Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Torbal
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 2 kwie 2020, o 23:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Witam wszystkich,
co zrobić ze świeżym pędem wyrastajacym bezpośrednio z ziemi?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Jeśli chcesz mieć roślinę o krzaczastym pokroju to zostaw. Jeśli wolisz mieć na jednym pniu to zetnij.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Torbal
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 2 kwie 2020, o 23:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Zostawienie go ograniczy wysokość głównej łodygi?
Roślina stoi na balkonie o wysokości 2,8 m i zastanawiam się co zrobić z tym pędem i jak najlepiej ją poprowadzić :)
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura - pielęgnacja/porady praktyczne - 4 cz. sezon 2015/2016

Post »

Raczej nie ograniczy. Te rośliny zazwyczaj dobrze się rozrastają. A jaką formę chcesz to już od Ciebie zależy. Tu na zdjęciach moje w formach krzaczastych. Powiem tak jedną kiedyś wniosłam jesienią do pokoju, który ma 2,70 m i ledwo się zmieścił czubek ale to była odmiana żółta, one rosną najwyższe, biała osiąga u mnie ok. 2,30 m. Różowa zawsze była najniższa, te o kwiatach podwójnych też są nieco niższe. Zadaj sobie pytanie ile masz miejsca na tym tarasie, bo krzaczaste formy z wiekiem zajmują dużo miejsca w szerz. To co odbija możesz też w trakcie wzrostu spróbować okręcać wokół pnia.
Obrazek

Obrazek[/u

[url=http://www.fotosik.pl/zdjecie/023a300a1bd1b1c6]Obrazek


Obrazek

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Torbal
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 2 kwie 2020, o 23:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Dziękuję za odpowiedzi. Forma krzaczasta rzeczywiście potrafi zająć dużo miejsca.
Mam nadzieję, że niedługo będę mógł pochwalić się swoimi roślinkami. To dla mnie pierwszy sezon z roślinami na balkonie.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Pokazuj jak już zakwitną :D
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
AleksandraTm
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 maja 2020, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Witam
Nie wiem czy coś z tego w ogóle będzie.... na pędzie pojawiło się coś takiego... jest sens inwestować czas i energię w ten okaz, czy lepiej wyrzucić? Będzie coś z tego?
Obrazek
NIESIA82
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 kwie 2016, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Ta łodyga zaczyna drewnieć. Nic złego się nie dzieje.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Dokładnie. Nic jej nie będzie.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Torbal
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 2 kwie 2020, o 23:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi na forum.
Jeśli zależy mi na szybkim przyroście rośliny w pierwszym sezonie to czy pozbywać się dolnych liści na głównej i tej mniejszej łodydze?
Domyślam się, że czym więcej liści tym bardziej ograniczają roślinę we wzroście.
Ile liści ewentualnie obciąć? Czy na tej małej łodydze również?
Obrazek
Jak widać na zdjęciu liście w dalszym ciągu są poskręcane, pytałem o to na forum, ale wydaje się że roślinka powoli wychodzi na prostą i cały czas rośnie.
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Czy ktoś praktykuje takie przechowywanie Datur o jakim słyszałam w programie "Maja w ogrodzie" .
Pani miała piękną Daturę.
Mówi, że jesienią ucina duży zdrewniały pęd, przechowuje w zimnym miejscu w wodzie, w lutym wsadza w doniczkę i trzyma w domu. Rozwiązałoby to problem przechowywania. W tym roku wypróbuje ten sposób.
Odkąd ususzyłam daturę robiłam małe sadzonki i trzymałam przez zimę na parapecie. W domu przynajmniej nie zapominałam o podlewaniu.
Torbal
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 2 kwie 2020, o 23:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Obrazek
Porównując aktualne zdjęcie z powyższymi na tej stronie jakie zamieściłem, można powiedzieć, że rośnie, ale musieliśmy się do siebie przyzwyczaić i współpracować. Podpórki już prawie nie widać, oby tak dalej :heja

Kiedy zacząć nawozić z większą częścią fosforu?



---12 lip 2020, o 23:46 ---

Norbitka
Przeczytaj posty koleżanki @gertaw1 znajdujące się pod adresem viewtopic.php?f=19&t=19997 , gdzie wspomina o takim sposobie ukorzeniania.
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Dopiero teraz zakwitła - Thea's Liebling


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”