Fikus sprężysty (F. elastica) - formowanie (cięcie, przycinanie), rozmnażanie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18667
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Fikus sprężysty (F. elastica) - formowanie (cięcie, przycinanie), rozmnażanie

Post »

Jak napisałem odcinasz wierzchołek z trzema - czterema liśćmi i wsadzasz do samej wody. Możesz dodać kawałek węgla drzewnego. Wodę wymieniaj co 2 dni. Po kilku tygodniach powinien wypuścić korzenie.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
diones
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 wrz 2021, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikus sprężysty (F. elastica) - formowanie (cięcie, przycinanie), rozmnażanie

Post »

Zrobione! Bardzo dziekuje za rady:)
Obrazek

Obrazek
MalgorzataMD
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 13 sty 2022, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikus sprężysty (F. elastica) - formowanie (cięcie, przycinanie), rozmnażanie

Post »

Dzień dobry :) u mojej mamy taki fikus. Lat naście, wzrost na pewno ponad 2m. Wiem, trzeba go przesadzić. Od dołu ostatnio trochę gubi liście, ale od góry ciagle wypuszcza. Zadanie następujące - należy jegomościa zmniejszyć. Tzn zmniejszyć mu wzrost. Jak to zrobić, po prostu ciachnąć w połowie? Co zrobić z odciętą połową? Do wody i liczyć na to, ze się ukorzeni?
Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18667
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Fikus sprężysty (F. elastica) - formowanie (cięcie, przycinanie), rozmnażanie

Post »

Przede wszystkim na przycinanie zdecydowanie za wcześnie. Marzec, kwiecień wtedy.
Natomiast nie w połowie, tylko tniesz na krótkie sadzonki, góra trzylistne i do wody. Wodę wymieniaj co 2 - 3 dni.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
konius
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 mar 2022, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikus sprężysty (F. elastica) - formowanie (cięcie, przycinanie), rozmnażanie

Post »

Cześć. Możecie mi pomóc ukształtować jakoś mojego fiusa. Wygląda strasznie A ja nie mam na niego zadego pomysłu.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”