Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam wszystkich wczoraj zebrałam trochę pomidorków no miednica się uzbierała haha
cosmonaut volkov rośnie w gruncie mój gigant zastanawiam się nad nim czy będzie na przyszły rok ze względu na wielkość, ale jest smaczny, plenny i mięsisty zostaje tak na 80 procent

Obrazek

Obrazek

Obrazek

następny to K 37/3 liść ziemniaczany pomidorek smaczny dla mnie, plenny, mięsisty zostaje na przyszły sezon na 100 procent
Obrazek

Obrazek

Obrazek

kolejny to Stara babcina malinówka plenny, smaczny ma więcej galaretki niż poprzednicy zostaje na 100 procent

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miedzy ałtajskij oranżewij a Amana orange zostaje u mnie Ałtajskij bo wcześniejszy więcej plenny niestety pomidorka zjadła mi rodzinka jak dojrzeje następny to zrobię zdjęcie.

To tyle o pomidorkach poza tym pogoda sie zepsuła zapowiadają dopiero na czwartek i piątek moze uda sie nam nocować i odpocząć.

Witaj Lucynko duzo roboty z altana i jeszcze strych został trzeba deski pomalować i zabezpieczyć, ale na razie tam za ciepło. Pomidorów faktycznie się uzbierało sporo odmian jedne smaczniejsze od drugich, najgorsze to, że z tych trzeba teraz wybrać te na przyszły rok. Faworytów gruntowych już chyba mam i myślę że doniczkowych też powoli będą, gorzej że muszę ograniczyć ilość.

ten koperkowy dwarf na pewno będzie owoce kształtne i smaczne. zostaje na 100 procent
Obrazek

Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196

Witaj Aniu coś w tym jest, że praca jedna za drugą goni, ale przynajmniej nie nudno i taka praca na działce to przyjemność. Pomidorków faktycznie sporo i smaków dużo jedne lepsze od drugich. Jak do tej pory to Perła małopolski mi nie podeszła. Pomidorki siałam ze zbieranych zeszłym roku bo był zakaz sprzedaży i nie udało się kupić. Część dostałam na AWN i część od dobrych ;:167 ludzi z tego tylko dwa pomidorki nie zgadzały się z tym co miałam mieć więc nie jest źle, Pozdrawiam miłego dnia ;:196

Pozdrawiam wszystkich życzę ;:3 bo to środek wakacji, udanego wypoczynku na ogródkach i miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicji wielki ;:180 za pomidory i jeszcze większy ;:180 ;:180 za dokładny opis każdego z nich.
Ja też mam u siebie pomidory z różnego chowu ale karteczki się pozamazywały i nazwy brak.
Ale powiem Tobie że nie bardzo jestem zadowolona z plenności moich krzewów pomidorowych. Jak patrzę jak ludzie pokazują ile mają na krzaczku to u mnie bardzo ubogo....a dokarmiałam je przy sadzeniu i nie tylko.
Ale też mam swoich wybrańców z których nasionka wydłubię.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Krystynko jestem zadowolona z tych pomidorów co do plenności to są mega nie wiem czy to odmiana czy ten nawóz koński co dałam w marcu i przekopałam nie mam pojęcia ale te odmiany zostawiam u siebie. Nasiona wydłubię bo też chcę się podzielić tak jak mi dali. Bardzo ciekawa jestem sakiewki chudziaka bo w necie brak info na ten temat bardzo ubogie są dane. Na razie wiem, że sporo ich na krzaku choć mniej niż red per i powolutku dojrzewają. Ja każdego pomidora opisałam już przy sianiu i pilnuje tego bardzo bo zależy mi na nasionach choć widzę że pomyłki się zdarzają mam dwa pomylone których nasion nie zbieram. Może uda się w przyszłym roku trafić na te odmiany. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196 ;:3

Kolejny pomidor Beauty king Dwarf pomidor średniej wielkości na krzaku o połowę mniej niż koperkowy więc dużo tego nie ma może miał za mała doniczkę nie wiem ale koperkowy rośnie w takiej samej i jest go dużo. Pomidor mięsisty kolorystycznie też fajnie wygląda, ale jakoś czerwone mimo że pospolite lepiej mi smakują.

To ten pan pomidorek
Obrazek

Obrazek

Na wiosnę zastosowałam wrotycz tyle się o tym naczytałam i chciałam spróbować kupiłam butelkę podlałam wilgotna ziemię i później posiane warzywa. Jestem mega zadowolona z różnicy co roku liście marchwi mi schły i marchew miałam małą w tym roku po zastosowaniu wrotycza liście marchwi mam pięknie zielone a marchew duża. Mówiłam o tym mężowi poszedł na spacer, a wrócił z naręczem wrotycza.

Obrazek

Porobiłam paczuszki związałam i susze na strychu komary muchy omijają altanę ;:306

To zdjęcia z remontu altany

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powolutku robimy.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i cieplutko życzę miłego popołudnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 192
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Bukiet zacny - piękny i bardzo praktyczny ;:138
Hanna
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, podobnie jak Krysia, podziwiam Twoją skrupulatność w opisywaniu odmian pomidorków uprawianych na działeczce. ;:138 ;:138
Mnie brakuje cierpliwości. Wysiewam - podpisuję, pikuję - podpisuję, sadzę i ... już mi się podpisywać nie chce. ;:171 ;:110

Pozdrawiam cieplutko i życzę dobrego tygodnia. ;:196 ;:196

Ps.Odpocznij trochę, bo lato krótkie jest. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Ja też podziwiam wręcz katalogowanie pomidorków.
No super. ;:180
Ale przyznam ,że wszystkie u ciebie wyglądają apatycznie :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam was kochane dziewczyny dziękuję wam za odwiedziny jest mi niezmiernie miło że mnie odwiedzacie. U mnie dziś robota z pomidorami trzy duże miednice pomidorów było co robić, ale soczek wyszedł wspaniały. Nie chcę was zanudzać, ale zrobiłam kilka zdjęć pomidorów, i info na ich temat.
Oto pomidor Sakiewka chudziaka jak nazwa wskazuje to sakiewka, soczysta, słodka. Skórka cienka i łatwo odchodzi nawet nie trzeba sparzyć. Jest plenna i jak na razie nie choruję mam nadzieję, że tak będzie do końca. Uprawialam ją w gruncie krzak prowadziłam na dwa pędy i zostaje u mnie na przyszły rok.
Obrazek

Obrazek

Amana orange Twardy pomidorek nie ciapowaty, kwaskowaty, średnie wielkości późniejszy od Ałtajskij oranżevij. Wybierając z tych dwóch zostaje na przyszły rok Ałtajskij.

Obrazek

Obrazek

Jajo nn od Morango Jak nazwa mówi to pomidor w kształcie jaja w smaku dla mnie bardzo dobry. Plenność to ma trochu pomidorków na krzaku, ale jest ich mniej niż na innych np red pear. Pomidorki nie ciapowate ale soczyste. U mnie zostaje na przyszły rok zastanawiam się nad posadzeniem 2w1 bo ten krzak nie jest rozłożysty. Rośnie w gruncie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to Aurija bardzo znana i bardziej sucha na soki do suszenia i przetwory super. W smaku dobra i plenna rośnie w gruncie 2w1.

Obrazek

Obrazek

Ałtajskij oranżevij mój ulubieniec sporej wielkości smaczny, plenny, rośnie w gruncie i zostaje u mnie na następny rok.

Obrazek

Obrazek

Costal pride orange dwarf. Mam go w donicy 10l z plennością tak sobie i ze smakiem wolę moje pomidorki żółte gruntowe choć nie mówię, że nie smaczny.

Obrazek

Obrazek

To tak kilka moich informacji może komuś się przyda.

Witaj Hanno mnie bardzo spodobał się bukiecik bo przydatny. Pozdrawiam cieplutko życzę miłego słonecznego dnia ;:196

Witaj Lucynko w tym roku tak opisuję bo poszukuje odmian takich na stałe dlatego ważę i sprawdzam wszystko, a tak przy okazji zrobię zdjęcia i pokazuje bo niektóre odmiany ciężko było znaleźć w necie. Powolutku to się kończy bo nasionka już większość zebrane i opisane. Pozdrawiam życzę miłego dnia i ;:3 ;:196

Witaj Aniu i dziękuję za miłe słowa. Pomidorki wszystkie smaczne ale żeby wybrać ten co ma zostać to już problem. Pamięć ulotna więc notuję bo na wiosnę sie przyda. Pozdrawiam miłego dnia i ;:3

To moje dzisiejsze soczki z pomidorków część przerobiłam z papryka słodką i wyszło super. musze pilnować bo kręcą się koło tego wszyscy na zime nic by nie zostało ;:306
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich miłego dnia :wit
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjo chyba natchnęłas mnie dobrą pasją pomidorową, u mnie nie ma takiej dokładności aptekarskiej w pomidorach jak u Ciebie ale troszkę poszłam w Twoje ślady.
Też mam trzy odmiany które mi się pidobają, są bardzo smaczne i bardzo mięsiste.
na razie trzymam w całośi bo chcę aby nasiona dojrzały ale lada chwilka przekroję, nadionka wyjmę o obficę i Tobie pokażę.
Też zostają wybrańcami na przyszły sezon.

pozdrawiam Krysia
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Krysiu ja w zeszłym roku miałam tylko 3 odmiany gruntowe moje ulubione w tym roku już mam 9 brakuje mi 3 odmiany jeszcze będę szukać do siania na przyszły rok, a z doniczkowych miałam 5 odmian takie co zostają z roku na rok i 5 poszukuje. W tym roku z gruntowych doszło mi ładnie bo aż 6 odmian, ale do donic prawie nic się nie zmieniło. Chce mieć 12 gruntowych i 10 wczesnych do donic to mi wystarczy. Jeszcze jest czas coś się znajdzie do siania. A tak chciałam zapytać jakie to masz odmiany? Do gruntu ? Już się nie mogę doczekać aż pokażesz swoje. Pozdrawiam miłego dnia. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

u mnie wszystko w gruncie bo foliaka niemam i miejsca na niego też brakuje.
Alicjo....mam takie z którymi się podzielę nasionkami i nie będę się za nie rumienić....w sobotę je rozkroję.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

W takim razie Krysiu do soboty. Czekam z niecierpliwościa. ;:108 Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjoruszyłam z nożem na pomidory ale z tych co pokażę nazwy nie mam bo zmyła się ze znaczników.
Bez nazwy na pewno zostaną w moim ogrodzie a z Tobą się podzielę nasionkami bo na moje muszą pozostać na długo i tak.
pierwsze zdjęcie pomidor o kształcie stoźka, bardzo mięsisty, nasionka trzeba uważnie szperać co by je wyjąć.

Obrazek

tak wygląda na krzaczku



A tutaj po przekrojeniu

Obrazek

Inna odmiana kształtem zbliźona może stożek mniejszy ale też mięsisty, smak bardzo dobry nasion wewnątrz znacznie więcej


Obrazek

po przekrojeniu

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Ten wątek to skarbnica wiedzy o pomidorach ;:oj
Podziwiam zapał i ilość pracy włożone w działkę. Nie jest pewnie łatwo ale efekty cieszą na pewno wszystkich ? Pozdrawiam :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”