Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

ale ptaków dużo.chyba narada jakaś ?
Róze jeszcze masz piękne. ;:108 ;:108
Marcinki też ładnie kwitną. ;:63 ;:63
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu piękne kwitnienia róż jeszcze .Oby jak najdłużej . :)
Czytam ,że ukorzeniasz róże niestety nie mam wiedzy jak to się robi ,a już wiele razy chciałam spróbować .
To są kosy na drzewie ,czy wrony ??o jak dużo .
Pogoda fatalna ,tyle strat i ofiary śmiertelne trzeba uważać jeszcze .
Spokojnego weekendu Danusiu życzę. ;:168 ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Widzę, Danusiu, że Tobie też ciemiernik niespodziankę zrobił! ;:303
Różyczki do wazonu ścięłaś ;:333 Miałam ochotę też to zrobić podczas ostatniej wizyty na działce, ale pomyślałam, że może jeszcze pąki rozwiną. ;:131 Po tych wichurach i dzisiejszym ulewnym deszczu raczej nie mam już na co liczyć. ;:185 Ciekawa jestem tylko, czy jeszcze nadadzą się do wazonu. ;:218
Ale ptaków na drzewie! :shock: Zupełnie jak u Chitchcocka. ;:202

Dobrej niedzieli, Danusiu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, piękną różyczkę ukorzeniłaś ;:138
Ja już wiele razy próbowałam, niestety bez sukcesu. Teraz też mam w doniczce parę gałązek z róży Chopin. Cały czas mają zielone liście, ale co jest wewnątrz doniczki to nie mam pojęcia ;:7
Chyba przeniosę tę doniczkę do piwnicy, od czasu do czasu podleję i zobaczę co będzie wiosną. Szybko zakwitl ciemiernik, moje jeszcze śpią.

Milej niedzieli Danusiu i zdrówka ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

To na pewno był sejmik.Zrobiłam zdjęcie tym co siedziały,a ile fruwało naokoło.
Marcinki trochę kwitną.Teraz zakwitły niskie ,białe. Widziałam,że zaczynają kwitnąć niebieskie.
Pogoda dziś była piękna i słoneczna .Mam nadzieję jutro też tak będzie.
:wit ANIU!

Obrazek

Obrazek

BOBKA Witaj!!
No niestety to chyba już ostatnie kwiatki róż.Może jutro pojadę na działkę to zobaczę co tam jeszcze kwitnie.
Pogoda była dziś bardzo ładna.Mam nadzieję jutro też taka będzie.
Nie mam pojęcia jakie to ptaki miały sejmik.Ciężko było rozróżnić,ale były czarne.
Ukorzenianie róż jest bardzo proste.Odcinasz kawałek pędu,tniesz z dołu chyba 1 cm.przed pąkiem a u góry 0,5 cm.obrywasz liście i sadzisz np.pod drzewem ,krzakiem albo w donicy blisko przy ściance doniczki.Jak w gruncie to przykrywasz butelką plastikową i tak trzymasz do maja,a jak w doniczce to przykrywasz workiem foliowym i stawiasz np.pod folią lub w szklarni.Jak masz ukorzeniacz to można patyczek zanurzyć w ukorzeniaczu.
Trzymaj się ciepło. ;:168

Obrazek

Obrazek

LUCYNKO!!
Ten ciemiernik wyskoczył jak Filip z konopi,ale ucieszyłam się jak go zobaczyłam.
Nie wiem skąd tyle ptaków,te co na drzewie to była część bo reszta fruwała na wszystkie strony.Ciekawe co to były za ptaki?przyleciały czy odlatują??? ;:124
No nie wiem czy po takim wietrze i deszczach będzie coś ciekawego na działce.
Miłego wieczoru. ;:168

Obrazek

Obrazek

HALINKO fakt,nie spodziewałam się,że będzie pachnąca.Dziś wzięłam te co przywiozłam i jak przekwitły to wsadziłam do doniczki i przykryłam folią.Jutro może pojadę na działkę to postawię pod folią,zobaczymy co z tego będzie ,bo nie wiem czy
to nie jest za póżno.
Halinko a te liście to są bo sadziłaś z liśćmi?Liście trzeba było oberwać,a doniczkę wstawić do woreczka foliowego,albo przykryć butelką i wstawić do szklarni lub pod folię i dopiero na wiosnę powinna wypuścić nowe listki i wtedy będzie wiadomo,że się ukorzeniła.
Nie można też zdejmować folii za wcześnie bo padnie.Najlepiej czekać do połowy maja.
Miłego wieczorku. ;:138

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu czy ta ostatnia chryzantema rośnie u Ciebie w gruncie ? Napisz coś więcej o niej jeżeli możesz ! ;:180
Jeszcze coś tam znalazłaś u siebie do pokazania! ;:215 Teraz najmniejsze kwitnienie cieszy! :D
Miłego tygodnia Danuś! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Witaj Danusiu u mnie też pogoda zapowiadają taki cały tydzień oby się sprawdziło bo wtedy miło i przyjemnie robi się na działce, a pracy sporo. Kwiatuszki jeszcze ładne Ci kwitną też mam takiego białego zdobi działkę. Pozdrawiam cieplutko życzę ;:3 przesyłam ;:196 Miłego dnia ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

MARYNIU! ;:138
Ta chryzantema przyjechała do mnie od SHalinki,więc nie mogę nic więcej o niej powiedzieć,poza tym,że dość wcześnie zaczęła kwitnąć i bardzo mi się podoba.Dziś też zrobiłam jej zdjęcie oraz parę innych.
Cieszę się,że pojechałam dziś na działkę ponieważ była sąsiadka i oddała mi namiot foliowy 2x3.Ten wiatr zerwał folię,a ona chciała go rozkręcać i wywieżć na śmietnik,więc poprosiłam,żeby mi oddała .Jakoś przeciągnęłyśmy przez płot i teraz jest u mnie.Co prawda stoi
do góry nogami,ale myślę,że mi go nie ukradną.A może rozkręcić i schować,no nie wiem.
Trzymaj się,miłego wieczoru. ;:168

Obrazek

Obrazek

ALU!!
Byłam na działce,nawet było fajnie tylko wiatr zaczął wiąć,a przecież rano nie było wiatru.
Jutro u nas zapowiadali lekki deszczyk.
Pozdrawiam ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu jakie piękne jeszcze pokazujesz róże i chryzantemy ;:333
I co ja tu czytam, że jedną piękną chryzantemkę dostałaś ode mnie? To dziwne, bo ja do tej pory nie miałam żadnej, aż dopiero dostałam od Halinki cztery sadzonki. Chyba, że przez pomyłkę jedną wyrwałam i poszła do Ciebie ,a myślałam że dwie mi przepadły. Tymczasem one rosną sobie u Ciebie? Nie wiem czy Halinka mi to wybaczy? ;:oj ;:oj Najważniejsze, że pięknie kwitnie i każdemu się podoba. Jak się rozrośnie to szczepeczka wróci jeszcze do mnie, taką mam nadzieję :wink:
Pozdrawiam ;:167 i życzę ;:3 dni ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, u mnie specjalnej szkody wiatr nie narobił, bardziej zaszkodził działce ulewny deszcz. :oops: Musiałam przyciąć wszystkie niemal bylinki, bo bardzo brzydko już wyglądały. ;:222 Tylko chryzantemy zostawiłam i nieliczne jeszcze kwitnące.
Moja działka raczej niczym nie różni się teraz od Twojej. Królują głównie kolorowe liście, kwitną pojedyncze kwiatuszki, powojnik i chryzantemy.
Na ostatnim zdjęciu widzę ślicznie kwitnącą roślinkę (doniczkową?) bielusieńkimi kwiatuszkami. ;:215 Co ona za jedna?

Pozdrawiam cieplutko i życzę Ci słonecznego tygodnia. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, śliczny ciemiernik zakwitł ;:138 i fiołeczek dalej upstrzony atramentem ;:oj , a co tam wystaje fioletowego zza różowych kwiatuszków? Czy on jest dwukolorowy?
Narzekaj ile chcesz, ale ja uwielbiam jesienne krokusy :tan
Marcinki też piękne ;:215 Czy te liliowe są dwa różne, czy taki wybryk natury, że ma pełne i puste kwiatki?
Kępa rozchodnika też robi wrażenie ;:333
Masz rację, Danusiu, dojeżdżanie na działkę autobusem, to uciążliwa sprawa, a jak jeszcze pomyślę, jak brudna czasem wracam z ogrodu ;:185 , a tu trzeba iść między ludzi! ;:168
Te ptaki na drzewie, to gawrony. Tak niby ich dużo, a są pod ochroną, bo grozi im wyginięcie. Jesienią te, które są u nas latem, odlatują na południe, a do nas przylatują stada z północy na zimowanie, pewnie zlądowały sprawdzić, czy to miejsce do tego się nadaje :D .
Pięknej, słonecznej pogody, Danusiu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

HALINKO ,ale miałam od Ciebie paczkę z chryzantemami?tak czy nie? bo już sama zwątpiłam. ;:124
Oczywiście spróbuję rozmnożyć.Dziś idąc do kuzynki widziałam ładną chryzantemę,wiosną muszę ją "przyczaić" byle nie zapomnieć.
Pogoda była taka sobie,rano nawet padała mżawka.
Miłego wieczoru ! ;:168 ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

LUCYNKO!
Masz rację nic ciekawego,a najgorsze jest to ,że straszą brakiem śniegu.
Ta roślinka to skrętnik doniczkowy.Mam jeszcze niebieski.
Pogoda dziś była taka sobie więc idąc do miasta zaszłam po drodze na kawę do kuzynki.
Miłego wieczorku. ;:168

Obrazek

Obrazek

MARTO witaj!
To różowy kwiatek tylko dwa listki tak mu zniebieściały. ;:306
Marcinki w sumie niebieskie i chyba jeden jakoś tak zakwitł trochę jak pełny.W sumie zbytnio mu się nie przyglądałam.
Martusiu ja nie wracam brudna z ogrodu bo tam się przebieram w ciuchy ogrodowe.Kobiety którym mówiłam,że jadę na działkę były
żdziwione,że jadę elegancka. ;:306
Dzięki za wyjaśnienie tego zlotu czarnych ptaszków.Wyglądały imponujęco jak siedziały w sumie na dwóch drzewach.
Pogoda niestety była marna,ale czego można oczekiwać pod koniec pażdziernika.
Miłego,ciepłego wieczoru.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, właśnie o to mi chodziło, że przed powrotem z działki trzeba się doprowadzić do porządku, a to nie jest proste w polowych warunkach ;:185 . Absolutnie nie pomyślałam, że wracasz brudna autobusem ;:306
Pilea Ci zakwitła, i skrętniki kwitną, a biały to wprost kwiatami obsypany ;:oj Fiołeczki też piękne ;:138
Miłego wieczoru i dobrej nocki ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”