Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
bratciszek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 3 cze 2007, o 19:54

Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

Witam. Czy można malować drzewka farbą emulsyjną ? Czy drzewom nic nie będzie ? Posłuchałem pewnego ogrodnika i tak zrobiłem a teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem .Najpierw zrobiłem a dopiero się zastanawiam.To cały ja. :shock:
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Raczej niewskazane jest bielenie samą farbą emulsyjną. :(

Tutaj masz bardzo wiele mądrych postów na temat bielenia drzewek. :D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ght=#17452
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Samą farbą emulsyjną nie należy malować drzew. Dodajemy niewielką ilość farby emulsyjnej (5 do 10%) do wapna. Wtedy wapno z takim środkiem przyczepnym lepiej się trzyma i nie jest tak szybko zmywane przez opady deszczu.
Do wapnowania drzewek polecam opryskiwacz Profession Plus który jest przeznaczony do bielenia wapnem drzew. Bielenie drzewek przy jego użyciu to sama przyjemność. Czas na bielenie w porównaniu z malowaniem pędzlem ulega skróceniu o 95%. :lol:
Ponadto można go wykorzystać do bielenia pomieszczeń gospodarczych, zacieniania szklarni, oprysków środkami ochrony roślin oraz do mycia maszyn i urządzeń. Więcej na temat tego opryskiwacza http://marolex.pl/sklep/product_info.php?products_id=37
Wygląda on tak:
Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Nie jest wskazane bielenie drzewek samą farbą emulsyjną.
Erazmie jeden z dzialkowców u nas w ogrodzie ma opryskiwacz Profession Plus. Widzialem ostatnio jak uzywal go do bielenia. faktycznie jest bardzo poręczny i bielenie wykonal nadzwyczaj bardzo szybko . Nawet do bielenia nie przebieral się. Ja malując pędzelkiem nakladam robocze ubranie bo jestem caly w bialych kropkach. :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Też mam taki opryskiwacz w przyszłą sobotę bielę u siebie sad więc zdam relację. :D :D :D
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Mialeś Przemo zdać relację z bielenia. :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Wiem, wiem ale nie miałem czasu by zabieg wykonać może jutro się zmobilizuję w każdym razie na pewno po bieleniu relacja będzie. :D
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

hihihi co za sztuka pobielić drzewa opryskiwaczem jaka jest frajda pobielić drzewa pędzlem a przy tym być samemu pobielonym to jest radość ;:1
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dla mnie "frajda" jest gdy bielenie mnie nie męczy. A jak sobie przypominam Twój M SATI nie miał siły po malowaniu drzewek pędzlem - tak był zmęczony. I dlatego nie dokończył bielenia. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

hahahaha dobry sąsiad idzie z pomocą i pomaga malować :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dziś wykonałem bielenie drzew nowiutkim opryskiwaczem Profession Plus. Powiem tak - pędzelka nie chcę znać, urządzenie świetnie nadaje sie do tego typu zabiegów, sprawdziłem osobiście dwie dysze płaskostrumieniowe do bielenia: czerwoną i brązową i powiem że obydwie sie sprawdzają przy czym z uwagi na szybkość pracy oraz w przypadku gdy niezbyt dokładnie rozmieszane jest wapno w wodzie(czasami trafi sie jakaś grudka maleńka) bardziej wydajniejszą jest dysza brązowa o większej przepustowości. Czerwona świetnie sprawdza się przy bieleniu malutkich drzewek. Cały opryskiwacz określam jako bardzo trafnie wyprodukowane urządzenie o szerokim wachlarzu zastosowania. Łącznie z sporządzeniem mleczka wapiennego i bieleniem zajęło mi to zaledwie dwie godziny na spokojnie sobie bieląc i spacerując wokół drzew. Przedstawiam rewelacyjnie pracujące urządzenie i namawiam do zakupu wszystkich którzy go jeszcze nie mają i bielą drzewa pędzlem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Reszta zdjęć z dzisiejszego działania tutaj
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Tak Profession Plus to naprawdę ulatwienie dla nas jeżeli chodzi o bielenie drzew. Jak pisalem też kupilem sobie taki opryskiwacz i go chwalę. To duze ulatwienie. :D
Aksamitka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 sty 2008, o 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post »

Tylko czy aby do zabielenia 2-3 drzewek konieczne jest - że tak powiem - całe zastrajanie się z opryskiwaczem?

Co do farby emulsyjnej to popieram przedmówców, raczej nie jest to wskazane. W sklepach ogrodniczych dostępne jest wapno do bielenia, cena jest śmiesznie niska bo waha się w granicach 4-5 zł za 1 kg. Wapno można także wykorzystać do odkwaszania gleb pod uprawy nie tolerujące odczynu kwaśnego. Polecam wapno do bielenia firmy Planta.
pozdrawiam serdecznie, Aksamitka :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”