Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Może jakiś mały chochli się wkradł i w zdjęciach miesza ;) Ja na razie z fotosikiem nie miałam problemów i też nie mam konta.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Dorotko :wit zdjęcia fajne tylko trochę podchmielone i przyjęły pozycję horyzontalną :lol: Może spróbuj edytować fotkę na komputerze i troszkę ją przyciąć. U mnie to działało kiedy jeszcze korzystałam z fotosika. Teraz posługuję się innym hostingiem też bez rejestracji i jestem zadowolona. Gdybyś chciała więcej informacji to pisz na priv.

Miłego dnia ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Dorotko, gdzie się podziewasz? Lato w pełni, a u Ciebie w wątku wciąż wiosna :D
Pozdrawiam i czekam na nowe fotki :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

U mnie lato. Cicho. Ja się pelargonizuję w drugim wątku :;230
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

O! To super, tylko gdzieś ukryty ten wątek :lol:
A tak lubiłam Twoje wpisy pełne specyficznego poczucia humoru ;:215
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Adres jest już w stopce ;:306
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

No tak, Karo nie pozwoli kryć się w okopach tajemniczej zarazy pelargoniowej - przegrałam bitwę, wojnę pewnie podobnie :;230
Czekaj no, Pani Moderator, niech tylko moje szczepki podrosną, znów będziesz miała co zimować i obgryzać paznokcie z nerwów, czy Pniedźwiadki obudzą się ze snu na wiosnę ;:19 ;:108
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Ogrodowe wieści sierpniowe. W wielkim skrócie, żeby nie zanudzać :wit

Zacznijmy od hortensji - to jest ich rok. Królują w przedogródku!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Róże, a i owszem, też były, przycięte czekają na drugie kwitnienie, a tymczasem ja biegam wokół doktorka, który pokazuje pierwsze kwiaty o niezwykłym charakterystycznym kolorze

Obrazek

Obrazek

Forumkowe lilie, które dostałam, są obłędne a pachną jeszcze piękniej!
Obrazek
Kupione przeze mnie lilie nie pachną i są mniej okazałe
Obrazek
Nie zdążyłam zrobić fotek dziecince liliowca d'oro - ledwo nosek wystawił znad ziemi, a już kwitł obficie. Obiecuję sobie po nim małego kwietnego pokazu w przyszłym roku.

Malwy - jak zwykle niezawodne, liście w tym roku jakby trochę mniej chore. Kwiaty trochę jakby majtkowy kolor mają, ale pasują odcieniem do barw różowej hortensji.
Obrazek

Motyle postanowiły naprodukować gąsieniczek, które zeżrą mi zawartość ogródka:
Obrazek

Zapomniałam o begoniach - to nie jest ich rok, najpierw je zamroziłam, następnie przegapiłam grzybki, które je zaatakowały, w efekcie kwitną na łysych łodygach. Twardziele, planują dotrwać do snu zimowego w garażu w cieplutkim torfie.
Obrazek

W tym sezonie nie pochrzaniłam odmian turków śmierdziuszków i wysiałam aksamitki niskich odmian - połowę skonsumowały ślimaki, zemściłam się na nich i tym sposobem, druga połowa wygląda tak:
Obrazek
Nasionka już zbieram, bo bardzo mi się te odmiany podobają ;:215

Pierwsze floksy zamordowały ulewy, ale późniejsze odmiany pokazały, co potrafią.
Obrazek

Kwitnie też niezmordowanie żółty słoneczniczek (dar forumkowy)
Obrazek

Rojniki wydały na świat dzieci i mateczniki odchodzą na drugą stronę tęczy, strzelając długimi łodygami z kwieciem
Obrazek

Sadzonki pomidorów miały w tym roku straszne przejścia i nawet nie chcę ich pokazywać, ale kwitną i zaczynają wiązać owoce. Może we wrześniu doczekają się paru fotek. Ogórki i fasolę tyczną postanowiły mi zeżreć wciornastki (pałam szczerą nienawiścią do tych dziadów) - walki jeszcze nie przegrałam, ale fasolowa kurtyna na barierce tarasu nie jest tak widowiskowa jak planowałam. Tak tak, zdjęcia w przyszłym roku, jak nauczę się uprawiać fasolę i ogórki ;:14 :evil:

Za to papryczki ostre walczą, po wciornastkowych opryskach, postanowiły nawet zaowocować. Kocham papryczki!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zebrałam kolejne naręcze kopru z sadzonki od sąsiadów (jakaś fenkułowa odmiana, nie tworząca bulw, wieloletnia) - urasta do 3 metrów. Posiekany, zamrożony.

Obrazek

Ostatni w tym sezonie wiecheć natki pietruszki do mrożenia - teraz czekam na nasiona :)

Obrazek

Starczy tego zasypywania Was wieściami i zdjęciami. Następne wieści w wątku pelargoniowym ;:172
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Piękna relacja! Aż zazdroszczę np. pietruszki i sąsiedzkiego kopru bo u mnie marnota. Nie ma co mrozić na zimę, kupię w markecie kilka pęczków i basta.
Hortensje ;:oj :D ;:167 cudownie Ci zakwitły.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
B_Maj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 20 lip 2022, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Cudne hortensje, naprawdę ;:180 ;:138
Basia
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Oooo! Ale piękna hortensja ;:oj Moja wysiliła się pięcioma kwiatkami na krzyż, choc wielkością nie ustępuje Twojej.
Motylki lubimy, ale ich żarłocznych dzieci niekoniecznie :D
Może dowiedziałabyś się od sąsiadeczki co to za odmiana kopru. Chętnie bym sobie taki sprawiła, bo ten zwykły to porażka ;:223 A może sąsiadka odstąpiłby parę nasion?
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Sąsiadeczka nie musi odstępować żadnych nasion, ponieważ ta sadzoneczka kopru rośnie u mnie - dostałam rok temu piękną rozsadę od niej :) Wyślę Ci chętnie albo rozsadę jak się rozsieje i ukorzeni, a na nasionka właśnie czekam i prześlę Ci albo na AWN - jak wolisz.
Łon ci to, taki tam tyciuś :;230

Obrazek

Słoneczniki w tym roku nie udały się z rozsad. Za to dwa, które wysiały się same są cudne - uwielbiam :) Lepiej mieć dwa niż nic, czyż nie?

Obrazek

Obrazek

I niespodzianka - na środku łysego placka, który ma zostać w przyszłym roku zmieniony w trawnik, a był kiedyś klombem u poprzednich właścicieli wyrosła... lewkonia? Jest przepiękna :)

Obrazek

Rozszalały się też jeżyny bezkolcowe - mniam mniam ;:167

Obrazek


Obrazek
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Dorotko, bardzo by mnie ucieszyła szczypta nasionek tego koperku. Poczekam aż dojrzeją i wtedy napiszę do Ciebie pw. Przy okazji popatrz czym bym Ci się mogła zrewanżować, zrobię to z największą przyjemnością :D
Słoneczniki samosiejki zawsze najlepiej rosną, u mnie sikorki karmione zimą słonecznikiem roznoszą nasiona po ogrodzie. Czasem przenoszę siewki i jak nie zostaną pożarte przez ślimory to się przyjmują.
Ta piękna niespodzianka to lwia paszcza/wyżlin.
Jak przytniesz jesienią to wiosną powinna odbić. Jeśli pozwolisz dojrzeć nasionkom to wiosną szukaj siewek.
Jeżyny też mam ale jeszcze niedojrzałe.
Pa :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”