Stefanotis - uprawa, pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stefanotis - uprawa, pielęgnacja

Post »

Wow skąd ty takie mieszanki bierzesz :D może wkleisz zdjęcie mój ma bardzo duże liście i znowu puszcza łodygę. Poza tym czytałam, że w okresie wzrostu potrzebuje dużo wody i coś w tym jest bo z mojego się straszny pijak zrobił. Podobno bezpośrednie promienie słońca źle na niego wpływają może dlatego zaczął ci zrzucać liście.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Stefanotis - uprawa, pielęgnacja

Post »

Zapewne, chciał kwitnąć i puszczał nowe pędy to pije jak słoń, no i okno południowe (w zeszłym roku był po drugiej stronie parapetu gdzie widocznie miał słabsze i szybciej zachodzące słońce...dodatkowo wycięliśmy dużą czereśnię to mamy zero cienia). Skąd ja tyle tego mam? :D Mam kury, wujek krowy/króliki/świnie no i zeszłoroczne pokrzywy, także takie zeszłoroczne resztki których nie wykorzystałam to fajnie się przegryzło.

Jutro zrobię i wkleję :).



--- 31 lip 2017, o 13:02 ---

Obiecałam to wstawiam, tutaj zdjęcie całości (pierwsza pętla która była oryginalna przy kupnie prawie cała się obsypała), nad nią jest druga pętla którą ja poprowadziłam z nowych pędów i teraz widać dwa nowe pędy.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/5fcff72c31c1de46
A tutaj ostatnie kwiaty które się ocalały
https://www.fotosik.pl/zdjecie/24b393ea84fc9289
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stefanotis - uprawa, pielęgnacja

Post »

Masz bardzo ładnego Stefanotisa. Mój kwiatek, mimo że stoi w jasnym miejscu cieniowanym firanką, to zauważyłam że strasznie szybko schnie dlatego muszę co 2 dni podlewać. Za twoim przykładem wkleję zdjęcie swojego Stefanotisa


Obrazek
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Stefanotis - uprawa, pielęgnacja

Post »

Twoja roślinka jest starsza czy młodziutka? Te długie pędy bez liści mogą być właśnie efektem mniejszej ilości światła i słabszym karmieniem. Mój widać starał się nie gonić na długość i ma sporo liści, a przyznam się że z początku wiosny go wcale nie rozpieszczałam i dostawał samą wodę. ;:131 .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stefanotis - uprawa, pielęgnacja

Post »

Mój jest młody dostałam go w lutym, ale okno mam od południa więc teraz chyba bym go ugotowala . Teraz znów puszcza pęd i zaczęłam go dokarmiać.
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Stefanotis - uprawa, pielęgnacja

Post »

Dziewczyny,stefanotis kocha słońce. Mój stoi od wiosny w słońcu, na dodatek na podwórku. Musi mieć tylko odpowiednią ziemię, nie tę z kwiaciarni i wodę regularnie. No i na początku, wiosną trzeba go stopniowo do słońca przyzwyczaić , ale potem nawet w największy ukrop nie zrzuca liści. To typowo południowy tarasowiec. Wstawię potem fotki swojego, zaczyna trochę kwitnąć.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Stefanotis - uprawa, pielęgnacja

Post »

Oj tak kocha słońce, jak go przestawiłam w upał na stolik ok metra od okna to po ok tygodniu pędy wyciągnął do okna bo mu tęskno się zrobiło (widać metr od okna to za daleko, bo pęd wybiegł i rozstaw liści bardzo się zwiększył), co do ziemi to mój ma trochę te co miał oryginalnie i kompost z ogródka.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stefanotis - uprawa, pielęgnacja

Post »

Za waszą radą umiescilam Stefanotisa w oknie ppołudniowym i nie powiem chyba dobrze mu tam liście zaczynają ciemniec tylko jak były te burze to miałem otwarte okno i pęd był na tyle długi, że za okno wystawal. Niechcący go przycielam i koniec niestety uschnal. Mój stefanotis jest w zwykłej ziemi z dodatkiem perlitu.Majreg dodaj zdjęcia swojej rośliny koniecznie.
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Stefanotis - uprawa, pielęgnacja

Post »

Robi się :D . Właśnie zaczyna kwitnąć, późno, bo był parę razy cięty w tym roku. Dostał nową doniczkę i podpórkę. Miałam nadzieję, że starczy mu na dłużej, ale już dociera do wierzchołka. Na wiosnę był całkiem łysy, bo kilka razy go przesadzałam i tak mocno przycięłam, że została dosłownie 1 gruba gałąź. Myślałam przez chwilę,że całkiem padnie, a tu proszę.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stefanotis - uprawa, pielęgnacja

Post »

Jaki duży piękny okaz (tfu tfu żeby nie zapeszyć) najwyraźniej cięcie mu posłużyło. Dodajesz do niego odżywkę?Co ile podlewasz?Do jakiej ziemi przesadziłaś?
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Stefanotis - uprawa, pielęgnacja

Post »

Jeśli dobrze pamiętam to była taka mieszanka, trochę ogrodowej, trochę odkwaszonego torfu, trochę ze swojego kompostownika i wmieszałam obornik. Stoi na podwórku, a ze względu na to, że w tym roku ciągle padało to się sam podlewał. W upały podlewałam, gdy widziałam,że ma już sucho. Z zasilaczy dałam mu kilka razy florowit, ale w tamtym roku dostawał dużo częściej i widać było, że lubi zasilanie. Teraz za bardzo nie było jak, bo miał ciągle mokro, a sypanych w doniczkach raczej unikam. Miał trochę naturalnych zasilaczy, to sobie podjadł :wink: .
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stefanotis - uprawa, pielęgnacja

Post »

Oto mój Stefanotis po 1,5 miesiąca


Obrazek
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Stefanotis - uprawa, pielęgnacja

Post »

Mój kwitnie

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”