Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, zabawy z wnukami troszeczkę Ci zazdroszczę, ale oczywiście pozytywnie ;:108 Moje wnuczęta to już nastolatki (w dodatku mieszkają w UK), a z malutką Antosią bawimy się całkiem inaczej :D ale wszystko przede mną, dzieci szybko rosną ;:23 ;:11.

Śliczna pastelowa jeżówka zaczęła jeżówkowy sezon w Twoim ogrodzie ;:167
Czy biała firletka tak mocno się rozsiewa jak ta amarantowa?

Miłego weekendu Soniu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Bardzo zaciekawiła mnie ta orlaya. Do tej pory nie znałam tej rośliny i czuję, że muszę się z nią lepiej poznać. Niesamowicie upiększa otoczenie. To, że się rozsiewa to dla mnie spory plus. Jeśli tylko nie jest ulubioną potrawą ślimaków, to coś czuję, że jesteśmy w stanie się polubić :). NIe wiedziałam, że istnieją białe firletki! Stale odkrywam coś nowego, tylko ogród nie jest z gumy :wink:

Zdjęcia, które prezentujesz potwierdzają, że masz niesamowity zmysł w doborze roślin i kolorów. Naprawdę piękne. ;:138
U mnie niestety naparstnice rosną jak chcą, nie w porządku kolorystycznym :lol:
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Upał 31 stopni i wiatr wysuszyły glebę. Większość roślin zwiesiło liście.
Ogród przekopany, ponieważ zakładają nam światłowód. Najbardziej ucierpiała różanka i skarpa z irgą i bylinami. ;:174

Obrazek

Krysiu lato od kilku dni daje się moim roślinom we znaki. Deszczu od dawna nie było, tylko podlewanie trochę ratuje najbardziej wrażliwe.
Liliowce Stella de Oro wcześnie pokazują kwiaty, ale nie zachwycają, choć to już kolejna miejscówka. Chyba moja gleba im nie odpowiada.
Samosiejki kopru świetnie rosną w podwyższonej grządce na kompoście. Niedługo kiszenie ogórków, więc zniknie. :)
Lwie paszcze przeżyły zimę i się wysiały ale kwitną tylko na czerwono.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko miło, że zaglądasz. ;:180 Odpoczywam na działce syna. :;230 Wypieliliśmy około 180 metrów kwadratowych, rozkładamy kartony i sypiemy korę. Prawie kończymy.
Dzieciaki mogą u nas bawić się we wszystkie zabawy, jakie wymyślą. Nie mogą tylko niszczyć sprzętów. Latem zabawy na dworze, a podjazd, ścieżki i opaska wokół domu pomalowane rożnymi kolorami kredy.
Pomidory w donicach, a reszta jarzyn nareszcie dzięki skrzyniom z siatką rośnie ładnie. Już jemy własną marchewkę, cebulę i czosnek.
Za buziaki dziękuję serdecznie. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bogusiu szałwia omączona już kwitnie, niedługo będą nią zanudzać. :D Dziękuję, ;:196 ogród już dojrzewa, więc rabaty zagęszczone, chwasty zawsze można ominąć fotografując. Tak szczerze, to dzięki korze, niewiele poświęcam czasu na pielenie.
Zawsze dużo pracowałam, a teraz dzięki ogrodom, mam dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. ;:215

Obrazek

Obrazek

Karolu mam zaprzyjaźnionego szkółkarza, u którego cały czas kupuję dużo roślin do trzech ogrodów, więc trochę mam fory. Jak kupujesz 80 sztuk tawuły japońskiej, 80 cisów i trochę innych roślin, to rabat całkiem spory. ;:333
Dziękuję, ;:196 jesteś miły, że widzisz piękno na moich rabatach. Już kolejne zmiany się szykują, niech tylko trochę popada. ;:65
Szarłat mam pierwszy rok. Nasiona dostałam od miłej forumki. Posadziłam kilka, ale dwa mi fachowcy od światłowodu zniszczyli. ;:145
Limonkowa rozplenica, to Hameln Gold. Lubię ją, bo niższa i świetnie komponuje się z niebieską szałwią.

Obrazek

Obrazek

Kasiu wiesz, że dzieciaki mają nieograniczoną wyobraźnię, więc szkoda byłoby ją tłamsić. Nie muszę dwa dni sprzątać, jak są u nas, mogą rozwijać kreatywność. :)
Biały kolor nadal dominuje u mnie, ale innych też więcej się pojawiło.
Nowalijki jemy tylko swoje, a teraz już nie kupuję cebuli, marchewki, czosnku, a niedługo będą ogórki, pomidory, fasolka i nawet małe selery.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko chłopaki wychowywali się u nas, więc co weekend się bawimy. Jak czasem coś nam wypadnie, to się niecierpliwią i w niedzielę choć na kilka godzin ich przywożą. ;:173
Antosia szybko urośnie i będziesz też doświadczać kreatywności wnusi. :wink:
Na jeżówki czekam z niecierpliwością, nie znudzą mi się. Niestety kilka nie odbiło wiosną. Chyba jesienią je zasuszyłam. ;:223
Biała firletka tak samo ekspansywna, jak amarantowa. Jak tylko przekwitną, zostawiam jeden nasiennik, a reszta szybko wędruje do kompostownika.
Dziękuję za życzenia. ;:168 Wnuki i dwa ogrody do obsadzania nie pozwalają mi na nudę i rozleniwienie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Elu orlaja świetnie wypełnia miejsca po tulipanach, tam gdzie wczesne rośliny przekwitły, albo coś wypadło po zimie i zostało puste miejsce. Trzeba tylko pilnować i usuwać nadmiar siewek, bo potrafi zagłuszyć sąsiadów. ;:202 Korzenie ma mocne, więc zabiera im wodę i składniki pokarmowe.
Dziękuję, ;:196 czasem zestawienia kolorystyczne są przypadkowe, ale wiele tworzę podglądając inne ogrody.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Róże na skarpie w pełnym słońcu od rana, dziś już ugotowane. Wczoraj zrobiłam trochę zdjęć, kwitną wyjątkowo pięknie. Niestety są tak zagęszczone, że nakładają się na siebie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłej, spokojnej niedzieli. ;:4
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Łany różane przepiękne.
Na działce syna czytam, że tytan pracy z Ciebie wychodzi. A ty piszesz o odpoczynku.;:306
Nie ma jak własne warzywka, smaczniejsze i zdrowsze.
Naparstnice uwielbiam, u mnie w tym roku po raz pierwszy w ogrodzie.
Choć w ziemi sahara a podlewanie mało skuteczne to roślinki całkiem dobrze to znoszą.
Szkoda, że szybciej przekwitają.
Miłego i owocnego weekendu w gronie rodzinnym.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Pomidorki już całkiem spore, jeszcze troszkę, a wylądują na talerzu :heja U mnie na razie tylko jeden i to na balkonie, na działce nędza.
Możesz mnie zamęczać szałwią omączoną, moja z nasion zupełnie się nie udała. Była wątła, a teraz na działce zupełnie jej nie widzę. Może za późno ją wysiałam? W każdym razie w tym roku u siebie jej nie zobaczę, tym chętniej będę zachwycać się Twoją ;:196 Różyczkom widzę upał nie straszny, kwitną całymi bukietami kwiatów. Cudnie wyglądają ;:oj
Po takim wypoczynku, jak masz u syna, ja byłabym wykończona ;:306 Podziwiam, pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Róże kwitną Ci wyjątkowo obficie. Gdyby nie było tak piekielnie gorąco, można by siedzieć w ogrodzie i nic nie robić, tylko sobie patrzyć i wąchać. Niestety u mnie w przydomowym wszystkie kwiatki już poschły od tej wysokiej temperatury, niektóre w ogóle nie miały szansy się rozwinąć. Taka sytuacja strasznie zniechęca nas ogrodników.
U Ciebie chyba nie było aż tak gorąco, bo róże i towarzyszące im bylinki wyglądają znakomicie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Upał 36 stopni. Trawnik wysechł całkowicie. Podlewam tylko warzywnik i kilka roślin, szczególnie cennych dla mnie i doniczki do ogrodu synów. Dostawca wody apeluje o oszczędności, więc ograniczamy zużycie.

Na pomidory czekam z niecierpliwością, pierwszy będzie do konsumpcji żółty NN.

Obrazek

Obrazek

Ogórki też podjadamy.

Obrazek

Ewuniu pracuję u syna z dwoma osobami, sama nie porywam się na takie duże przedsięwzięcia. :)
Róże okrywowe co roku niezawodne, a dostatek wody w maju, chyba dobrze wpłynął na ich kondycję. Niestety dziś już większość wyciętych, kwiaty wyschły. ;:174
Naparstnice lubię bo się sieją, więc żadnej pracy przy nich nie ma. ;:215
Warzywa co roku mam swoje na bieżące spożycie i trochę zamrażam. W nowej skrzyni doskonale wyrósł czosnek i cebula z dymki. Marchew i ogórki też już jemy tylko z własnej uprawy.
Dziękuję, ;:196 sobota u syna na działce, czekamy tylko na ochłodzenie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iwonko pierwszy pomidor chyba po niedzieli dojrzeje. ;:65
Nie wiem jak moja szałwia omączona przetrwa aktualną pogodę, niektóre kwiaty już ma ususzone. Przykro, że Twoja nie chciała się zadomowić.
W swoim ogrodzie niewiele robię, to u syna zużywam nadmiar energii. ;:173 Generalnie jestem przede wszystkim nadzorcą.
Dziękuję, ;:196 dzieciaki wyjechały na kilka dni, więc będę się nudzić w domu. ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wandziu czekamy na lato, a potem siedzimy w domu, bo nawet w cieniu trudno wytrzymać upał. Od tygodnia jest koło 30 stopni, a dzisiaj 36. Wyszłam o siódmej rano posprzątać różankę po wykopach, a o siódmej czterdzieści już uciekałam, nie dało się wytrzymać. ;:223
Wczoraj niestety róże w większości zostały ścięte, prawie po ciemku pracowałam godzinę. U mnie podobnie, wszystko schnie, na pewno wiele roślin jeszcze stracę. ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu Twój ogród jak zwykle bogaty i kolorowy ;:138 nie widać żadnego niedostatku wody. Pomidorki bardzo apetycznie wyglądają, tylko czekać aż dojrzeją, ogórki gotowe do spożycia ;:92
Juki świetnie się prezentują nawet nocą - moje w tym roku pauzują :wink:
Lilie zaczęły bardzo efektownie, lawenda i szałwia - super rozrośnięte kępy ;:215
Miłej niedzieli ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Tydzień odpoczywałam. Wczoraj M wyciął hibiskusy, więc posadziłam na ich miejscu 6 cisów kolumnowych, które zostały z ogrodu syna. :tan

Halszko kolory teraz widać w ogrodzie, ;:215 ale susza dała się we znaki bylinom, wiele ma skarlone kwiaty. Ostatnio popadało, dziś też siąpiło cały dzień.
Pomidorom za zimno, nie chcą dojrzewać, ale ogórki dzisiaj wnusiowie podjadali świeże. :)

Lilie azjatki kończą, ale Purple Lady czaruje kwiatami.

Obrazek

Obrazek

Szersze kadry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka portretów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Lilie fantastyczne, a jeżówki to w ogóle bajkowe. Moje odmianowe wyginęły, mam tylko podtawową purpurową, bo tej jakoś ślimaki nie biorą.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wandziu mam dwie takie kępy Purple Lady, ale trudno pokazać, ponieważ obie na tle domu.
Jeżówki odmianowe też powoli się wyradzają. Niektóre tylko pojedyncze rosną, inne od lat ładnie przyrastają.
Zwykłe purpurowe niezmiennie kocham za niezawodność. W tym roku będzie mało, ponieważ większość powędrowało do ogrodu synów. Samosiejki już nabierają masy, więc jesienią uzupełnię ubytki. ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pięknie Ci kwitną już dalie. U mnie jezówka ostatnia została. Nawet siać się nue chcą. Zasiałam kolejne. Może coś się uda.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, w ogóle nie widać, by Twoje roślinki ucierpiały w wyniku upalnej suszy. ;:185 Wszystkie tak ładnie kwitną, a warzywka wspaniale owocują. ;:138 ;:138
Podziwiam ogromne kępy kwitnących jeżówek i ukwiecone już dalie, a lilie (moja miłość) - przepiękne! ;:215 ;:63
Nawet motylki dały się sfotografować. ;:303 U mnie motyle spijały soki z wiosennych kwiatuszków, teraz ich wcale nie ma. Jedynie pszczółki brzęczą na całej działce, ale to pszczółki sąsiada, który ma ich już trzy ule.

Moja działka też została poddana specjalnemu traktowaniu przez suszę i upały, na szczęście wody do podlewania było pod dostatkiem, a ograniczenie polegało na tym, że ciśnienie mieliśmy co dwa dni, ale zawsze zdążyliśmy napełnić wszystkie cztery beczki, by w razie potrzeby nazajutrz z konewką pobiegać. ;:333 Mimo wszystko rośliny czekały na wodę z nieba od 22 czerwca do 10 lipca. Dzisiaj już drugi dzień deszczowy, ale bardzo zimny, dlatego wróciliśmy pomieszkać w bloku.

Pozdrawiam cieplutko i zdrówka Wam życzę. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”