Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie Kochani :wit
Nareszcie doczekałam się deszczu ;:138 Co prawda padało tylko kilka godzin, ale trochę podlało spragnione rośliny i zapas wody w beczkach też zrobiony. I na szczęście bez gradu ;:108
A najważniejsze, że się ochłodziło, jest rześko i świeżo.

Ewciu, dziękuję - warzywnik to za dużo powiedziane :lol: to tylko dwie grządki - z ogórkami i fasolką, no i jeszcze jedna, na której jest wszystkiego po trochu - kilka porów i selerów, troszkę pietruszki, mięta, tymianek i oregano, 4 pomidorki koktajlowe, a między tymi warzywami i ziołami mieczyki, lwie paszcze, trochę przekwitającej orlai, czyli "groch z kapustą" :;230
Dobrego dnia Ewo ;:168

Obrazek

Lilii coraz więcej, głównie azjatki
Obrazek

Obrazek

Soniu, dziękuję za miłe słowa ;:196 Chopin i surfinie to bliscy sąsiedzi :D Róża rośnie przy schodkach, na których stoją doniczki z surfiniami.
Mam nadzieję, że i moje szałwie zechcą się zadomowić i zostaną u mnie.
Ta żuraweczka, o którą pytasz to może od Ciebie? Nie jestem pewna :oops: bo jednocześnie dostałam paczkę z roślinami od Ciebie i od Halinki - Shalina i w obu były m.in. żurawki. Sprawdziłam w aplikacji "obiektyw Google" i wygląda na to, może to być żuraweczka Stoplight, ta bardziej powycinana, a ta druga z bardziej zaokrąglonymi liśćmi pasuje do Yellowstone Falls, ale jest wiele podobnych więc pewna nie jestem.
Mój trawnik miejscami też wyschnięty, najlepiej prezentuje się tam gdzie go opanowala koniczyna i inne chwasty. Jest przynajmniej zielony :D
Twoje życzenie Soniu się spełniło deszczyk popadał, a że dziś się ochłodziło, to tak szybko nie wyschnie czego i Tobie z całego serca życzę ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Loki, moje rudbekie faktycznie szaleją ;:306

Obrazek
Obrazek

Dziękuję, że zaglądacie, życzę dobrej pogody, każdemu wg potrzeb i miłego wypoczynku w weekend ;:162 ;:168 :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Z przyjemnością obejrzałam sobie widoki z Twojego ogródka. Muszę przede wszystkim pochwalić jakość zdjęć, ich wyrazistość i kadrowanie. To znakomicie uprzyjemnia mój sobotni spacer między Twoim rabatami.
Grenada mnie oczarowała! Z zasady nie przepadam za czerwienią w ogrodzie, ale ta róża jest wyjątkowa. Przepięknie, na bogato kwitnie. Ja ostatnio kupuję tylko taniutkie róże marketowe, przeważnie z kartoników, i muszę powiedzieć, że sprawiają miłe niespodzianki, choć rzadko bywają tym, co widnieje na zdjęciu na etykiecie lub w podpisie. :wink:
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Jakiś chochlik wstawił post po raz drugi :;230

Ale gapa ze mnie :oops: to nie żaden chochlik tylko ja zamiast edytować swój post żeby coś poprawić, to go zacytowałam :wink:
I nie potrafiłam usunąć całego postu tylko treść ;:7

Wandziu bardzo mi miło, że podobają Ci się moje zdjęcia ;:180 Przyznam, że na kilkanaście fotek 1-2 są w miarę udane, a i tak często je edytuję i przycinam, żeby wyglądały tak jak chcę, np. żeby nie było widać wiadra, albo rzuconych rękawiczek, czy butelki, do której zbieram ślimaki :;230 ;:306
Marketowe róże chyba nie ustępują takim ze szkółki tyle, że tak jak napisałaś często są pomyłki. Ja mam tylko jedną z biedronki i ta akurat była zgodna - to Kronenburg, ale hortensje i powojniki to była loteria :D
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Tak jak rudbekie są z reguły niezawodne tak 'Cherry Brandy' jest nieobliczalna :wink: Czasem zimuje super i kwitnie obficie a czasem umiera od tak sobie :wink:
Dobrze, że popadało u Ciebie :) Na jakiś czas wystarczy :wink:
Twój 'malutki warzywnik' prezentuje się rewelacyjnie :) bardzo schludnie to wygląda :)
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj Karolu :wit
Dziekuje za słowa uznania, i nieskromnie przyznam Ci rację - faktycznie nigdy mój warzywnik nie wyglądał tak porządnie ;:306
Jeśli chodzi o Cherry Brandy to mam ją tylko dlatego, że zostało mi w torebce trochę nasion z ubiegłego roku. Już bym jej nie kupiła bo jest humorzasta. W zeszłym roku siane wiosną na parapecie, przetrwały dwie sadzonki, zakwitły jednym kwiatkiem chyba po połowie października, nasiona nie zdążyły dojrzeć, wiosną się nie obudziły :( Ale muszę przyznać, ze ten jeden jedyny kwiat miał ładny bordowy kolor. Tegoroczna jest bardziej ruda. Zobaczymy jak zakwitną inne, bo było ich kilka.

Obrazek

A to lilia św Józefa z zkupionej w ubiegłym roku cebuli. Mam parę starszych ale na żadnej nie było tyle kwiatów :D
Obrazek
Miłego tygodnia :D
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

U mnie w tym roku pojawiło się sporo siewek rudbekii blisko miejsca gdzie rosły 'Cherry Brandy' więc liczę, że to ona się wysiała. Mam tez inne rudbekie ale w zupełnie innym miejscu - choć to nic nie oznacza :wink: Zobaczę jak siewki zakwitną. Ale ta odmiana jest naprawdę humorzasta choć piękna. Trzymam kciuki za kwitnienie pozostałych siewek tej rośliny :)
A lilię kupowałaś stacjonarnie czy przez net? Bo ja nie mam z nią szczęścia. Kupiłem chyba 3 cebule z różnych miejsc, 2 przez net z dwóch sklepów, jedną stacjonarnie - wszystkie to azjatyckie, jedna różowa, jedna kremowa, jedna czysto biała. I jak tak dalej będę kupował tę lilię to będę miał ogród w samych liliach a tej cały czas nie będę miał :wink:
A lwia paszcza ma super kolor :)
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Karolu, tę lilię kupiłam od kobietki z ogrodowej grupy na fb. A właściwie to zamówiła ją dla mnie moja kuzynka, która kupowała też dla siebie. Tak jest najpewniej. Te lilie bywają w sprzedaży już pod koniec lata, gdyż trzeba je wcześnie posadzić, aby zdążyły przed końcem jesieni wypuścić zielony pióropusz liści, bo to gwarantuje kwitnienie w następnym roku. Może spotkasz gdzieś na targu od jakiejś ogrodniczki, albo może w sklepie stacjonarnym, ale najpóźniej do polowy września. Prywatne osoby sprzedają już w sierpniu.
Lwie paszcze przez kilka sezonów były jednobarwne, bordowe, a w tym roku niektóre mają jasne "pyszczki" ;:306
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Kilka ostatnich fotek :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrego, miłego weekendu dla wszystkich :D
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Jaka piękna kolekcja lilii, liliowców i floksów!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Super ogród :)
Rabata z funkiami, mimo że nie kwitnie, prezentuje się ciekawie :) Piekne kwitnienie lilii i liliowców. Łososiowa z kropkami mi się najbardziej podoba.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Rabata z hostami - rewelacja ;:oj
Widzę, że liliowce pięknie zapączkowane. Chyba miałaś więcej darmowego podlewania ;:224 Róże też masz zdrowe i obficie kwitnące.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Lilie, liliowce i floksy ;:333
Lilie św. Józefa za Twoją sprawą chyba sobie kupię.
Ona taka dostojna i te białe kwiaty robią wrażenie.
Widok rabaty z hostami i żurawkami taki bajkowy.
Jeszcze tylko skrzatów brakuje ;:131
Hortensje i parzydło dopełniają jeszcze ten klimacik.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie Kochani :wit
Trochę się ochłodziło, od czasu do czasu przechodzą przelotne deszczyki - rośliny odżyły.
Coraz więcej kwiatów rozkwita, choć niektóre róże powoli kończą swój pokaz, część pędów już przycięta, mam nadzieję na nowe pąki.

Loki, bardzo dziękuję, miło, że się podobają :D
Zakwitły kolejne.
Obrazek

Obrazek

Efkakam - Ewo, witam nowego gościa ;:138
Dziękuję za ciepłe słowa, hosty to jedna z moich ogrodowych miłości ;:167

I jeszcze liliowce
Obrazek

Obrazek

Izuś, dziękuję :D Cieszę się, że wpadłaś do mnie :tan
Przyznam, że cały maj i większość czerwca deszczu nie było, ale przynajmniej teraz w lipcu dość obficie podlało i przy trochę niższych temperaturach wilgoć utrzymuje się w glebie.
Na różach już niestety pojawia się czarna plamistość ;:124 obrywam porażone liście i prysnęłam jakimś systemicznym preparatem, nie wiem jaki będzie skutek.

Rudbekie póki co nie poddają się chorobom :D
Obrazek

Obrazek

Najbardziej podobają mi się Green Eyes
Obrazek

Ewo-ewita44, dzięki za tak miłe słowa ;:180
Mam kilka lili św. Józefa, ale tylko ta jedna, nowa jest taka dorodna. Muszę chyba lepiej je karmić :D
To co nazwałaś parzydłem to tawułki Arendsa. Jeszcze dwa lata temu były w tej kępie białe i bordowe, od zeszłego roku są same białe ;:7

Mój miszmasz wokół warzywnika :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego niedzielnego wypoczynku w otoczeniu kwiatów, w ogródkach i ogrodach.

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”