Dom w Lukrecji z ogrodem

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu ale jestem gapa. :oops: Pięknie położony dom. ;:215 Też mam skarpę, ale bardziej stromą. Obsadzam ją trzmielinami i kwitnącymi bylinami. Trochę jednorocznych też sadzę, zanim trzmieliny się rozrosną. Warzywnik masz spory. ;:oj Bieganie po warzywa do ogrodu jest wspaniałe. ;:108 Mój klon palmowy, też trochę podmarzł, ale w porównaniu z Twoim to maluszek. ;:173 Sarenki niestety sporo szkód mogą narobić. ;:174 Ciepłych dni. ;:3
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Po kilkudniowym wypadzie w góry pora wrócić do domowych pieleszy i dalej odpoczywać - pracując w ogrodzie :D
Słonko pięknie świeciło, ale był silny i zimny wiatr.





Obrazek

Zuziu sarenka obskubała jeszcze białego lilaka. No cóż, niewiele mogę zrobić.


Obrazek

Muszę koniecznie jeszcze dokupić rododendrony....

Obrazek

Ewelinko u mnie nie dzieje się tyle, co u Ciebie ;:oj



Obrazek

Olu mam nadzieję, że sarenka sobie pójdzie, choć jest piękna :)

Obrazek

Soniu w takim razie koniecznie muszę poszukać zdjęć w Twoim ogrodzie ze skarpami, będę się uczyć :)

Jeśli pogoda pozwoli, to jutro znów przystąpimy do pracy w naszych ogrodach :wit
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witam Cię Kasiu :wink: Na sarenki to uważaj... piękne ale potrafią strasznych szkód narobić, ja już je przeganiam jak widzę z daleka, że podchodzą. A mam większość ogrodzoną tylko trochę rośnie poza ogrodzeniem.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witaj Kasiu.
Już masz fajnie. ;:138 Będę zaglądać i obserwować jak rabatki się zapełniają. A skarp zazdroszczę,bo można je pięknie zagospodarować. Masz duże pole do popisu. Co do sarenek to do mnie też zachodzą. Piękne ale szkód też potrafią zrobić. Co roku sieje dla nich buraczki. Wszystko mi zjadają. W tym roku siałam a M. pytał to dla sarenek? Odp.,, jak głodne niech pojedzą natki. ''
A zeszłym roku zjadły mi wszystkie naciowe selery. :wit
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witajcie po dłuższej nieobecności :)
W ostatnim czasie wszyscy uwijaliśmy się w ogrodach jak pszczółki - ja też. Robiłam płotek do warzywnika i obrzeże.


Obrazek

Tutaj zielnik, czyli szałwia, mięta brzoskwiniowa, mięta cytrynowa i zwyczajna.

Obrazek

Obrzeże wzdłuż ogrodzenia sąsiada :)

Obrazek


Obrazek

Brakuje jeszcze jednego boku warzywnika :)
Ciekawe, czy zakwitną hortensje ogrodowe??? Jak nie, to wymienię je na coś innego.
I muszę dokończyć skarpę dookoła :)

Obrazek

Aniu sarenka się uspokoiła, więc chyba znalazła sobie lepsze jedzonko :D

Obrazek


Obrazek

Alu ze skarpami mam jeszcze dużo pracy. Muszę zdjąć dużo trawnika i zrobić obrzeża.
Może za kilka lat będzie gotowa :D

Obrazek

Inna część skarpy

Obrazek

Najbliższe dni, a w zasadzie noce nie będą sprzyjały naszym roślinkom :(
Trzymamy za nie kciuki.
Mimo wszystko, kolorowych snów :)
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu ja skarpę obsadzam piąty rok i końca nie widać. ;:173 Nie da się ogrodu zrobić samemu szybko. ;:131 Warzywnik uroczy z płotkiem, ;:215 Po co układasz obrzeże na takich wąskich rabatach. :wink: Będziesz mieć dużo pracy z przekładaniem, pewnie już niedługo. ;:306 Cieplejszych, słonecznych dni. ;:3
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Hahahha uśmiałam się Soniu co do wąskich rabatek. Raczej nie zamierzam ich poszerzać ;:oj
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu co do poszeżania rabatek nie mów nigdy że nie powiększysz :wink: sama wiem jakie robiłam na początku a jakie robię teraz. Fajnie ta kostka wygląda jako oddzielenie od trawnika.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu....mam takie same obrzeża, dla mnie to strzał w dziesiątkę ;:138 . Przy koszeniu trawnika nie muszę wyciągać podkaszarki bądż na kolanach sekatorem jak to czyniłam. ;:306 Bardzo ładne te żółte słoneczka...zapomniałam nazwy. ;:131
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

O kurcze, ten płotek wokół warzywnika jest piękny ;:138 Super pomysł na ogrodzenie :) Obrzeże też ładne, jak to jest układane? Na piasku? Suchy beton? Ładne fale, ale nie uważasz, że za bardzo kręte? Może być kłopot przy koszeniu.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witaj :wit . Wow sporo pracy z tymi obrzeżami ;:333 . Piękne jest tylko czy nie będzie niewygodnie kosić Ci te fale ?? Ja na Twoim miejscu powiększyłabym rabatę prawie do tego płotka przy warzywniku i zrobiła bardziej regularny kształt - zdobędziesz miejsce na nowe rośliny a trawnik wygodniej będzie kosić ;:224 . Przynajmniej ja bym tak zrobiła bo po kilku latach poszerzania rabat wiem co mówię :lol: . Zobaczysz, że za jakiś czas sama zechcesz to miejsce poszerzyć żeby posadzić nowe chciejstwa ;:224 . Biały płotek przy warzywach bardzo ładny ;:333 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Na razie na niebie chmury, to dla nas nadzieja. Jak tylko wyjdzie księżyc, to będzie źle :(

Aniu mam tyle miejsca na skarpie, że raczej nie nastawiam się na wielkie rabaty wzdłuż ogrodzenia. Poza tym mam super starszych sąsiadów, kt?rzy często siedzą przy płocie, albo razem pracujemy i rozmawiamy, albo powieszą coś dobrego do jedzenia na płocie, np. krokiety, mielone z kr?lika, jakieś ciasto (bo wiedzą, że całymi dniami pracuję i nie mam na to czasu). Jest mi dobrze i czuję się bezpiecznie. Więc sama widzisz, że muszę mieć dostęp do płotu :D

Zuziu też jestem zadowolona z tych obrzeży. Mam ich do położenia bardzo dużo. Nazwy tej roślinki nie znam, zupełnie nie jestem specjalistką w tej dziedzinie :( ;:124

Mateusz będziesz się śmiał, ale nie na piasku, nie na betonie, tylko robię rowki i zasypuję ziemią. Z tego się nie strzela. Mam takie od tamtego roku i nic się z nimi nie dzieje :) Jeśli chodzi o koszenie to mam kosę żyłkową z racji nierównego terenu, więc nie ma problemu z tymi falami na obrzeżach. Moja córka daje radę :D

Ewelinko może na zdjęciu tak wygląda, ale tam u g?ry nie ma za dużo miejsca :) chcę położyć płyty do przechodzenia, rośliny się rozrosną i już będzie ciasno. A z chciejstwami, to jeszcze nie wiem jak będzie :D

Dzisiaj miałam piękną niespodziankę pod drzwiami - nowe roślinki. Będę wsadzać jutro, albo w czwartek, podobno ma być ciepło.
;:3 życzę
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Nie mam z czego się śmiać, różne rzeczy widziałem, różne rzeczy sam robiłem :D Choć z tą ziemią to nie wiem czy dobry pomysł, nie wyrasta Ci trawa pomiędzy kostkami? Jak kosisz żyłkową nie masz trawy w rabatkach?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”