Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicja125 pisze:...
Obrazek
Zdjęcie, które "pachnie" - tak bardzo jestem wrażliwy na zapach hiacyntów :)
pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu ja też ostatnio kupiłam bodajże w Lidlu doniczkę z narcyzkami, tak mi się już chce wiosenki.
Niestety za oknem zimno i śnieżnie, a drogi jakie śliskie.
Poczekaj może jeszcze z nasionkami.Pewnie na dniach przyjdą. Po co tej pani zły komentarz, na pewno wyśle.

Oby do lutego, a potem marzec :uszy
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Alu ja na razie nic nie wysiewam,bo potem wyrośnie i nie wiadomo gdzie postawić.Tylko lobelię posieję wcześniej i może jeszcze coś.
Masz fajnie,tyle obornika.Granulowany też się przyda.
U nas zima na całego.
Miłego dnia. ;:138
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, widzę, że też sobie zrobiłaś przyjemność, dzięki której masz upojny hiacyntowy zapach w domku. ;:215 ;:303
Wyjrzałam przez Twoje okno i zauważyłam, że mamy podobny widok. :lol: Ja też z okna południowego widzę szkołę i boisko obok niej. ;:108
Zima i u mnie ma się bardzo dobrze, co mnie cieszy, ;:138 ponieważ bardzo lubię czyściutką biel śniegu.
Pozdrawiam zimowo, ale i słonecznie. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu nieuczciwy sprzedawca, a jaką paprykę zamówiłaś. Szkoda, że nie pisałaś wcześniej, że chcesz paprykę bo coś bym do listu dołożyła.
Wiem jakie jest denerwujące, jak ktoś nie odbiera telefonu. Na początku kontakt bardzo dobry, wielka życzliwość, a później cisza, tak jakby człowiek był winny.
Hiacynty masz bardzo ładne.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochani. Wczoraj dzień pełen wrażeń były moje kochane słoneczka na dzień babci i dziadka byłam przeszczęśliwa widok małego kacperka i Julci z kwiatuszkami najpiękniejszy moment dla nich zrobi się wszystko. Mam też dobrą wiadomość pierwsza to taka, że będę miała nasionka kobitka po moim e mailu zebrała się i wysłała bardzo się cieszę bo zależało mi na tych nasionach, druga dobra wiadomość, że moje zebrane nasiona papryki zaczynają kiełkować dziś rano oczywiście runda do kuwetki i już są pokazały łepki teraz już z górki będzie coraz więcej.

Obrazek

W związku, że u na śniegu po kolana bo sypało całą noc na działkę dziś nie jadę, a szkoda więc zostają obowiązki domowe i po południu idę na Juli przedstawienie z okazji dnia babci i dziadka bo chodzi na balet.

Aniu witaj kochana komentarza nie mam zamiaru dawać jej złego chyba żeby faktycznie by na niego zasłużyła. Nasiona wysłane, a ty najważniejsze. Dziś mąż chciał mi kupić hiacynty w Biedrze i nie ma ;:145 szkoda bo tak ślicznie pachną. Może jeszcze będą. na razie mam jeszcze kwiatuszki od moich kochanych maleństw.

Obrazek

Pozdrawiam życzę miłego weekendu.

Witaj Kochana Danusiu u nas też zima, że ho ho nawet balkon musiałam odśnieżać nasypało tego sporo. Z obornika jestem mega zadowolona na wiosnę dam do worków i zostawię do jesieni. Co do siania ja tego dużo nie siałam i nie będę siała. Posiałam paprykę bo warto wcześniej już się przekonałam, bakłażana sieję pierwszy raz mówią, że lepiej wcześniej bo długo kiełkuje i seler bo nie kupuję od czasu kiedy sprzedali mi zamiast korzeniowy to liściowy. Resztę będę kupowała bo nie mam miejsca gdzie to trzymać w związku na pomidory i paprykę oraz ogórki. Pozdrawiam Cię życzę miłegosłonecznego weekendu. ;:196

Witaj kochana Lucynko Szkołę mam nie daleko najlepiej miały się dziewczyny jak chodziły do szkoły za 5 minut ósma leciały i zdążyły to okno co widać szkołę mam od wschodu do godziny 11 potem przechodzi na moje drugie okno i tam świeci od 13 do wieczora. U mnie sporo tego śniegu ja też lubię ten biały puch wszędzie tak pięknie, ale już tego dużo w dodatku cały czas sypie i ciężko się jeździ autem zostało siedzenie w domu. Pozdrawiam Cię serdecznie życzę miłego weekendu i duzo słoneczka ;:3 ;:196

Dorotko witaj kochana ja nic nie mówiłam bo miałam nie wysiewać więcej tylko to co mam, ale dzwoniła do mnie ciocia i chyba zaraziła się nowościami bo wynalazła pomidory drzewiaste. Nie spotkałam się z tym na forum też o tym nikt nie pisał więc weszłam na all... a tam przy okazji zobaczyłam te papryki i jak ich nie kupić sa tak ładnie dlatego zamówiłam to odmiana Bold słodka i Violet sparkle. Uwielbiam hiacynty szkoda, że ich nie było miałabym więcej bo te powoli będą przekwitać. Pozdrawiam Serdecznie życzę udanego ;:3 weekendu. ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu ale masz ładne przebiśniegi . Moje mizerne bardzo . Nie chcą przyrastać .
Sasanki czekam na nie , uwielbiam :D
Miłej niedzieli :wit
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Alu. Też się zastanawiałam czy zacząć już wysiewy ale u mnie znowu śniegu nasypało. Dzień ponury, światła mało, to jeszcze czekam. Może za tydzień wystartuję. Pozdrawiam.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu piękne wspomnienia.Dobrze,że istnieje coś takiego jak aparat do zdjęć. ;:306
Pięknie kwitły u Ciebie różowe hiacynty na działce.
Miłego wieczoru. :wit
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam was w ten szaro bury dzionek. Gotuje obiadek i tak sobie mysle czy jechać na działkę czy nie. Z jednej strony bardzo bym chciała, a z drugiej się nic nie chce na taką pogodę nawet z domu wychodzić. Sadzonki papryki rosną wykiełkowały wszystkie jakie posadziłam może dla tego, że to są moje zbierane, a ciekawe co będzie z tymi co kupiłam. Słoneczka brak więc doświetlam je niech rosną ładne.

Obrazek

Obrazek

Aniu witaj przebiśniegów u mnie sporo wszędzie rosną to jeszcze sadził poprzedni właściciel. Sasanki też bardzo lubię nawet dokupiłam sobie w zeszłym roku. Pozdrawiam Cię życzę ;:167 miłego dnia

Witaj Ewuniu masz racje światła mało, słoneczko nie świeci,a ja muszę doświetlać moje papryczki mam nadzieję, że się odwdzięczą i będą ładne sadzonki. Pozdrawiam serdecznie życzę miłego słoneczniego dnia ;:3

Danusiu witaj ;:167 Aparat to dobra sprawa dzięki niemu mam co wspominać i dawać do albumu. Hiacynt miałam ich sporo ale częśc mi nornice zjadły dokupiłam może w tym roku wyjdą ładne. Pozdrawiam życzę Ci kochana dużo zdrówka, miłego dnia ;:196

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, papryczki ładnie się zazieleniły w kuwetkach. ;:215
U mnie żeniszki i heliotropy zielenieją i też muszę je doświetlać, ;:oj ponieważ za oknami ciemno, brakuje słoneczka. ;:108
Podziwiam śliczną kępę przebiśniegów na Twojej działeczce. ;:138 ;:138
Moje jakoś niechętnie przyrastają, ;:131 ale ważne, że są, że nie giną. ;:333
Mnie też się nie chce teraz działki odwiedzać. :oops: Za mokro i dodatkowo pada deszcz. ;:223
Wkrótce krótki luty, a marzec może pozwoli już na zanurzenie łapek w działkowej ziemi. ;:218
Trzymaj się zdrowo, Alu i wesoło. ;:167 :tan Będzie lepiej, musi być. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu pogoda dzisiejsza paskudna, mam nadzieję że nie wybrałaś się na działkę. Lepiej w ciepełku spędzić ten nieciekawy deszczowy czas.
Zapytam jak doświetlasz siewki, proszę opisz i pokaż nam lepsze zdjęcie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Dorotko i nie zgadłeś jednak mimo mżawki pojechałam. Miałam jechać do sklepu i mój mąż kochany pojechał na działkę stwierdził, że ma tam zawieść odpady na kompost, pudełka oraz doniczki bo nie będzie woził tego w bagażniku. Takim sposobem byłam na działce, a sklep będzie jutro. Na działce było trochu odśnieżania, karmienia ptaszków i kotków więc większości na polu potem herbatka w altanie i do domciu.

Obrazek

Co do doświetlania to mam takie prowizoryczne, ale zdaje egzamin lepsze takie niż żadne. Póki mam kilka sadzonek dałam żarówkę do lampy i świece im w dni pochmurne od rana do wieczora chyba, że wychodzę z domu to już się nie da. W sumie mam zakupione 3 żarówki i dwie lampy. Jakoś sobie trzeba radzić w ten pochmurny dzień.

Obrazek


A teraz tak na marginesie choroba dopadła już mojego mężusia poszedł ze śmieciami i przyszedł z choinką oby ich za dużo nie wyrzucali bo mi na balkon się nie zmieszczą. ;:306

Obrazek

Pozdrawiam życzę dobrej nocki :wit
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”