Mały Ogródek cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Mały Ogródek cz.2

Post »

Zapraszam do drugiej części mojego wątku.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Będę pierwszy :D :wit
Dziękuję za piękne wrzosy. Co do nawodnienia ogrodu. Ja zmagam się i z tym i tym. Wiosną za mokro, latem za sucho. Co gorsze? W nadmiarem wody powoli sobie radzę. Podlewać ogrodu, raczej nie podlewam, bo nie mam za bardzo czym, a na nawadnianie z sieci mnie nie stać.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu super bedą miały kotki w zimie wiem ,ze bardzo je kochasz i dbasz o nie jak mało kto .Jestem pełna podziwu dla Ciebie to tak jak domownicy .Napracujesz sie z tym roznoszeniem ziemi ale co robić jeśli chce sie mieć jakieś rośliny .U mnie za sucho bo piaski szybko wysychają, u Ciebie za mokro, wiec sama nie wiem co lepiej .Musiałabym podsypać gliny pod wszystkie róże może wtedy zaszczyciłyby mnie większą ilością kwiatów.Oczywiście nie może mnie zabraknąć w Twoim wątku
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu,
właśnie namierzyłam nowy watek.
Będę dalej wiernie Ci towarzyszyć w ogrodowych przygodach :)
Koty maja teraz pełen wypas.
Czy budka jest w środku przedzielona, czy stanowi jedną całość?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Zapisuję się
Bardzo lubię Twój ogród nie mogłabym go opuścić :D
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu z nadmiarem wody chyba wszyscy w tym roku się borykaliśmy niestety... może przyszły będzie lepszy :) kotki widzę od razu pokochały nowy domek :) ;:63
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu ten sezon był tak deszczowy, że nawet na moich piachach choroby grzybowe szaleją :roll: Ścięłam wszystkie głosy, bo oprócz czarnych plam, liście pokryły się jeszcze białym nalotem od mączniaka i teraz tnę irysy bo tak paskudnych liści to jeszcze nie miałam :? Ale przecież my ogrodowe maniaczki nie zniechęcam się byle czym i już pomału myślimy o kolejnej wiośnie :D po cichutku, Jak to ja, będę ci dalej towarzyszyć w ogrodowych zmaganiach ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witaj :wit . Nie zdążyłam pochwalić tej pięknej budki dla kotków w poprzedniej części wątku , chwalę więc teraz ;:215 . Z przyjemnością będę do Ciebie zaglądała. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witam się w nowym wątku :wit Budka dla kotów rewelacyjna. Koty będą wdzięczne zima a Ty spokojniejsza.
Trawy rzeczywiście bardzo pięknie rosną :)
17 lat działkowania to naprawdę kawał czasu i ogrom doświadczenia :)
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu jestem u Ciebie :wit

Kotki zimą będą miały super schron ;:333 U Ciebie jest teren gliniasty?

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu! :wit

Kocia budka rewelacyjna! Gdzie Ty znajdujesz takie oryginalne rzeczy? Kotki już się do niej przymierzają i na pewno podziękują Ci za nią w zimne dni.
Hipnotyzujące spojrzenie Różowiaczka znad papierów - cudne, niepowtarzalne!
A ogród, jak zwykle, pełen uroczego kwiecia. Zawsze mnie zdumiewa, że Twoje rośliny, mimo że nieraz stoją "po kolana" w wodzie, kwitną w najlepsze.

Moje kotki na razie jeszcze siedzą na wsi. Wszyscy mi radzą, żebym wzięła dwa małe kotki (nie jednego). Nie wiem co zrobić, bo mam już jednego kota, i to dość starego (16 lat). Jak pogodzić takie kocie towarzystwo przy pracy, wyjazdach itp.
Dla ilustracji - zdjęcie mojej kaszubskiej kociej rodziny.

URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/a1268eb93cbd02be]Obrazek[/URL]

Pozdrawiam serdecznie!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Nowy wątek wiosną - radosną składniej rozpoczynać.
Witajcie wszyscy mili.
Dziś niebo znowu się na nas gniewa. Czarne, ciężkie chmury niosą deszcz.
Wiatr rozbawi jedynie drzewa. Idzie jesień, jak rzekł poeta, drogą długich cieni.

Madziugos, :wit
dzięki za wizyty w Małym Ogródku. Zapraszam do dalszych.
Budka dla kotów jest podzielona na dwa, odrębne pomieszczenia. Pełen wypas dopiero będzie po umieszczeniu w salonach poduszek elektrycznych, lekko grzejących przez całą dobę. Zeszłej zimy na poduszce elektrycznej Oczusia przetrwała w dość dobrej kondycji mroźne noce.
Artemis ładnie kwitnie do późnej jesieni.

Obrazek

Jadziu JAKUCH
, witaj witaj :wit
Kotki kocham, nie da się ukryć. Miłość,wiadomo, ślepa jest i z rozumem się mija, ale też jest motorem wszystkiego.
Ziemia do przenoszenia ciężka, ale zauważyłam, że wszelkie prace ogrodowe sprawiają mi coraz więcej wysiłku.


Obrazek

matt55
Wiosną za mokro, latem za sucho, to w sumie równowaga, bilans wyjdzie Ci na zero, czyli tak jak trzeba. ;:138
Suche lato chroni przed chorobami grzybowymi. Pozdrawiam serdecznie.


Obrazek

Bejko1970 :wit
Wilgoć sprzyja chorobom grzybowym, które trudno zwalczyć. Najczęściej trzeba usunąć porażone rośliny. U mnie wiele roślin choruje. Najbardziej żal mi floksów. Miałam ładną kolekcję. Wyglądają obecnie marnie. Ich miejsce chyba zajmą trawy.


Obrazek

Margo2; Mariuszu - maniolku; Ewelkach088 i Lemonko :wit
witajcie serdecznie ;:3 . Ciszę się, że zaglądacie do mojego ogródka. Zapraszam wraz z kociarnią do dalszej podróży.
Na pewno przed nami wiele pięknych dni i ogrodowych sukcesów.
Dla Was jesienna róża - niezawodna Lichtkonigin Lucia.

Obrazek

Obrazek

i czerwona Ascot
Obrazek

Witaj Annes77
Nie mam ziemi gliniastej. U mnie występuje rzadko spotykana gleba. Jest to kwaśny torf.
Ogród leży w Pradolinie Redy-Łeby. Jeszcze w 1200 roku była tu plaża. Zatoka Pucka zalewała te tereny. Wody opadły przez stulecia, morze cofnęło się, morski piach pokrył się glebą torfiastą i kwaśna. Gleba sięga tylko 1,5 metra w głąb, poniżej znajduje się biały, jałowy, bardzo miałki piach. Można go wydobyć podczas kopania studni.

jesienne astry
Obrazek

Witaj Lisico :wit
Kończy się tegoroczny sezon ogrodowy.
Nie jestem z siebie całkowicie zadowolona. Plany wykonane częściowo. Wszystkiemu winna reguła, której się trzymam zasadniczo: "no stres". Spowalnia, rozleniwia i daje na luz, gdy mam zamiar przyspieszyć.
Kaszubskie kotki są cudne, cudne, cudne. Nic słodszego niż takie psotniki. Ze mnie kiepski koci doradca, stronniczy nawet. Sugeruję zabrać do domu wszystkie trzy, no dwa to absolutne minimum. Przecież tylko jeden będzie się czuł samotny, oderwany od braci. Koniecznie zabierz dwa. Czy to są kotki czy kocurki?
Moja Oczusia i Kicek to nierozłączna para. Miło patrzeć na ich wzajemne relacje.

Czy spróbować szukać domu dla białego Arlekina? Czy to jest kotek, on, czy ona?
Córka wstawiłaby jego fotkę na swoje konne fora internetowe. Może znajdzie się chętny na białego, ślicznego kotka.
Ładny portrecik by się przydał.

Domek dla kotków kupiłam na OLX. Przyszedł kurierem, w częściach. Córka - złota rączka, pomogła go złożyć i ustawić. Koty zadowolone. Oczusia siedzi już w środku. Szczególnie podczas deszczu jest jej dobrze.

Crocus Rose w czarnych chmurach.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witaj Jolu :wit
Czas najwyższy się ujawnić i dokonać wpisu. Do tej pory tylko zaglądałam do Twojego czarującego ogrodu.
Aż trudno uwierzyć, że ten pięknie kwitnący ogród, pełen cudownych i bujnych roślin położony jest na tak
trudnym w uprawie terenie.
Fajny ten domek dla kotków działkowych. Podobny kiedyś dostałam z urzędu miasta Gdańska dla kotów portowych.
Całkiem za darmo. Tylko , niestety nasza ulubiona kotka portowa była tam nękana przez inne kocury, które chciały
zająć jej miejsce, oraz przez lisy.
Podoba mi się Twoja dewiza, by uprawiać ogród bezstresowo. ;:215
Teraz , kiedy już nie pracuję zawodowo, też stosuję podobną.

Z przyjemnością będę nadal zaglądać do Twojego ogródka i czasami coś napiszę. :lol:
Buziaki dla Ciebie ;:196 i życzę pogodnych dni na działce ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”