Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2862
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, śliczne widoki wiosennych kwitnień, budzą tęsknotę za takimi widokami w realu ;:145
Tulipanki śliczności ;:138 , a kępa żółtych przy kamasji wygląda cudnie ;:167
Jak ja nie cierpię zimy ;:223 , zwłaszcza, że u mnie od Świąt ani grama śniegu ;:174 , tylko mróz, wprawdzie niewielki, ale ziemię z kiełkami cebulowych na wierzchu, ścisnął.
U Ciebie były piękne widoki białej zimy ;:138 , u mnie obiecują ciągle śnieg, ale na obietnicach się kończy. Dzisiaj, po dwóch słonecznych dniach, wiatr wyje za oknami i znów obiecują codzienne opady śniegu do końca stycznia :roll: Zobaczymy co będzie.
Trzeba jakoś wytrwać do wiosny, najlepiej z pomocą kwitnących w domu pocieszanek. U Ciebie na parapetach kolorowo i pachnąco :tan , zmałpuję jak tylko przywiozą hiacynty do nas, a mam nadzieję, że to już niedługo, bo zbliża się święto babcio-dziadkowe ;:333
Trzymaj się cieplutko w ten wietrzny dzień ;:196 :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16553
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, u mnie też wyje za oknami. ;:224 Całą noc gwizdało, świstało, dudniło i mimo uszczelnionych okien nie dało się spokojnie przespać nocy. ;:145 Nie jest łatwo zbudzić mnie z twardego snu, a wariujący wicher potrafił tego dokonać. :shock: Oczywiście nadal wariuje, a do tego jeszcze deszczem o szyby dzwoni. ;:202
Na rozwinięcie pąków moich hiacyntów nadal czekam, ale na pocieszenie zaczyna pękać pąk kolejnej zwartnicy. ;:333

Podobnie jak Ty, katuję się przeglądaniem zdjęć z kwitnącej w minionym sezonie działki. ;:7
Ja również nie wszystkie fotki zdążyłam wstawić w wątku, tylko nie przyszło mi do głowy zaznaczyć, które to. ;:24 ;:29
Bardzo mi się podoba zestaw barw na Twoim trzecim zdjęciu, ;:215 lubię połączenie koloru żółtego z niebieskim. ;:138
Śliczne poletko tulipanowe też robi wrażenie. ;:303
Ciekawa jestem, jak będą wyglądały nasze rabaty po obecnej - u mnie niesamowicie mokrej - zimie. ;:219

O, rany!!! Co się dzieje?! Właśnie zagrzmiało, śnieżyca taka, że światu Bożego nie widać, a wiatr nagle jakby stanął w miejscu i najmniejszego szumu nie słychać. :shock: O! znowu grzmi i pioruny biją ;:oj

Trzymaj się zdrowo ;:167 i nie wychodź z domu, by nie spotkało Cię nic złego w tę nietypową zimową pogodę. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu dobrze, że mamy biblioteki, przynajmniej w taką paskudną pogodę jest co czytać.
Hiacynty bardzo lubię, dziś jednak kupiłam dwie prymulki tak dla odmiany.
Zdjęcia wspominkowe z minionego sezonu, poprawiają mi humor, takie energetyczne kolorki wskazane. Dużą kępę kamasji masz, bardzo obficie kwitła.
Pozdrawiam ;:168
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

ALU!!
Ten wiatr jednak wyrządził szkody,ale w terenie.Jednak dał się we znaki wszystkim.Na szczęście burzy z piorunami nie było jak Warszawie czy Krakowie.Dziś rano był lekki przymrozek,ale potem słońce fajnie świeciło prawie przez cały dzień.
Też pozdrawiam.Trzymaj się. :wit
Obrazek

MARTO Witaj!
Bardzo by się chciało wiosny,dlatego zamieszczam takie zdjęcia żebyście nie zapomniały jak wygląda wiosna. ;:306 :;230
My trochę nacieszyliśmy się fajną zimą. :tan
Do Biedronki dostarczyli azalie,hiacyntów już nie ma.Zastanawiam się czy kupić azalię???
Trzymaj się ciepło. ;:138
Obrazek

LUCYNKO!
Wyło przez dwa dni i dwie noce,nareszcie nastała cisza.Dziś było słonecznie,nawet trochę posypał śnieg.
W Biedronce wypatrzyłam azalie.Tak się zastanawiam czy kupić chociaż jedną.Przywieżli też storczyki.
Moje hiacynty mają po dwa pędy.Ten drugi jednak malutki.
Ja wszystko zapisuję numerami pod zdjęciami,a potem zaznaczam te powiększone i te które wstawiam.Ciągle się czegoś uczę. ;:306
Miłego wieczoru. :wit ;:138
Obrazek

DOROTKO!
Bibliotekę mam całkiem blisko.Dzwonię a moja imienniczka wyszukuje mi fajne książki.Przynoszę po 5-6 książek które w większości czyta M.
Dorotko tych kamasji to mam chyba ze trzy kępy.Ta rośnie w cieniu i kwitnie najdłużej.
Prymulek u nas nie ma ,ale są azalie.
Pozdrawiam ;:168
Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Tak niedaleko mamy do siebie, a tym razem pogoda zupełnie różna ;:218 Na Sylwestra było już po zimie, deszcz, chlapa, mróz, znowu deszcz, a wczoraj, tak jak u Lucynki burza z deszczem, gradem i śniegiem. Śniegu spadło sporo, nawet po wszystkim traktorki wyjechały odśnieżać, ale dzisiaj nie ma już prawie po nim śladu. Nic jeszcze nie kupiłam wiosennego, może w końcu na jakieś hiacynty się skuszę, ale generalnie w tym roku mówię: basta!
O, widzisz :!: Twoje hipeastrum już przekwitło, a ja swojego nawet jeszcze nie wyciągnęłam z piwnicy ;:222 Ciekawe czy w ogóle zakwitnie, bo od trzech lat jest jakieś zbuntowane. Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16553
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Ależ Ty masz ogromną kolekcję tulipanów! ;:111 ;:138 Wręcz całe pole tulipanowe. ;:303 Cudnie! ;:138 ;:138

Muszę się naumieć zaznaczać prezentowane zdjęcia, by nie musieć wysilać pamięci w temacie: "pokazywałam - nie pokazywałam", bo zwykle i tak fotki się powtarzają. ;:306

Zajrzałam dzisiaj do mojej Biedry, ale oprócz azalii, z którymi nie umiem postępować tak, by zostały ze mną dłużej i storczyków, które też nie chcą ze mną współpracować, nie było nic ciekawego. ;:224 Zrobiłam więc zakupy spożywcze i wróciłam do ciepłego mieszkania. Na zewnątrz zimny wiatr i chmury. :oops:

Trzymaj się, Danusiu, zdrowo i wesoło. ;:167 :tan ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

IWONKO ;:138
No to musisz zajrzeć do piwnicy być może hipeastrum wypuściło pąki?
Burzy u nas nie było,ale wiatr dudni już chyba drugi dzień.Śniegu nasypało po kostki i nadal sypie z przerwami.Chwilami nawet intensywnie.
Ja się czaję za azalią,ale w tym roku jakieś drogie.
Byłam w ogrodniczym po podłoże do storczyka,widzę wykładają nasiona.Idzie wiosna. ;:306
Miłego dnia. ;:168

Obrazek

Obrazek

LUCYNKO! :wit
Tulipanów Ci u mnie dostatek. ;:306 Siedzą głęboko i nie można wykopać,zresztą po co skoro co roku kwitną.
Jak wklejam zdjęcia do laptopa z aparatu to pod zdjęciami są numery każdego zdjęci,więc je sobie zapisuję.Jak wklejam któreś zdjęcie to ten numer biorę w kółko,a jak jeszcze powiększam i wstawiam do laptopa to zaznaczam ptaszkiem.Mam już cały plik kartek z numerami.
Zima u nas na całego.Azalię po kwitnieniu przycięłam,a na wiosnę zawiozłam na działkę i tam mi zakwitły,tylko potem nie upilnowałam i zmarniały.
Miłego dnia. ;:168
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Piękne widoczki zdjęcia aż miło, a za oknem śnieg zimno. Nasionka już u mnie w sklepach wystawione ale ja staram się omijać ten regał bo zaś bym się na coś skusiła. Pozdrawiam życzę miłego popołudnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16553
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, dzięki za instrukcję w temacie zaznaczania fotek. ;:168 Muszę wypróbować w najbliższym sezonie. Jest tylko jeden mały problemik. ;:306 Wstawiam zdjęcia wprost z aparatu, ale i tutaj da się jakoś zaradzić. ;:108
U Ciebie też daje się zauważyć ładna kępa irysków, ;:215 a na zdjęciu pełnym białego kwiecia to może hortensja pnąca?
No i ten śliczniutki czosnek bułgarski, ;:138 który bardzo lubię za te jego różowiutkie kwiatuszki w kształcie dzwoneczków. ;:333 ;:303
U mnie też zima trzyma, co ani trochę mi nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie - cieszy. :D
Podczas mojej ostatniej wizyty w Brico nie oparłam się kuszącym na kilku regałach nasionkom ;:306 i zaopatrzyłam się w torebeczkę nasion firletki chalcedońskiej w kilku kolorach. Wprawdzie mam na działce czerwoną, ale biała czy różowa też pięknie wyglądają na fotce. ;:63

Pozdrawiam słonecznie i cieplutko choć zimowo. ;:167 ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu zapytam jeszcze o kamasje, czy je wykopujesz. Ja swoje co 3 lata wykopuję sadzę w inne miejsce, po ostatniej przeprowadzce bardzo marnie mi kwitły, tylko dwie cebulki wydały kwiaty. Może coś źle robię, proszę doradź.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2862
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, Twoje łany żółtych tulipanów ;:oj ciągle przyprawiają mnie o szybsze bicie serca ;:167 . To pierwsze tulipany, które pamiętam z dzieciństwa ;:138 i chociaż mam teraz mnóstwo różnorodnych ich odmian, te są dla mnie ciągle najpiękniejsze ;:215
Śliczne fioletowe iryski i bodziszek ;:63
Wydaje mi się, że już hodowałaś domowe azalie i pięknie Ci kwitły, to, jeśli tylko masz miejsce, to kupuj ;:333
Miłego poniedziałku ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Taka ilość żółtych tulipanów u Ciebie robi wrażenie! ;:138 Sama je rozmnożyłaś ?Ja się nie dorobiłam dużych ilości tulipanów na działce bo u mnie zjadały dziki, potem sarny no i nornice. Dosadzam po kilka szt. ale szału nie ma. ;:108
Dobrego dnia Danusiu! ;:100
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

ALU u nas już po zimie.Wszędzie płyną potoki wody.Miejscami nie można przejść.
Temperatura na plusie,gdzieś około3 stopni.Słońca niema,ale śnieg topi się.
Ja wysłałam zamówienie na trochę nasion,ale do sklepów pójdę po nasiona.Może jeszcze coś mi wpadnie w oko.
Miłego dnia. :wit
Obrazek

LUCYNKO to zaznaczanie to tylko z aparatu.Z telefonu nie umiem. :oops:
Tak to hortensja pnąca,strasznie się rozrasta,ale dobrze bo sąsiad nic nie zobaczy ,chociaż on prawie nie bywa na działce. ;:306
Ten czosnek w tamtym roku kwitł pierwszy raz,ciekawe czy w tym też zakwitnie???
Nie wiedziałam,że firletka ma inne kolory.
No niestety zima się skończyła,a zaczęła się plucha. ;:222
Miłego dnia. :wit
Obrazek

Obrazek

DOROTKO!!!
Ja kamasji nie wykopuję wcale.Siedzą tam już bardzo długo.Mam ją w kilku miejscach,jak znalazłam cebulkę to sadziłam (gdzieś) i tak sobie rosną i się rozrastają.
Zimy już nie ma,ale wody dużo.
Miłego dnia. ;:138
Obrazek

MARTO!!!
Jestem w szoku,dopiero na zdjęciach zobaczyłam ile jest tych tulipanów.Nic z nimi nie robię,a one co roku pięknie kwitną.
Cebulki tych tulipanów otrzymałam ok.40 lat temu od cioci i tak kwitną do dziś. ;:138 :heja
Miejsce będzie po hiacyntach które już przekwitają ,a wtedy pomyślę o azalii.Może przecenią.??
Miłego dnia. :tan
Obrazek

MARYNIU!
Jak pisałam wyżej dawno temu dostałam cebulki od cioci.Nie wykopuję ich bo często są głęboko,ale jak jakąś znajdę to sadzę i tak sobie
kwitną.Nie rozumiem za bardzo skąd one są na całej działce. ;:124
U mnie nikt cebulek nie zjada,może dlatego są.
Miłego dnia. :wit

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”