Dom w Lukrecji z ogrodem

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

No tak, i mamy połowę sierpnia. Słońce nadal praży, deszczu jak na lekarstwo :(
Tyle miałam planów na lato, a przez ten upał i suszę niewiele zrobiłam w ogrodzie. Może jesienią się uda.
Czekam na przesyłki hortensji, jeżówek (bo nie mam ani jednej), liliowców (mam tylko jednego) i jeszcze czegoś (zapomniałam nazwy).


Obrazek

Mariusz to prawda odnowiłam z córkami wiatrołap. Pomalowałyśmy ściany, położyłyśmy białą cegiełkę i teraz jest kultura :D
Na początku sierpnia mieliśmy uroczystość rodzinną - 18 urodziny młodszej córki, było mnóstwo gości, ale wszystko się udało.


Obrazek


Obrazek

Ewo zobaczysz, zanim się obrócisz, już będziesz mieszkała w swoim domku :D
Super wymyśliłaś z tym tarasowym terenem. Ja już nie mam siły niczego budować, więc skarpy są tylko usypane.
I tak jesienią czeka mnie elewacja, ale tarasów już chyba nie zrobię, dopiero na wiosnę.
Z roślinek chyba możemy się cieszyć, bo trochę urosły ;:oj


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Soniu teraz trawa i chyba mikołajek od Ciebie. Nie będą kwitły w tym roku, prawda??



Obrazek


Obrazek

Tamaryszek będzie kwitł. Jestem w szoku! Czekam na piękny, mocny różowy kolor :D


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Rabata wzdłuż drogi dojazdowej. Tam już szafirki szykują się do wiosny i zaczęły wypuszczać listki :D



Obrazek



Obrazek

Na koniec kolejna zdarta część skarpy. Czeka na nowe rośliny, czyli będzie co robić ;:202
Hortensja ma jeden schowany różowy kwiat, reszta zmarzła. Zobaczymy co będzie w przyszłym roku, jeśli dalej nic, to się z nimi pożegnam :(



Obrazek

To tyle opowieści na ten moment. Pora iść spać.
;:41 Dobrej nocy!
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Miałem hortensje ogrodowe w ogrodzie . Kwitły raz, w kolejnych latach same liście.
W końcu posadziłem jedną do donicy i pięknie kwitnie ;:173
Jeśli masz miejsce do zimowania to zrób tak samo .
Nowe rabaty -jakie to szczęście sadzić rośliny, przekopywać ziemię. Prawda ? :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu cynie i rudbekie prześliczne. ;:oj Tamaryszek już pięknie wygląda. ;:215 Budowa i wykańczanie domu, to niekończąca się praca, powoli wszystko zrobisz. ;:108 Trawa to z pewnością rozplenica, za rok będzie mieć kłosy. Mikołajki kwitną najczęściej w drugim roku, szczególnie jak zostały przesadzone. ;:108 Kwitnienie hortensji ogrodowych to loteria. :roll: Tylko w donicach, zimowanych w chłodnym miejscu mogą pokazać kwiaty co roku. Spokojnego ogródkowania. :wit
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witajcie :wit
Jesień zapukała do nas na całego. Wreszcie zrobiło się mokro, ziemia nasiąknęła wodą, a rośliny zrobiły się rześkie :D
Ja jednak wrócę do końcówki sierpnia. Dostałam sporo sadzonek, dokupiłam kilka iglaków i zaczęło się wsadzanie,
które trwa do dziś, bo czas i pogoda nie zawsze pozwalają. Został mi jeszcze jeden iglak, przetacznik kłosowy,
dwie ukorzenione (przeze mnie ;:oj ) sadzonki bukszpanu, sadzonki ligustru pospolitego i berberysu.

Takie cuda dostałam. Dużo liliowców, dwie hortensje bukietowe, naparstnice, zawilce, margerytkę, złocień,
no i sporo jeżówek :D Wszystkie rośliny się przyjęły, liliowce wypuściły młode listki.


Obrazek

Kupiłam tuje, posadziłam na skarpie i trochę je przerobiłam. Mam nadzieję, że coś z tego urośnie tak jak chcę ;:oj
A chcę, żeby były ażurowe. Żeby było widać co jest za nimi u góry.


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Z tym iglakiem też tak zrobiłam, ale nie mam zdjęcia.


Obrazek

Z cisem jeszcze zobaczę, ale jest kolumnowy i chciałabym mu zrobić kępki na różnej wysokości.


Obrazek

No tak, jutro dalsza praca w ogrodzie, jeśli tylko pogoda pozwoli.
Miłego weekendu życzę :wit
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Praca wre :D Piękne nowe roślinki. Będzie jak ja to mówię "bonzai"? :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu pracujesz ciężko, latem będzie widać efekty, a to znowu będzie napędzać do działania. ;:215 Formowanie iglaków to żmudne zajęcie, wielki szacunek, że podjęłaś się tego. ;:180 Słońca dużo. ;:3
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witaj Kasiu...nowości cieszą ale i pracy sporo. ;:128 . Widzę że będą formowane iglaczki, z nimi już troszkę wprawy mam z cisem nigdy nie miałam odwagi dlatego moje uznanie. ;:180 . Pochwal się jakie jeżówki wsadziłaś, u mnie już same zwykłe. Odmianowe mnie nie kochają. :wink:
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witajcie :wit
Dawno mnie tu nie było. Praca zawodowa, porządki w ogrodzie i dni coraz krótsze to sprawcy mojej nieobecności tu. Dzisiaj przesadzałam lawend?. Wsadziłam przetacznika kłosowego Nana .... o błękitnych kwiatach (zamówiłam ich 10 szt) oraz przetacznika kłosowego Rosea o różowych kwiatach i trytoma Papaya o czerwono - żółtych kwiatach, no i jeszcze kilka sadzonek marcink?w w kolorze białym, fioletowym i bordowym.
Znalazłam jakieś zdjęcia z początku października :-)


Obrazek



Obrazek
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Soniu trawa od Ciebie zakwitła i mikołajek też, ale sarenka go obgryzła :-D


Obrazek


Obrazek

Zuziu u mni też chyba jeż?wki zwykłe, białe i różowe. Zobaczę latem. Już nie mogę się doczekać wiosny :D


Obrazek
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu jakież optymistyczne to ostatnie zdjęcie :D
Takich kolorków nam trzeba gdy za oknem szaro i mgliście...
Każdy sezon wnosi coś nowego do ogrodu i zawsze coś się zmienia, jest mnóstwo pracy, ale i też satysfakcji.
Formowanie iglaków- w sumie dobrze, że zaczęłaś od młodziaków, dużo łatwiej wówczas. Ja zaczęłam zabawę z cięciem iglaków już około 8-9 letnimi, to nie było to łatwe zwłaszcza z jałowcami, bo te skubane mają twarde drewienko...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu...jak miło popatrzeć że choć za oknem ponuro u ciebie ciągle kolorowo. ;:333 . Bardzo fajnie poczynasz sobie z formowaniem iglaczków, będzie pięknie a iglaczkom wyjdzie to na dobre. Nie przycinane, brak dostępu światła w środku robią się brzydkie. :wink: Bardzo ładna kwitnąca hortensja ;:333 ..oo zapomniałam napisać, tamaryszka w tym roku także nabyłam. ;:oj
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

ależ się u Ciebie zadziało, piękne zmiany, gratuluję determinacji, bardzo mi się podoba obrzeże z kostki
ja też powoli się przekonuję do żółci w ogrodzie choć miejsca, w który nie zgryzłaby mi się z innymi kolorami jak na lekarstwo :)
Sandra, Malinkowo
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witajcie w ten świąteczny czas :wit

Chyba jeszcze zdążę z życzeniami.

Dla wszystkich odwiedzających FO zdrowia, szczęścia, pomyślności i spełnienia marzeń.
Aby wszystko rosło samo, przy minimalnym nakładzie pracy, wiele chwil odpoczynku i relaksu w ogrodzie oraz satysfakcji :D
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”