Plumeria - uprawa: wymagania, z nasion,cięcie,ukorzenianie cz.2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yakuz35
100p
100p
Posty: 103
Od: 21 sie 2010, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Plumeria - uprawa: wymagania, z nasion,cięcie,ukorzenianie cz.2

Post »

Część 1 wątku znajduje się - tutaj-


Ścięcie stożka wzrostu też powoduje rozgałęzienia - przetestowane na 2 egzemplarzach.
Raz skróciłem plumerię. Góra trafiła do nowej doniczki a dół trafił na korytarz. Jakoś zapomniałem o dole, nie podlewałem go ani nie pielęgnowałem. Pewnego razu odkryłem że na pieńku wybiły 2 nowe gałązki :)
Moje Plumerie jeszcze nie kwitły. Kupiłem Peter's Bloom i zobaczymy co będzie. Mają ponad 2 lata.
finflon
50p
50p
Posty: 77
Od: 18 paź 2014, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria uprawa - rozmnażanie z nasion,ukorzenianie

Post »

Substral nawóz startowy 10-52-10 będzie dobry do plumerii? I od kiedy można podawać młodym plumeriom?
Pisz w języku polskim poprawnie nawet jeśli masz dysleksję.

Pozdrawiam was serdecznie.
x-A-z

Plumeria - uprawa: wymagania, z nasion,cięcie,ukorzenianie cz.2

Post »

Dla wszystkich plumeriomaniakow polecam trochę literatury fachowej:
uneeknet.com/plumeria/ipc/IPC2016norwood.pdf
http://www.pdfsea.net/result/plumeria-planting-mix
Może to pomoże waszym plumeriom zakwitnąć.

jejjej23 - nie znalazłam takich nazw kultywarów plumerii, ale i tak są śliczne ;:215 .

Pozdrawiam,
Anna
jejjej23
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 13 mar 2017, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria uprawa - rozmnażanie z nasion,ukorzenianie

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Witajcie, mam jeszcze taką odmianę plumerii która zakwitła ale nie do końca jestem pewien nazwy. Usłyszałem tylko że jest to rodzina pudica. Może spotkaliście się już z tym plantem? Literatura bardzo fachowa.
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Plumeria uprawa - rozmnażanie z nasion,ukorzenianie

Post »

Moja plumeria od zawsze ma podłoże ze zwykłej ziemi ogrodowej i widzę nie przeszkadza jej ale czy tak może być?
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria uprawa - rozmnażanie z nasion,ukorzenianie

Post »

Witam
Annalopez dziękuję, że wstawiłaś te linki, siedzę, tłumacze i czytam i czytam, na pewno się czegoś dowiem i może to pomoże w prawidłowym pielęgnowaniu moich plumerii. Ten link z odmianami i nazwami super, jestem w szoku, nie miałam pojęcia o odmianach i nazwach. Jeszcze raz dziękuję, mam lekturę do studiowania :)
jejjej23 gratuluję pięknych kwitnień, na ostatnim zdjęciu to zupełnie inny kształt liści i kwiat , ale bardzo ładny. Jak widać na fotkach dużo masz tych plumerii, zdradzisz tajemnice skąd nabywasz? Szukam w necie ale sadzonek nie ma u nas w sprzedaży, same nasiona. Gdyby nie cięcie mojej plumerii to bym miala jedną tylko a po cięciu mam az :) trzy. W związku z tym że bardzo popłynęłam w Plumerię to chcę więcej i więcej hhhahahhahah
Simona u mnie rosną w ziemi do kaktusów bez żadnej mieszanki z perlitem, tez właśnie zastanawiam się nad tym, teraz gdy będę przesadzać to chyba już przygotuję mieszankę, może będzie im lepiej choć i tak nie najgorzej chyba jest skoro mi zakwitła w połowie.
x-A-z

Re: Plumeria uprawa - rozmnażanie z nasion,ukorzenianie

Post »

jejjej23 - wyglada wlasnie jak pudica. Jesli nie pachnie, to pewnie jest Bridal Bouquet. Dobrze znosi nizsze niz inne plumerie temperatury.

Aniaann - nie ma za co, zarejestrowanych odmian plumerii na swiecie jest strasznie duzo, niezarejestrowanych wiecej, a plumeriomaniakow jeszcze wiecej. Fajnie, ze oni chce sie dzielic swoja wiedza i doswiadczeniem :). Bo plumeria uzaleznia, i kazdy chce wiecej i wiecej :)

Zycze Wam milego dnia,
Anna
jejjej23
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 13 mar 2017, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria uprawa - rozmnażanie z nasion,ukorzenianie

Post »

Annalopez - Właśnie świetnie znosi temperatury niskie.
Ella_Govinda
50p
50p
Posty: 54
Od: 11 sie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria uprawa - rozmnażanie z nasion,ukorzenianie

Post »

Też się konkretnie zafiksowałam na punkcie plumerii, ale udało mi się kupić w internecie. Jest sklep w Chorzowie, nie wiem, czy mogę podać tu nazwę, więc napiszę,że ma w nazwie cytrusowe i otwarte i 24. Kupiłam tam dwie sztuki, białą i różową. Są z drzewek z Włoch, więc podobno zakwitną na pewno. Jak mi się uda to wstawię zdjęcie. No i oczywiście poluję na znajomych, którzy jeżdżą na urlop do ciepłych krajów - to też dobra opcja :)

-- 18 mar 2017, o 15:47 --

Obrazek
http://www.fotosik.pl/zdjecie/d2fa89030bc9f4ae
jejjej23
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 13 mar 2017, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria uprawa - rozmnażanie z nasion,ukorzenianie

Post »

Aniaann- Witaj, Sadzonki plumerii nabywam z całego świata. Niektóre mam z Tajlandii mam też i Costaryki i z Włoch. Te z Italii raczej mało kwitną
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria uprawa - rozmnażanie z nasion,ukorzenianie

Post »

Ella_Govinda dziękuję :) właśnie sprawdziłam cała ofertę tego sklepu i plumerii brak ale będę sprawdzać. Ja tez ostatnio poprosiłam znajomych o przywiezienie sadzonek ale niestety tym razem się nie udało, może następnym razem albo może mnie się uda pojechać na wczasy to będę polować :)
jejjej23 ooooo to wielki świat jak dla mnie :)
x-A-z

Re: Plumeria uprawa - rozmnażanie z nasion,ukorzenianie

Post »

Ella_Govinda - podpedzalas swoje plumerie giberelina lub innymi hormonami? Takie dlugie pedy kwiatostanowe normalnie nie wystepuja... Sa raczej takie, jak u jejjej23 - krotkie i przysadziste.

Anna
jejjej23
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 13 mar 2017, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria uprawa - rozmnażanie z nasion,ukorzenianie

Post »

Ella_Govinda Hej, daj znać jak będą sadzonki dostępne w tym sklepie proszę. Jestem bardzo ich ciekaw :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”