Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, tak zachwalacie te serbki :tan , że zaczynam myśleć o nich coraz bardziej ;:124 . Wszystkie róże są piękne ;:167 , zwłaszcza na zdjęciach , gdzie widać cudne kwiaty, a kolce nie kłują ;:306
Fruczakowi nie jestem w stanie zrobić wyraźnego zdjęcia, bo on jeszcze bardziej ruchliwy niż mój kiciuś :;230 , tym bardziej podziwiam Twoje ;:oj
U mnie biało i chyba tak zostanie przynajmniej na trzy dni, a potem się zobaczy ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Zupełnie nie słyszałam o serbskich różach; u ciebie dużo się uczę. ;:108 Piękne zdjecia i az mi zapachniało latem :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

W taki pochmurny deszczowy dzień takie zdjęcia poprawiają humor. Człek ma tyle lat i cały czas sie uczy...Serbskie róże? Nie słyszałam a przeglądam cały czas oferty szkółek. CHEWdelight śliczna ma kwiaty. Coraz bardziej przekonuję się do takich różyczek.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu witaj
Niedawno zaczęła się jesień a tu powoli trzeba przygotować się na świąteczny okres i pożegnanie roku.
U mnie też zimnica i temperatury ok -10 st C. Tak się wystraszyłam tego wyskoku, że późnym wieczorem na strychu otulałam kłącza, cebule, fuksje, pelargonie i inne skarby ...
Obiecuję sobie z roku na rok mieć tego coraz mniej ale ... nie udaje się :;230
Dzięki Twoim pięknym fotkom wciąż trwa kolorowy sezon .
Dziękuję za nie i pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu
U mnie dopiero w zeszłym sezonie zobaczyłam na żywo fruczaka i u Ciebie w wątku dopiero znalazłam jego nazwę.
Aparat z mojego telefonu zrobił zdjęcie niewyraźne bo szybkość machania jego skrzydełkami była dość szybka.
Ty zrobiłaś lepsze jego ujęcie.
Jestem zawsze pod wrażeniem Twojej wiedzy ogrodniczej i piękna Twoich róż.
Będę zawsze oglądać Twoje pięknotki. ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie wszystkich miłych gości. Zasypało nas na biało i pięknie rano wyglądały drzewa tak czyściutko się zrobiło ;:167 Nawet na chwilkę zajrzało słonko i świat był zaraz piękniejszy ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

EWUNIU niestety zrobić Fruczakowi fotkę czasem graniczy z cudem, szczególnie tym młodym ,które mają chyba ADHD :;230 Gdy tylko zobaczę tego osobnika szaleję z aparatem ,jednak nie wszystkie fotki nadają się do pokazania czasem żadna nie warta jest pokazania.Tak to z nim jest ,wiec nie przejmuj się tylko próbuj podążając za nim wzrokiem .Czasem z daleka robię fotkę dobrze ,że aparat ma wieki ZOOM, bo aż 12 razy to z daleka strzelam fotki .Czasem udaje się podejść go bliżej ,ale bardzo rzadko ;:224 Jakaż u mnie ogrodnicza wiedza :oops: wszystkiego można się dowiedzieć w necie a czasu mi nie brakuje szczególnie o tej porze .

Obrazek

Obrazek

KRYSIU miło Cię znów gościć ;:196 W sercu wciąż mamy lato dzięki fotkom z minionego sezonu, gorzej z pogodą za oknem.Na razie biało ,ale za chwilkę znów ma przyjść ocieplenie,to znów będzie szaro buro ;:131 Moje pelargonie i szałwie stoją na korytarzu i na razie nie narzekają, jednak gdy będą zapowiadać mocne przymrozki wtedy na ten czas pójdą do domu.Szkoda byłoby mi ich stracić, bo są ze mną już tyle lat .

Obrazek

Obrazek

JOASIU serbskie róże to taki skrót myślowy, bo zakupiłam je w serbskiej szkółce Petrovic ,ale są to mieszańce Hultemii angielskiego hybrydyzera Chrisa Warnera. Jednak Eyes for you nie jest jego dziełem tę stworzył Peter James krzyżując różę Tigle z Blue for you. Natomiast do stworzenia Bright as a Button posłużyła Warnerowi róża Tigle którą skrzyżował z Summer Wine..Trochę się wymądrzam ,ale wszystkiego można sie dowiedzieć u wujka Google.Czasem dziwne są koleje losu poszczególnych róż ;:196

Obrazek

Obrazek

IGUSIU jak już we wcześniejszym poście wyjaśniłam Joasi dlaczego nazywam te róże z oczkami serbkami, bo mam je z serbskiej szkółki Petrovic .Jednak warto je posiadać, bo są zdrowiutkie do samej zimy i chętne do rośnięcia. Cudna i pachnąca róża tego samego hodowcy to Alibaba .Niestety moja Alibaba nie była nią to była pomyłka i bardziej przypominała Westerlanda niż Alibabę,więc się z nią pożegnałam i poszła w dobre ręce .

Skończyły się wrześniowe fotki teraz przyszedł czas na sierpień

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU z tymi serbkami to taki skrót myślowy jak już wcześniej wytłumaczyłam Igusi i Joasi .Berberysy też mają kolce i bardziej ich kolce mnie kłują niż różane .Gdybyś miała takiego Maigolda to wtedy mogłabyś coś powiedzieć o kolcach ,bo ten ma ich zatrzęsienie jest jak jeż nimi najeżony :;230 i parę razy wbiły mi się do głowy aaaaałał bolało :;230 Fruczaki szczególnie młodzież mają ADHD i nawet sie nie wysilam by takiego dogonić, bo tylko przelatują przez ogródek jak perszingi :;230

Obrazek

Obrazek

KRYSIU dziękuje za życzenia mikołajkowe ;:196 Tak to mieczyk abisyński czyli Acidantera uwielbiam te kwiaty to były świeże cebulki z wiosny i cudownie zakwitły jak jedna.Z Fruczakami to trudna sprawa niełatwo je upolować aparatem, ja wiedziałam o której przylatują, bo mają swoje godziny ,jednak czasem tylko przeleciały przez ogródek .Wiedziałam też jaki kierunek lotu obierają, bo najpierw przelatują przez mój ogródek, potem lecą gdzieś indziej ,a za jakąś godzinkę znów przylatują .Wiem które kwiaty lubią dlatego staram się w tym miejscu ustawić ,jednak ja mam czasu dużo, żeby organizować takie polowania :;230

Obrazek

Obrazek

DOROTKO Eyes for you są córkami tej samej róży co Bright as a button, jednak miały innych ojców, albo inne matki zależy jak na to patrzyć :wink: Jednak masz racje to wytrzymałe róże pochodzące od Hultemii Jednego roku też ścięłam Eyes do ziemi i fajnie odbiła, a też myślałam ze już po niej i masz rację warto dać każdej niby martwej róży szansę. ;:196

Obrazek

Obrazek

Miłego wieczoru życzę wszystkim ;:196

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

:wit Jadzieńko

U mnie dziś szaro i odwilż, śnieg spłynął i po bajkowych widokach ;:222 Za to u Ciebie piękne fotki , ślicznych roślinek i owadów ;:138 ;:138 Werbena u mnie bardzo późno zakwita, chyba dlatego że późno kiełkuje. Wszystkie kwitauchy śliczne ale ten Floksik różowy z ciemniejszym oczkiem uroczy ;:167
Lilijek nie sadzę tym bardziej podziwiam u Ciebie na obrazkach ;:167 i ta Rutewka świetnie się z nimi komponuje ;:138 Przesyłam serdeczne pozdrowienia i zdrówka życzę ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, mam nadzieję, że jak decydent spojrzy na Twój ogródek, to migiem się wycofa z chęci budowy. A przynajmniej przesunie ją o kilka metrów. Przecież on sprawia przyjemność nie tylko Tobie, inni też korzystają z jego uroków, chociażby ptaki, owady i jeże ;:108 Całe szczęście, że chciało Ci się chociaż fotkę cyknąć, bo mi nawet tego się nie chciało.
W ostatniej chwili przed przymrozkami, udało mi się schować szałwie Amistad. Bordowa ma się doskonale, ale fioletowa ledwo dycha. Próbowałam ukorzenić patyczki, ale skończyło się to wielkim fiaskiem. Z kilkunastu patyczków, ledwo dwa wykazują nikłe ślady życia, a czy dociągną do wiosny, to się dopiero okaże.
Wesołych Świąt, Jadziu ;:196
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, a może kilka wspomnieniowych fotek z ubiegłego sezonu? Za oknami biało, więc troszkę kolorków na poprawę nastroju by się przydało ;:196
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu cenię sobie takie mądrości i dziękuję za interesującą lekcję. Bardzo ładne zdjęcia fruwających .
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

WITAM wieczorową porą,czy wszystko wróciło na stare tory?
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam Noworocznie Jadziu :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu wszystko w porządku? Daj znać, brakuje Twoich pięknych zdjęć i ciekawych wiadomości ;:196 ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”