Róże na wydmie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

A teraz krótka relacja z zapuszczonego ogrodu.
Królują hortensje i jeżówki.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Róże rozpoczęły drugie kwitnienie.
Burzy kwiatów nie ma, raczej pojedyncze kwiatki to tu to tam.

Dolce Vita

Obrazek

Odill ;:167 ;:167 ;:167

Obrazek

Queen Anna goła od pasa w dół.

Obrazek

Ventilo, kwiat zdecydowanie mniejsze niż w pierwszym kwitnieniu, ale i tak się ugina i łamie.

Obrazek

Kizuna

Obrazek

Obrazek
Czy z trawami jednorocznymi trzeba uważać na nadmierne rozsiewanie się :?:
Posiałam mieszankę po raz pierwszy i otrzymałam takie :D

Obrazek

Zapomniałam dodać, że wycięłam Barona ;:304
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże na wydmie

Post »

Czyli nie było warto jechać na Zieleń to życie? Bo w końcu nie dotarłam. Co kupiłaś?
Do Kutna nie pojadę, w ten weekend nie dam rady. Za to 16-go do Skierniewic jak najbardziej tak. Już urobiłam swojego M. Oby nic się nie wydarzyło.
Diablesse de Mers cudo, daj mi namiary gdzie kupiłaś. Jak się sprawuje? poza tym że piękna...
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Róże na wydmie

Post »

Ja wystawę Zieleń to życie bez najmniejszego żalu sobie odpuściłam, owszem fajnie zobaczyć nowości, ale te tłumy ludzi mnie odstraszają, jak coś ciekawego wypatrzę do kupienia to okazuje się, że już "sprzedane".... i co roku mniej więcej to samo.
Bardziej cieszy mnie Gardenia, bo w tym okresie odczuwam już bardzo silne świerzbienie palców na prace ogrodowe...

Świetne połączenie hortensji i białych jeżówek.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu jaki zapuszczony, :roll: kolorowy i świetlisty. ;:215 Róże tak ładnie kwitną. ;:oj Koleusy śliczne, dawno u mnie nie rosły. ;:131 Wystawa Cię rozczarowała, bo własny ogród masz piękny. ;:108 U mnie trawy jednoroczne wysiewają się umiarkowanie, łatwo je wypielić. Miłej niedzieli. ;:3
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu, Twój "zapuszczony" ogród jest.... uroczo zapuszczony, aż chciałabym swój tak zapuścić. Tyle roślin, kolorów, kompozycji! Jest na co popatrzeć. Wspaniale róże powtarzają kwitnienie! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

:wit
Tu zapuszczony ogród skąpany w strugach deszczu.
Dawno nie było tak mokrego lata. Moje piaski wszystko zniosą, ale róże nie dają rady. Kwiaty utrzymują się przez chwilę o ile zdołają rozkwitnąć. Po ostatnim dwudniowym ciągłym opadzie musiałam usuwać posklejane pąki. Choroby grzybowe też nie odpuszczają. O tej porze roku pozostaje tylko obrywanie chorych liści
W ciągu tygodnia udało mi się posadzić część zakupów. Trochę mi schodzi na przykład z taką Fioną, aby ją upchać musiałam przesadzić jeżówkę w miejsce tawułki, a dla tej ostatniej znaleźć nową miejscówkę. Po raz kolejny obiecuję sobie robienie zakupów głową, a nie ;:167 Po pierwsze muszę mieć miejscówkę i wtedy mogę kupować.

Złocień Fiona Coghill.

Obrazek

Jolu, chyba należy odpuszczać sobie wystawy. Niestety nic nowego nie wnoszą, o ile nie spędza się na nich czasu w miłym towarzystwie :D
Kupiłam upragnionego złocienia, tego powyżej , kokoryczki i dwie różne wietlice japońskie.
Diabeł Morski to tegoroczna nowość. Jeszcze niewiele mogę o niej powiedzieć, ale kolor to ma zaskakujący. Teraz miała jeden kwiatek prawie żółty z lekkim muśnięciem różu, ale ona chyba ma dużą zmienność, co widać na zdjęciach na rosebooku. Tak samo miałam w pierwszym kwitnieniu, kolejne kwiaty były co raz ciemniejsze.

Obrazek

Asiu, taka wystawa to dobre miejsce na spotkanie. Niestety w tym roku nie udało się skrzyknąć grupy, zresztą do ostatniej chwili nie wiedziałam czy dam radę dojechać.
Z zakupów jestem zadowolona, w moich ogrodniczych rzadko są rośliny na które poluję, a do zakupów przez internet mam wiele zastrzeżeń.
Tam są białe i różowe jeżówki :D

Obrazek

Soniu, nie wyobrażam sobie ogrodu z samych iglaków ;:185 Lubię jak jest kolorowo i wesoło. Niestety jesień zbliża się szybkimi krokami i za chwilę nie opędzę się od kolorowych liści leżących na trawniku. ;:306
Koleusy wysiewam co roku i tak beznadziejnego zestawu jeszcze nigdy nie miałam. Rozmawiałam z ogrodnikami na targu i mieli to samo, większość zielonych. Niestety na rynku nasiona są tylko jednej firmy ;:222

Obrazek

Basiu, na zdjęciach są tylko częściowo odchwaszczone rabaty, reszty nie fotografuję, bo tam dogorywają pomidorki i cukinia, o truskawkach nie wspomnę bo ich nie widać ;:306

Obrazek

Z cyklamenów ostały mi się neapolitańskie i tylko białe. Dosadziłam więc nowe :D
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu dalie pięknie kwitną ;:oj i pielić za dużo koło nich nie trzeba. :wink: Złocień śliczny, zawsze gdzieś miejsce dla takich piękności się znajdzie. ;:173 Jesień nieuchronnie się zbliża, odpoczniemy od problemów ogrodowych zimą, znowu zatęsknimy za kolorami i pracą na rabatach. :) Dużo ciepła i słońca. ;:3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu u mnie też ostatnimi czasy zimno i deszczowo :) No ale cóż począć? Czekam na słonko jeszcze ;:65
Dalie jak ładnie Ci zakwitły,ona potrafią pocieszyć.Ostatnia fotka cudna ;:167
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu, nie wiem czy uda Ci się robić bez serca zakupy, oj nie wiem... ;:306 Niestety, to chyba taka nasza przypadłość, że jak wchodzimy do ogrodniczego, to mózg nam przestaje pracować :roll: Przynajmniej mój jakoś nie teges wtedy działa... :;230
Powiedz mi czy cyklameny nakrywasz na zimę? One w cieniu mogą, takim północnym cieniu? Kolejny rok obiecuję sobie je kupić i jakoś tak mi schodzi... ;:209
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Pada na okrągło.
Tak to jest jak się Jaś na wiosnę rozpłacze ;:306 Do Urszuli mamy jeszcze dobry miesiąc deszczu, więc trzeba wykorzystywać okna pogodowe na wykonanie niezbędnych prac. Niestety dzień co raz krótszy i nie zawsze uda się wskoczyć nawet na chwilę. Zdjęcia też marnie wychodzą przy tym świetle.
W weekend trawnik dostał jesienny nawóz. W tygodniu podsypałam resztki trawom ozdobnym i krzewom liściastym, ale czy to przy takich ulewach, nie są czasem pieniądze wyrzucone w trawnik ;:131
Kilka dni temu zaczęło chodzić mi po głowie, że nie przycięłam drugi raz bukszpanów. Poczytałam w mądrej niemieckiej książce, że można we wrześniu, co natychmiast wczoraj wcieliłam w życie. Zadowolona z wyglądu mojej bukszpanowej kulki zaczęłam się zastanawiać, czy to aby nie za późno :?: Sprawdzam dziś zapiski, a tam jak byk najpóźniej w sierpniu ;:223 Czy macie jakieś doświadczenia z tak późnym cięciem :?:

Obrazek

Soniu, wymieniłam kany na dalie i jestem bardziej zadowolona z tych ostatnich zwłaszcza, że wyściółkowałam je skoszoną trawą, której u mnie dostatek i z chwastami był spokój.
Słońce by się przydało, zwłaszcza niektórym różyczkom.

Gorgeous, ma zdecydowanie bardziej stonowane barwy.

Obrazek

Aniu, nawet dalie przy tej pogodzie gniją i łamią się od nadmiaru wody. Ciągle latam ze sznurkiem i podwiązuję.
Na ostatnim zdjęciu jest żółta rabata. Może doczekam takiego czasu, że zakwitną wszystkie w jednym czasie ;:224

NN
Obrazek

Basiu, ostatnio byłam w ogrodniczym z M. Kupiłam trochę cebulek tulipanów, a on się dziwi, że tyle zapłaciłam. Ja mu na to, że w tej siatce jest 50 sztuk. A był ze mną tylko w jednym ogrodniczym ;:306
Cyklameny okrywają się same, bo rosną pod robiną akacjową i nie zawsze zdążę usunąć wszystkie liście. One potrzebują przepuszczalnego podłoża, a ostatnio doczytałam o wymaganym zasadowym pH, więc podsypałam dolomitu.
Polecam jeśli masz gdzie kupić, są śliczne. Najbardziej lubię te kwitnące wczesną wiosną- dyskowate.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podgląd do sąsiadów :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapomniałam co to :?:
Obrazek


Obrazek

Siewki host, wszystkie zwykłe. Muszę wypielić.

Obrazek


Obrazek

Na zakończenie Diabeł Morski w jesiennej odsłonie. Zupełnie inne barwy.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże na wydmie

Post »

Lubię spacerować po Twoim ogrodzie , gdzie masz tyle pięknych róż i i innych roślin , nie wpisując się , mam wiosenną Redoute , bardzo mi się podoba , ma piękne delikatne kolory , myślę ,ze na przyszły rok nie będzie potrzebowała podpórek pod kwiaty , a jak jest u Ciebie z tym, Pozdrawiam
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże na wydmie

Post »

nena08 pisze:
NN
Obrazek
Ta twoja dalia to Cafe au lait. Cudo. Gdzie kupiłaś? Bo jej szukam
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu, chyba wszyscy już wyglądamy za sensową pogodą na prace ogrodowe... cebulki czekają na posadzenie, a tu nie ma jak się wstrzelić na porę bez deszczu, przynajmniej u mnie.
Mąż w ogrodniczym dla towarzystwa nie potrafi okazywać zrozumienia ;:306 Chyba jednak nie warto ich tam zabierać ze soba :;230
Nie wiedzialam, że hosty tak się sieją ;:oj
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”