Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj Lucynko smakowicie to wygląda dżemik mniam. Sąsiadka super szkoda będzie jak sprzeda działkę bo taka osoba to skarb. Pozdrawiam życzę dobrej nocki i miłego czwartku ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, to ja jestem jeszcze bardziej skąpa ;:306 , bo jak robię nalewki, to rozgrzane owoce, po odcieknięciu, przecieram i mam "zawiane" dżemiki :tan
Buraczki zasmażane z jabłkiem ;:oj , jeśli pozwolisz, chętnie zmałpuję ;:168
Jeszcze mnóstwo kwitnień na działeczce oparło się przymrozkom ;:oj Krzewuszki, driakwie, różyczki, floksy i fynkie jeszcze kwitną ;:138 Pierwiosnki mrugają wiosennymi oczkami ;:oj , tytoń jeszcze zdobi i trójsklepka w dobrej kondycji ;:215 , nie to co moja ;:174 .
A cudne chryzantemki ;:167 to dopiero zaczynają swoje królowanie w ogrodzie ;:63
Dla nich na piękne i długie kwitnienie,a dla Was i Misi na miłe przebywanie na działeczce, samych pięknych słonecznych dni ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Pisałam,że u mnie już nie ma kwiatków,ale jak zobaczyłam u Ciebie kwitnące chryzantemy to przypomniałam,że u mnie jest ich dużo w pączkach, będą więc jeszcze zdjęcia.Hura!!
Pogoda poprawia się.Zapowiadają pogodę do poniedziałku a może i dalej.?
Miłego ;:168 dnia jesiennego.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Prawdziwie to u mnie dopiero minionej nocy przymroziło. Gdy spojrzałam rano za okno, oczy z orbit chciały mi wyskoczyć. Dachy na niższych blokach - czteropiętrowych - były bielutkie. W tej sytuacji pomimo braku słońca i zapowiedzi deszczu postanowiłam pojechać na działkę. Przede wszystkim wystraszyłam się, że pozostające jeszcze w altanie słoiki z kiszonymi ogórkami i kiszoną botwinką oraz pomidorowymi przecierami mogą popękać w przypadku jeszcze niższych temperatur. Zebrało się tego dobytku cztery duże skrzynki - 54 słoiki, które już są bezpieczne w domu.
Muszę jeszcze tylko przyjrzeć się każdemu słoikowi pod kątem ewentualnego uszkodzenia bądź jakichś innych szkód, by nie przenieść do spiżarni przetworów, które mogłyby się zepsuć.
Na rabatach znalazłam dodatkowe straty, tak więc przycięłam już ostatnie floksy i wykopałam kosmosy.
Ciągle pięknie kwitnie powojnik NN, rozwijają kwiatki chryzantemy i tylko jedna trzyma mocno ściśnięte pączki. Ponieważ zapowiadają u mnie zachmurzone niebo na kilka najbliższych dni, to mam wątpliwości, czy w ogóle zakwitnie.
Podobnie rzecz się ma z pąkami róż, których jest dość dużo, ale bez słonecznych promieni i one zapewne nie zechcą pokazać kwiatków. A ja naiwna myślałam ;:7 , że październik okaże się bardziej przychylny roślinkom.


Alu - w sumie to nawet nie jest mi żal stracić tę sąsiadkę, bo od niej sieje się do mnie bardzo dużo rozmaitego zielska. ;:224 Działkę ma zaniedbaną, ale nawet nie mam do niej żalu, ponieważ zmaga się z ciężką chorobą syna ;:167 i jeśli nie czasu, to sił jej brakuje na zajmowanie się dodatkowymi obowiązkami. A winorośl od niej bardzo ładnie rośnie i już w przyszłym roku będą owoce. ;:303
Pozdrawiam wzajemnie i dla odmiany życzę Ci udanego piąteczku. ;:196

Martusiu - toś mi podsunęła doskonały pomysł na "zawiany" dżemik, zwłaszcza wiśniowy i pigwowy. ;:180 Pigwowce w tym roku u sąsiada nie obrodziły, co nie znaczy, że i w przyszłym tak będzie. A wisienek już mi żal, bo wylądowały w kompoście. Dżdżownice "poszaleją". ;:306
Na zdjęciach kwiatków sporo, ale ogólny widok już smutny, a dzisiaj jeszcze smutniejszy. ;:174
Bardzo dziękuję za dobre dla nas życzenia. ;:167 Skoro tak, to może Pan Bozia da, że słonko przegoni zapowiadane chmurzyska. ;:3 Rewanżuję się podobnym przekazem: ;:3 ;:3 i jeszcze raz ;:3 życzę Tobie i Twojemu ogrodowi. ;:196

Buraczki zasmażane z jabłkiem to prościzna. Ugotowane i obrane buraczki ścieram na tarce o dużych oczkach, tak samo ścieram obrane jabłka, mieszam i na patelnię, gdzie uprzednio roztopiłam 1/3 kostki masła. Do tego daję trzy czubate łyżki cukru lub miodu, jeśli go akurat posiadam i wyciskam sok z jednej cytryny. Smażę aż do wyparowania wody, przekładam do słoików i wekuję ok. 15minut, po czym wyjmuję z wody, stawiam do góry dnem i tak sobie stoją aż do całkowitego wystygnięcia.
Proporcje wg uznania. U mnie na ok. kilogram startych buraczków dwa starte duże jabłuszka. Najlepiej słodko-kwaśne.
Takie buraczki podaję też świeżo zrobione, np. do kaczki. Jabłka podnoszą walory smakowe dania.
Jeśli przepis Ci odpowiada, to powodzenia w przyrządzeniu sałatki i smacznego. ;:92

Danusiu - cieszę się, że poprawiłam Ci humor! ;:215
U Ciebie pogoda się poprawia, u mnie pogarsza. ;:222 Co prawda mrozów nie przewidują, ale w zamian chmury, wiatr i deszcz. ;:145 Może chociaż Tobie uda się spędzić miło czas na działeczce, czego życzę Ci z całego serca. ;:167


Tak smętnie prezentowała się dzisiaj moja działeczka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekhosting obrazow

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekdarmowy hosting serwerów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj Lucynko u mnie już od kilku dni rano jest biało szyby w aucie trzeba skrobać i opony też musimy wymieniać. Zima zbliża się na całego. Myślę, że chryzantemy się rozwiną jednego roku u mnie kwitły dopiero w grudniu, a teraz też są w pąkach to jakas późniejsza odmiana. Co do sąsiadki to nie dziwię się, że sprzedaje widocznie widzi, że nie daje z tym rady, ale może będzie ktoś fajny na jej miejsce. W ogrodzie już coraz mniej kwiatów ale kolory jesieni ozdabiają na swój sposób działeczkę choć tyle. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:3 i udanego weekendu. ;:196 ;:167
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko ;:167 Fotki i wygląd ogrodowych rabatek zaprzecza Twoim utyskiwaniom o szarzyźnie ogrodowej.. ;:oj No cóż, podobno każdy inaczej tzn.po swojemu postrzega otaczającą rzeczywistość... ;:131
Korzystnej ;:3 aury życzę i miłego weekendu ! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, jesienne fotki z Twojej działeczki całkiem przyjemnie wyglądają i wcale nie są takie smutne. Czerwienie, żółcie, brązy i pomarańcze to typowo jesienne barwy i gdyby tylko słoneczko chciało nieco ozłocić te widoczki to pewnie i Tobie poprawiłby się nastrój. Rudbekie, chryzantemy, drakwie, przebarwiające się liście tworzą cudną naturalną mozaikę ;:167
Przepis na buraczki z jabłkiem i mnie się spodobał ;:92

Słonecznego weekendu Lucynko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Sobota nieco cieplejsza niż poprzednie dni, ale w większości pozbawiona słońca.
Na działkę nie zajrzałam, bo i po co.... W zamian pomyłam okna i jestem z siebie dumna.
Przepikowałam też bardzo ładnie ukorzenione komarzyce i pelargonie, pogapiłam się przez okna na jesienne barwy na osiedlu i smutno mi się zrobiło na myśl o tym, że wkrótce i one znikną.

Obrazek

Obrazek

Obrazekzdjęcia do allegro

Obrazek


Alu - chwilowo u nas cieplej, ponoć ma być jeszcze cieplej, ale żadne to pocieszenie. ;:131 Co miało zmarznąć, to już zmarzło, działka przygotowana do zimowego odpoczynku i tak naprawdę, to nie mam po co tam jechać. :( Za wcześnie jeszcze na zimowe okrycia roślin czy obsypanie róż. Może jeszcze chryzantemy zakwitną i ostatnie pąki róż się rozwiną... Może. ;:218
Natomiast jesienne barwy piękniej prezentują się w mieście niż na działkach. ;:108
Pozdrawiam wzajemnie ;:196 i również życzę Ci dużo słoneczka na weekendowe dni. ;:3

Maryniu - fotki - wiadomo - zawsze są barwniejsze niż to, co widać gołym okiem. ;:7
Nie lubię swojej działki po przymrozkach, nie lubię jej późną jesienią, nie lubię jej zimą. ;:223
Dziękuję, Kochana ;:196 i wzajemnie życzę ciepełka oraz słoneczka. ;:3

Halszko - no właśnie: gdyby słoneczko zechciało ozłocić.... ;:131 Ale ono się leni. ;:108
Cieszę się, że podoba Ci się mój autorski przepis na buraczki, tym bardziej że tak przyrządzone naprawdę smakują wszystkim. ;:303
Może niedziela będzie bardziej łaskawa i nie poskąpi słoneczka, którego ostatnio bardzo mi brakuje, tym bardziej więc dziękuję za dobre życzenie ;:167 , które odwzajemniam w całości. ;:196


Niech Wam niedzielę ciepłe słoneczko umili. ;:3 ;:3 ;:4

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Cześć, Lucynko!
Mając tyle nalewek mój sąsiad, Filozof, powiedziałby, że o ogrzewanie zimowe jest spokojny, a Ty je rozdajesz... ;:224.
Smutniejąca działka nie cieszy. bo to działka właśnie. Z ogrodem przy domu jest inaczej. Ja lubię ten okres wyciszenia ogrodu. Pozbywam się zeschniętych, nieładnych elementów, ale zostaje wiele zimozielonych roślin, wychodzą na jaw nagie sylwetki drzew i krzewów, i takie widoki też lubię. Poza tym cały ten pajzaż ubarwiają liczne ptaki, które z upodobaniem karmię.
Z Twoim wątkiem mam pewien problem. Od kiedy zmieniłaś sposób umieszczania zdjęć mogę podziwiać jedynie jego warstwę literacką, bo zdjęć zobaczyć nie mogę. Niby się chcą otwierać, ale trwa to w nieskończoność i w końcu ... kicha.
Niemniej czytam skrzętnie i pozdrawiam Cię bardzo serdecznie - Jagi
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko zacznę od zapytania, jakie komarzyce ukorzeniałaś, masz może zdjęcie liści. Jednego roku próbowałam przechować ( nie wiem czy te odmianę co Ty masz) i odniosłam klapę. Jedynie odmianę Nico rozmnażam od kilku lat.
Z przetworami mam podobnie, sporo rozdaję. Właśnie wczoraj była siostrzenica słoików wywiozła sporo. Cały bagażnik dobra powiozła do domu, ziemniaczki, skrzynki z jabłkami :lol: Dobrze, że umiemy się dzielić, nie każdy potrafi.
Przepisz na buraczki ciekawy, a podajesz je na ciepło, czy od razu jecie za słoika.
Szkoda, że czas zamykać sezon, na pewno jeszcze nie raz odwiedzisz działkę tej jesieni.
Pozdrawiam, słonecznego tygodnia życzę ;:168
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Niedziela nie była dla mnie łaskawa pod względem pogodowym. Cały dzień pod ciemnymi chmurami, z których na szczęście deszcz nie spadł. Mimo wszystko małe to pocieszenie, bo szczerze mówiąc nawet na spacer nie chciało mi się wyjść. Jedynie do kościółka i z powrotem. Trochę poczytałam, trochę się pobawiłam z Miśką, przegadałam przy użyciu telefonu i na tym kończy się moja aktywność. A! Oczywiście niedzielny obiadek też upichciłam.


Jagi - na stare lata wystarczy mi ogrzewane mieszkanie, z dodatkowych rozgrzewek wyrosłam jakiś czas temu. ;:306
Masz całkowitą rację, że działka o tej porze roku nie cieszy, w przeciwieństwie do ogrodu przydomowego, do którego w każdej chwili można wyjść i poobserwować przyrodę. ;:108 Zawsze jest coś, co przykuje wzrok. Na działkę się zagląda na dłużej lub krócej, w zależności od długości dnia i temperatury powietrza. Gdy dni są zimne i krótkie ,wpada się tam na dwie, maksymalnie trzy godzinki i zawsze jest coś do zrobienia. Nie ma czasu na wnikliwą obserwację otoczenia, widzi się jedynie, czego zabrakło po lecie. ;:7
Jagi, może spróbuj włączyć inną przeglądarkę. ;:218 Do wstawiania zdjęć korzystam z Postimage z dwóch powodów: po pierwsze łatwiej regulować wielkość zdjęć i jest więcej możliwości niż w fotosiku, po drugie szybciej idzie wstawianie ich do wątku. ;:333
Pozdrawiam wzajemnie i bardzo cieplutko. ;:196

Dorotko - ukorzeniłam dwie komarzyce, ale przyniosłam jeszcze szczepki trzeciej, może uda się ukorzenić jeszcze i tę, a w doniczce prezentowała się najładniej. Nie mam zielonego pojęcia, jak ona się nazywa.

Obrazek

Natomiast ukorzeniły się już bardzo ładnie dwie: 'Plectrantus Nico' i 'Plectrantus Amboinicus', zwana bardziej swojsko 'Coleus aromaticus'. Ona nie jest sensu stricto komarzycą, a tylko z komarzycami spokrewniona. Bardzo ładnie pachnie cytryną. ;:333
W ogóle to jest z nią wielki galimatias, ponieważ nazywana jest bardzo różnie. Znana jest pod nazwami: mięta meksykańska, oregano kubańskie, mięta grubolistna, tymianek meksykański, hiszpański lub kubański, mięta domowa. Możliwe, że znasz tę roślinę pod którąś z w/w nazw. Chciałam wstawić tutaj jej zdjęcie, ale nie znalazłam, natomiast znajdziesz fotkę przywiezionych sadzonek w tym wątku na str.71.
Przysmażane buraczki najlepiej smakują na ciepło. Po wyjęciu ze słoika, wrzucam na rozgraną patelnię i podgrzewam, podaję gorące. ;:108
Oczywiście działkę jeszcze odwiedzę, ale już bez tego radosnego podniecenia, które towarzyszyło mi zawsze, gdy rabaty kipiały kolorami i zapachami. :lol:
Pozdrawiam wzajemnie i również życzę Ci słoneczka na każdy dzień. ;:3 ;:196


Ciekawa jestem, czy powojnik jeszcze tak ładnie kwitnie. Jutro zajrzę na działkę, to będę wiedziała.

Obrazek

Dobrego, słonecznego tygodnia Wszystkim . ;:3 ;:3 ;:3 ;:4

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, ja mam sposób na to abyś jesienią chętnie jeździła na działkę :D Wiosną go zrealizuję nie bacząc na Twoje protesty ;:306
Po prostu wyślę Ci sadzonki poźniejszych chryzantem, które zaczynają kwitnąć po połowie października, a nawet w listopadzie. Będziesz z zaciekawieniem wypatrywać kwiatków, a każdy następny rozwinięty pączek spowoduje taki wzrost poziomu endorfin jak przebiśniegi na przedwiośniu :;230
A swoją drogą tak pięknie i bujnie kwitnie powojnik a także różyczka, nie mówiąc już o wszystkich innych już pochwalonych kwiatkach, że naprawdę nie wiem dlaczego tak narzekasz ;:7
Wg mnie ta roślinka z pierwszego zdjęcia to kocanka, ale mogę się mylić :roll:
Dziś na obiad zrobiłam buraczki z Twojego przepisu - bardzo smaczne ;:92

Lucynko, życzę Ci słoneczka w całym nowym tygodniu ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, chyba zamieniłyśmy się humorami ;:306 , bo ja szukam choćby kolorowych listeczków, żeby nie smęcić, że w ogrodzie buro i ponuro, a Ty narzekasz na brak kolorów na działeczce? Toż to maleńki kawałeczek ziemi, który od niedawna zasiedlasz bylinami, a i tak kwiatków jeszcze mnóstwo ;:oj
Hortensje codziennie w innym kolorze, driakwie kwitną na wyścigi, rudbekie przypomniały sobie lato, cudny zawilec, szałwie, o smagliczce i powojniku obsypanym kwiatami nie wspomnę ;:138 ;:138 ;:138
Pięknie kwitną chryzantemy i jeszcze ich przybędzie, bo następna już pokazuje kolorek :tan
Róża kwitnąca bukietem kwiatów w ciepłych kolorkach, z pewnością przyciąga wzrok i rozgrzewa w chłodniejsze dni :heja .
Musisz dosadzić jesiennych bylin, marcinków i chryzantem, tylko wtedy lato będzie bardziej zielone, bo zajmą miejsce jednorocznym :roll:
Lucynko, zasmażane buraczki z cukrem i zaciągnięte kwaśną śmietaną są u nas w jadłospisie od dawna, (przepis przywieziony przez wujenkę, Kujawiankę), rodzinka je uwielbia, a ja za nimi nie przepadam i dla siebie robię zimne buraczki z surowym jabłkiem i cebulką, zakwaszone cytrynką, taka jestem oszczędna :;230 .
Teraz zrobię większą ilość za jednym zamachem dwa w jednym i będę mogła częściej serwować je rodzince :tan , bo jak lubię buraczki, tak nie cierpię krwawej jatki przy ich ścieraniu ;:223 .
Prognozy nie są zbyt optymistyczne, jednak życzę Ci Lucynko słoneczka na niebie jak najwięcej, a przede wszystkim pogody ducha ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”