Mój ogród na fotografii- cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam Kasiu sporo mam odmian róż , ale z całą odpowiedzialnością potwierdzam ,że ten rok wyjątkowo był okropny dla nich . Mączniak przenosił się z jednych na drugie a ja próbowałam ratować środkami ekologicznymi ....niestety przegrywałam . Moja różana przygoda zaczęła się nie tak dawno ( około 3 lata temu , jedynie The Fairy ( 2 szt)gościła od ponad 6 lat. Moje skrzydlate pochłaniają wiele czasu na obserwowanie , frajda niesamowita Właśnie to samo było u mnie ... potrafiły w krótkim czasie opróżnić karmniki, wynosząc ziarna .Oglądałam filmik i właśnie polecano, by ziarna umieszczać w siatkach , ponieważ sikorki wynoszą ( po drodze zgubią ), a nie spożywają wszystkiego Część kul smalcowo - ziarnistych kupowałam , teraz robię sama . Wymieszałam ziarna orzechów włoskich , prosa , orzechów laskowych i słonecznika :) ale miały radochę ...a ja z nimi :heja Pozdrawiam serdecznie :)
Witam Andrzeju :wit Powiem Ci ,ze mój ogród wymagałby odnowy części najstarszej . Kilkudziesięcioletni drzewostan zdecydowanie traci na urodzie , podsycha co nieco, w czasie silnych wiatrów łamie się, a nawet wyrywa z korzeniami ( w czerwcu ponad 10 metrowy jałowiec ) . W obawie , by kolejne nie runęły, potraktowaliśmy je piłą motorową ( rosły w pobliżu trampoliny wnuczki ). Najpierw było żal , ale teraz jestem zadowolona , bo z okien salonu mam widok niemal na cały ogród .Ponad 30 letni orzech włoski , porośnięty bluszczem Hedera ...jest urokliwy , ale staruszek . To tu tętni ptasie życie , a także pośród sosen , świerków , cyprysów. Mają tu raj . U mnie rośnie około 500 szt okazałego drzewostanu iglastego, liściastego i krzewów, ze smakowitymi owockami . Bażant w ubiegłych latach czasami pojawiał się ...może i w tym roku odwiedzi ;:306 Pozdrawiam serdecznie :)
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Dzisiaj u mnie trochę przymroziło, więc ogród zyskał namiastkę zimowej scenerii :)
...a wyglądało to tak :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu u Ciebie to raj na ziemi.Cudowne zdjęcia dojrzałego ogrodu. ;:138 Piszesz, że masz ok 500 drzew,czyli ogród w lesie,super. ;:333 U mnie jest ok.15 świerków, dwie sosny i 3 tygodnie temu też część z nich została wycięta, a część przycięta :wink: Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrowia ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam Halinko :) Większość iglastych tworzy ramy ogrodowe ;:306 a tym samym ochrona prywatności :) Część tzw. parkowo - leśna ma juz ponad 30 lat , ogromny drzewostan , który wymaga właśnie przycinania , podcinania a czasami wycięcia. Nie mogę uwierzyć ,że jeszcze nie tak dawno ( tak mi się zdaje ;:306 ) czekaliśmy z niecierpliwością , by wszystko rosło jak najszybciej :) Teraz już nie muszę dosadzać ;:306 : brzozy , tuje, sosny wysiewają się same :) Pozdrawiam serdecznie :)
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu u mnie działka jest narożna i siostra obsadziła dwie strony świerkami. Fajnie to wyglądało jak były młode,ale przez wiele lat dom był opuszczony i nie było komu przypilnować.Rozrosły się strasznie więc trzeba było trochę wyciąć i przyciąć, tym bardziej, że muszę wymienić ogrodzenie.Jak zdrowie jeszcze pozwoli to znowu czymś obsadzę. :D Pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu witaj :)
Uwielbiam zimową scenerią w ogrodach i dobrze, że uwieczniasz na zdjęciach każdą chwilę kiedy Cię odwiedza.
Zauważyłam, że nawet odrobina śniegu zwiększa ilość ptaków zaglądających do karmników. Ty możesz każdego dnia coś dosypać , my chodzimy co kilka dni na działkę dlatego dokupiłam jeszcze karmnik na nasiona, drugi na kulki.
Co dajesz sikorkom do tego karmnika ?
Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam Krysiu minął okres przedświątecznych zawirowań ;:306 czas świętowania rozpoczęty , choć jakże inny niż dotychczas :)
Codziennie rano w ogrodzie ruch niesamowity...niczym na autostradzie ;:306 Najbardziej uwijają się sikorki :) kilka razy kupowałam gotowe przysmaki ...kule - smalcowo ziarnowe , teraz robię sama ...rozdrabniam orzechy włoskie , parzę kaszę jaglaną , dodaję smalec i wyrabiam kule :) Same ziarna orzechów umieszczam w siatkach :) Początkowo sypałam bezpośrednio do karmników , ale sikorki w mig roznosiły . Na siatce siedzą i posilają się . Do karmników wsypuję ziarno prosa i słonecznika :)
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu ja też w ub roku robiłam sama kulki lub nalewałam gęstniejącą masę do pojemników np po serkach w plastykowych pojemnikach. Jednak nie mieszałam go ze smalcem tylko łojem bo taki jest zalecany w poradnikach. Smalec i inne tłuszcze mając zapach ściągają tym inne ptaki, które swobodnie dają sobie radę bez dokarmiania.
W tym roku nie robię z racji problemów zdrowotnych więc mam gotowe. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu muszę doczytać jak robisz kule dla sikorek, ja ostatnio kupiłam, ale jak można samemu to dlaczego nie miałabym zrobić.
Jesienne zdjęcia oddają piękno Twojego ogrodu.
W Nowym Roku życzę zdrowia i wielu sił do dalszego tworzenia Twojej cudownej oazy ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam serdecznie Krysiu i Dorotko :)
Kochani :) dla wszystkich odwiedzających, pozostawiających ślad i dla tych , którzy po cichutku bywają , życzę w Nowym Roku zdrówka i ogromnych pokładów energii , optymizmu i satysfakcji z ogrodowych poczynań ;:167 Obyśmy nareszcie powrócili do normalności :)
Wróciłam z ponad godzinnej ,ogrodowej wyprawy z wnuczką (5 latką ) Dała babci wycisk ;:306 ....były biegi , gra w piłkę ...super ;:303 wróciłam dotleniona , zrelaksowana , uszczęśliwiona ;:215 Ogrodowe wyprawy i harce to nasze jedyne kontakty ( z zachowaniem dystansu ) podczas pandemii :)
Krysiu :) moje kule , okupują głównie sikorki , rudziki i wróbelki :) Ja z kolei oglądałam filmik , w którym taki przepis był podany na kule pokarmowe :) Smalcu jest niewiele , większość ziaren ...mam swoje ptaszki na oku , ciągle siedzą w stołówce , więc smakuje im :) Pozdrawiam serdecznie ;:167
Dorotko sporadycznie , kupuję a i tak mieszam ze swoimi specjałami ... u mnie jest tak wiele ptactwa ,że spory byłby wydatek . Co 3 dni muszę uzupełniać stołówkę ...oprócz tego sporo u mnie krzewów z owocami ( berberysy, ogniki, rajskie jabłuszka, irga, szyszki świerków i daglezji ...oj mają kulinarny raj ) ;:306 Posyłam serdeczności ;:168

Ogród w noworocznej odsłonie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...taka noworoczna róża ...niesamowita ;:215

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu witam w Nowym Roku :wit i życzę wszystkiego dobrego oraz zdrowia dla Ciebie i bliskich ;:167 ;:196
Przepiękne fotki Twojego ogrodu w noworocznej odsłonie ;:138 Pozdrawiam cieplutko ;:79 ;:cm ;:167
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu i do moich karmników sporo ptaków przylatuje, zawsze w jesieni kupuję worek 25kg słonecznika, trochę mam swojego ususzonego. Nieraz jest tak, że i ta jak dal mnie ogromna ilość za mała. Nieraz do karmnika dodam trochę rarytasków nasion dyni, orzeszków, te ostatnie najszybciej znikają i myślę, że to chyba wiewiórka zagląda. nie wiem dlaczego moich rajskich jabłuszek ptaszki nie zjadają, najszybciej znikają kuleczki na dużym krzewie irgi. Mam trochę siemienia i chyba im też go dosypię, myślę że nie pogardzą.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam serdecznie Halinko i Dorotko , w pierwszą niedzielą nowego roku ;:196 Dzień dzisiaj ponury , zachlapany , deszczowo- śniegowy ;:108
Halinko :) dziękuję za życzenia i dobre słowo pod adresem ogrodowych fotek ;:180 ...odwzajemniam życzenia noworoczne ;:108 samych wspaniałości ;:167
Dorotko ...witam cieplutko :) odnoszę wrażenie ,ze większość osób przeniosła się na Facebooka ( ogrom tam grup ogrodniczych) . Zaglądam do zaprzyjaźnionych wcześniej wątków i widzę ,że w większości ...cisza , spokój ...ostatnie wpisy z 2017- 2018 . Z wieloma osobami stąd, mam stały kontakt do tej pory na FB ;:108 Oglądałam filmik , w którym prezentowano sprytne sikorki , które wynoszą ziarna z karmników i najczęściej po drodze gubią ( a wcale nie zjadają ) . Zalecano , by ziarna umieszczać w siatkach ) Przyglądałam się swoim sikorkom, które sprytnie opustoszyły pojemnik z orzechów włoskich i laskowych , które przygotowałam wiewiórkom . Teraz rozdrabniam i mieszam z tłuszczem , formuję kulę i umieszczam w siatce :) Spokojnie siedzą i dziobią :)Masz rację , też mam siemię lniane ...dołożę :) dziękuję za podpowiedź ;:168 Pozdrawiam cieplutko :)
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”