Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo cudne kępy floksów i ja je bardzo lubię, ale ostatnio muszę je trzymać w ryzach, bo siewek mam za dużo, a nie chcę mieć tylko floksów w ogrodzie ;:306 U mnie też wszystko mocno opóźnione w dojrzewaniu i niewiele nasiona udało się zebrać. Jednorocznych to prawie w ogóle nie udało się wysiać, a co wysiało się w sposób naturalny zjadły miliony ślimaków, które z czasem objadały nawet źdźbła trawy ;:oj Papryczka dzwoneczki obleciała całą prawie Polskę i przyleciała do mnie w postaci dwóch owocków...no to mam nasionka ;:333
Aksamitki peruwiańskie...? nie znam muszę poszukać nasion w sieci, bo lubię takie ciekawostki :roll:
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Bardzo dziękuję miłych gosciom za wizyty i komentarze. ;:167 Fajnie się rozmawia na ogrodnicze tematy, zwłaszcza jak
już po sezonie... i można odetchnąć z ulga że ta wojna (u mnie właśnie tak było) ze ślimakami i kapryśną aurą wreszcie się skończyła :roll:
jarha Papryczki są tak średnio ostre; bardzo je lubię. Orlaya to moja ulubienica ale tegoroczne deszcze bez końca mi ja totalnie zniszczyły dlatego wysiałam 2-gi raz. U mnie siewki nie przetrwały zimy niestety.
pelagia72 paprykę trzymałam długo na zewnątrz owiniętą w agro na noc i jak były te ciepłe słoneczne dni to fajnie zaczęła czerwienieć i to dosyć szybko. Cukinie u mnie poszły jak woda; mam tylko jeszcze dwie i już niezbyt wyglądają świeżo; nie wiem czy się nadaja do spożycia; jutro sprawdze.
JAKUCH faktycznie,koniec był przymusowy ale jeszcze do ostatniego dnia przkopywałam gorczyce i nie skończyłam
plocczanka papryczki już dojrzały i cieszą się popularnością; teraz są bezlistne. Aksamitka nestety nie rozkwitła ale trzymam ja w nadzieji że może, a nóż obudzi sie na wiosnę... Pogoda u nas teraz to niestety totalna szarzyzna i pada drobny snieżek. Już tęsknię za słońcem. :)
Maska To zmieniłaś zdanie o tej papryce; bo pamietam że pisalaś że u ciebie nie jest lubiana..? U mnie ślimaki to nawet żarły pokrzywe i osty. Strasznie mi dały popalić i jakże się cieszę że teraz kilka miesięcy spokoju od nich! U mnie też ciieniutko z nasionami zebranymi kosmosy nie zdążyły zakwitnąć nawet;były w fazie pąków jak sciął je mróz, mimo iż siałam je bardzo wcześnie na rozsade. Ten sezon to był koszmar i bunt przyrody.

Grudniowe truskawki (jeszcze kwitna nawet niektóre) miału cudny zapach i skończyły w galaretce :D
Obrazek

Goła papryka robi za oryginalną warzywną dekoracje świąteczną :D

Obrazek

Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Szczerze mówiąc ja jej (papryczki) nie jadłam, ale M smakowała. Mnie się podoba :D Zawsze siałam ostre papryki dla domowników i sobie na ozdobę :wink: Mam sp... krtań przed p.prof.dr i boję się mocnych smaków. :oops: Igo jakby co to mam trochę nasion z zeszłego roku orlayi :D i mogę się podzielić. Jajka ślimaków znajdowałam prawie do mrozów ;:124
Już sobie kupiłam nasiona aksamitki peruwiańskiej ;:333
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguniu
Piękna te paprykowe dzwonki, super to wygląda. ;:108
W grudniu truskawki :shock:
Floksy w kępkach bajecznie wyglądają, u mnie w tym sezonie dopiero pierwszy raz sadzone , tak więc jeszcze takich wrażeń nie robi.
Piszesz o gliniastym podłożu, u mnie nie wyrosły dalie zakupione przeze mnie u naszego forumka , chyba miejsce nie spasowało im albo jakieś szkodniki zeżarły. ;:145 ;:185
No ale cóż człowiek uczy się na błędach. ;:108
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo
Oryginalna ozdoba zimowa :lol:
Fajnie wygląda na tle śniegu.
U nas jedno drzewko paprykowe w chłodnym pokoju stoi ,ma liście ,ale jakieś klapnięte.
Drugi okaz /zawinięty/ niestety padł na zewnątrz ,papryczki zmarznięte zerwałam.
Cukinie mają się dobrze ,mam jeszcze kilka.
O ile nie podmarzły w chlewie /grzejemy gazem/ to jeszcze sobie pojem ;:224
Niesamowite z Twoimi truskawkami :!:
U nas klapa przez suszę.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguniu, te papryczki stanowią fantastyczną ozdobę w szare zimowe dni, a gdy za oknem bieleje pierzynka śniegowa, ich czerwień pięknie kontrastuje. ;:138 ;:138
Truskaweczki to w gruncie, czy doniczkowe? ;:131 Przypuszczam, że doniczkowe, przecież gruntowe już by zamarzły ;:218 .
Szaroburo i za moimi oknami, śniegu spadło tyle, co kot napłakał, ;:222 a mrozek nawet nieźle przymraża. :oops:
Niech choć Tobie zaświeci słoneczko. ;:3 ;:3
Pozdrawiam cieplutko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Przepiękne kwitnienia ogrodowych a papryczki niezwykle dekoracyjne ;:215
Pozdrawiam :wit i miłego tygodnia życzę ;:3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

IGO!
Piękne te papryczki,podobają
mi się jako ozdoba.Czy można gdzieś kupić ich nasiona?
Ta orlaya to jakiś nowy kwiatek?Nie znam jej.Nasiona są w sklepach?
Floksy pięknie kwitły.
Miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Maria ja też tak samo znajdowwałam jaja slimakóów i nawet je same ;:oj pochowane w ziemi. ;:14
Na razie czekam ile nasion się wytworzy z mojej orlayi, mam nadzieje że coś będzie, oby!!Szybko zadziałałas z tą aksamitką peruwianska :D pamietaj że ona może rosnąć dosyć wysoko tak jak u mnie ok 3m (jak małe drzewko) ale w donicach o wiele mniejsze. Ja też myślę o zrobieniu zamówień nasion i cebul w świetle sytuacji obecnej tak nie pewnej, nie wiadomo co będzie na wiosnę się działo...
Obrazek

ewita44 ja rozluzniałam moja glinę dla dalii bo pomyślałam że chyba nie dadzą w niej rady a jak im naleje(i faktycznie były straszne ulewy) to zgniją. Przeżyły i teraz znów je wykopałam i ciekawe czy przezimują.

pelagia72 to super masz z tymi cukiniami ;:333 smakują ci te papryczki? Bo ja je uwielbiam i tak się przyzwyczaiłam do ich ostrzejszego smaku że nie mogę się bez nich obejść ,uzależniona jestem;:306
Bardzo chciałabym przechować tego krzaka do wiosny. A ty przechowujesz też?
Arkadius121 dziękuję za wizytę i miłe komentarze :D Również pozdrawiam :wit i miłego tygodnia życzę!
danuta z tak,można kupić je tu https://sklep.swiatkwiatow.pl/papryka-o ... grodu.html ? Jeżeli chcesz to mogę ci przysłać nasiona ale to byłoby F4 chyba i więc lepiej nie ryzykować? Ja też je zamawiam niedługo na wypadek gdyby moje drzewko mi padło w zimie, bo bardzo je lubie :) Nasion orlayi nie ma chyba w sklepach ale widziałam na wiosne że strona "orlaya" oferowala sadzonki.
plocczanka aksamitki peruwiańskie fajnie pachną i można z nich zrobić zielony parawan'ale u mnie nie zdążyły zakwitnąć przez tą okropną pogode. Papryczzki już dojrzały i wszyscy się zajadamy a ja to chyba jestem uzależniona od nich; a nigdy nie przepadałam za pikantnymi, coś mi sie porobiło ;:306
Truskawki mam zwisające i są wyjątkowo żywotne; trzymam je odizolowane od ziemi w pojemnikach kaskadowych ale na wiosnę rozkładam je do nasłonecznienia
Obrazek Obrazek

U mnie jak sie pojawia ;:3 i jest temp na plusie to wystawiam papryki na małe wietrzenie :) Obrazek
Obrazek

Śnieg się utrzymuje nadal i jest ciągły nastrój zimowy od wielu dni

Obrazek

Życzę wszystkim :D Adwentowego nastroju oraz dużo energii i zapału do świątecznych przygotowań ;:168 ;:167

Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo coś jest w tej ostrości, bo kiedyś byłam na proszonym obiedzie, który przygotował miłośnik super ostrych papryczek. Ja poprosiłam o jak najmniej ostre i moje danie cieszyło się największym powodzeniem :;230 Było pyszne, a na drugi dzień jak się obudziłam miałam straszna ochotę na to danie...niestety pożarli go ;:306
Może nasturcję trzeba wysiać wcześniej? Kupiłam kiedyś sadzonkę wernonii sinej, która też rośnie wysoko, a kwitnie na fioletowo-różowo i można by je połączyć. Vernonia jest byliną w nasturcja dosadzona wiosną byłaby osłonięta ;:215
Czy te truskawki to masz z siewu czy z sadzonek...niebywale ładnie wyglądają o tej porze.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguniu, truskaweczki ... mniam... mniam.... ;:92 Zwisające, to można w każdej chwili schować przed zimnem. ;:215
Bielutka puszysta zima to jest to, co tygrysy lubią najbardziej. ;:303 Ja uwielbiam takie widoki, ale u mnie już sobie poszły w niepamięć, znowu mam szarzyznę za oknami. ;:131 Na szczęście dzisiaj już słonko się pokazało. ;:3 Na chwil kilka wprawdzie, ale dobre i to. ;:333
Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo
Dzwoneczki paprykowe ślicznie wyglądają.
Truskaweczki by się już zjadło ;:112
Dobrze, że po szybkim zniknięciu śniegu wczoraj u mnie popadało bo mrozik zaczyna już być a po niedzieli zapowiadają w ciągu dnia minusowe temperatury.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

IGO nasion papryki to oni tam mają duży wybór.Ja kupiłam w sklepie nasiona słodkiej.
Zima do nas wróciła wczoraj i trwa.
Miłego wieczoru. :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”