlit przebija się druga partia pora Pancho. W pierścieniach 5/6 cm zielenią się już 23 selerki. Podłoże do wysiewów i rozsad zamówione, zamówiłem też dodatkowe multiplaty VEFI 96 i VEFI 54. Całkowicie zrezygnowałem z dalszych wysiewów w styczniu a na 1 II zaplanowałem wysiew marchwi Parijse Markt 4 do doniczek (wpierw podkiełkuję nasiona na waciku), wysiew kapusty wczesnej Constable F1 oraz małe ilości: koperku Sprinter oraz pietruszki naciowej. Na połowę II planuję już większe wysiewy: buraczki Zeppo F1 na botwinkę, rozsada rzodkiewki Rondar F1 i Charito F1, rozsada bobu, rozsada cebuli Exhibition oraz rozsada cebuli szczypiorowej Carel i Savel, sałaty, kalarepa Kordial F1 i rozsada szpinaku Mississippi F1. Pod koniec II kilka wczesnych pomidorów do tunelu.
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Cześć Przemek, jaką odmianę bobu w tym roku siejesz? Czy będziesz kupował duże paczki nasion? Z chęcią bym odkupiła, jeśli będziesz miał nadwyżki.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

:wit Niestety w tym roku nie planuję zakupu większego opakowania bobu. Muszę dokończyć zapasy z ubiegłych lat. Na kolejny sezon 2022 planuję zakupić Witkiem Manita ale to dopiero za rok. Z tego co się orientuję to większe opakowanie bobu kupił BobejGS-może warto się do niego uśmiechnąć.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

;:oj wspaniałe masz rozsady i wysiewy ;:333 :D Czy uprawiasz może też pasternak?? Nie znam tego warzywa dlatego pytam bo coś on mnie zaintrygował.. To coś jak pietruszka? Rozsady robisz w szklarni czy w domku?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Odnośnie pasternaku. Można śmiało powiedzieć, że pasternak to taka wielgachna pietruszka choć wg mnie mniej aromatyczny i o lekko słodkawym smaku. Jest jednym z najbardziej wytrzymałych na mrozy roślin warzywnych. Dobrze zimuje w gruncie bez przykrycia. Ja bardzo rzadko uprawiam pietruszkę a na pasternak raczej nie dam się namówić. To dosyć prosta w uprawie roślina ale trzeba ją stosunkowo wcześnie wysiać i nie powinno się doprowadzać do zaskorupienia ziemi.
Co do rozsad to przeważnie zaczynam od uprawy parapetowej a potem kolejno rozsady gatunków znoszących niskie temperatury lądują w tunelu.
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Przemku, dziękuję za odpowiedź :) Zapytam Błażeja :)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dzięki lampie do doświetlania można i zimą pobawić się w produkcję rozsad. Ciekawe czy pomidorki zawiążą owocki do 8III? U selerków pojawia się pierwszy liść właściwy. Przycięte 1 raz pory rosną.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Przemek dzięki zza odpowiedz :D Kwitnące pomidory w styczniu ;:oj to zbiory pewnie w już czerwcu? Czym je podkarmiasz?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

:wit Ja mam nadzieję na dojrzałe pomidorki już pod koniec kwietnia. Na razie pracuję nad silnym systemem korzeniowym. Pomidorki rosną w podłożu do wysiewów AURA i były podlane 2 x BioAlgeen S90, po przepikowaniu Black Jak i 1 x Magic P Star.
Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Na działce piękna zima.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kiełkuje wczesna kapusta Constable F1.

Obrazek
Jeden z pomidorków zawiązał już 2 owocki. Wczoraj wieczorem roślinki zostały opryskane Serenade ASO.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Jestem pełen podziwu dla Twoich rozsad, pomidory wyglądają coraz lepiej. Doświetlanie daje naprawdę fajne możliwości, w dzisiejszych czasach nie jesteśmy zdani tylko na parapet lub wysiewanie w marcu/kwietniu.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”