Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 728
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

A jakie ma wapno?, przecież przekonują nas że nie ma żadnego tylko biały kolor odbijający promienie słoneczne. To zarówno emulsja jak i akryl też malują na biało.
ania1590
grapes
200p
200p
Posty: 270
Od: 26 cze 2012, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 6a

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

Mam stare farby dekoral akrylową oraz emulsyjną do ścian i sufitów które zostały mi po malowaniu. Czy mogę je użyć do malowania młodych drzewek. Czy wystarczy jak rozcięczę je wodą w stosunku 1:1 czy jeszcze coś trzeba dodać? Która powinna być mniej szkodliwa dla drzewek i lepiej się trzymać akrylowa czy emulsyjna?

Czy młody orzech też w ten sposób moge potraktować? Paki też malować? W sumie to orzecha chyba i tak przykryję agrowłukniną ale trochę obawiam się żeby nie miał pod nią za sucho bo zimy mamy ostatnio bezśnieżne a ja nie mam możliwości podlewania zimą. Czy może lepsze samo malowanie.

A może mata słomiana ?

Niestety w Warszawie nie znalazłem tej farby silikonowej polecanej przez kozulę a z przesyłką wychodzi pond 40 zł za litr to trochę drogo.
Awatar użytkownika
comandos21
100p
100p
Posty: 189
Od: 1 wrz 2009, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bardo , woj. dolnośląskie [dolina rozpusty]
Kontakt:

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

To jak to jest z ta farbą akrylową i malowaniem pni??

Znajomy bieli najtańsza emulsją akrylową i drzewom nic się nie dzieje...
Emulsje akrylowe są oddychające to nie ma chyba mowy o odparzeniu kory drzewa przy 1 razowym pomalowaniu na 2 sezony taka farba?

Ostatnio widziałem w sklepie farbę akrylową dedykowaną do bielenia drzew...

-- Pt 26 lut 2021 00:50 --
ania1590 pisze:Wymalowałam wszystkie drzewa farbą fasadową silikonową w zawiesinie akrylowej, jak radziła Kozula. Mam nadzieję że z pożytkiem. Czytałam w poradniku amerykańskiego ogrodnika Jerrego Bakera że Amerykanie stosują farbę lateksową bo jest elastyczna i nie odpada. O toksyczności nie pisał, a to taki dziwny niekonwencjonalny ogrodnik, stosuje colę,piwo,whisky,płyn do płukania ust,tytoń, proszek do prania, mleko dla niemowląt w proszku, włosy ludzkie i sierść zwierząt i wiele innych dziwnych rzeczy w swoim ogrodzie.
I jak mają się drzewa? Kora odpadła czy jest ok?
Obrazek

Obrazek
Jestem Grzesiek ;) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 728
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

Od kilku lat nie maluję drzew, resztki farby zostały na pniach. Pękała farba wzdłuż w miarę grubienia drzew, utrzymując się na korze. Myślę że spełnia swoje zadanie, a i mrozy u mnie niewielkie. Żadnych odparzeń kory nie zauważyłam, drzewa są w dobrej kondycji.
ania1590
Awatar użytkownika
comandos21
100p
100p
Posty: 189
Od: 1 wrz 2009, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bardo , woj. dolnośląskie [dolina rozpusty]
Kontakt:

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

ania1590 pisze:Od kilku lat nie maluję drzew, resztki farby zostały na pniach. Pękała farba wzdłuż w miarę grubienia drzew, utrzymując się na korze. Myślę że spełnia swoje zadanie, a i mrozy u mnie niewielkie. Żadnych odparzeń kory nie zauważyłam, drzewa są w dobrej kondycji.
Nie malujesz bo tak długo trzyma się farba czy coś się dzieje niepokojącego drzewom? Jakieś obserwacje po pobieleniu Emulsją?
Jestem Grzesiek ;) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Czy można bielić drzewka farbą emulsyjną ?

Post »

Emulsje drzewom nie szkodzą, jednak wapno jest bardziej przyjazne dla środowiska. Trzeba przy tym pamiętać, że młode drzewka można wapnem poparzyć. Dla nich najlepsza byłaby mata słomiana, a jak nie ma, to osłonka perforowana lub właśnie emulsja. Ostatnie zimy - nie zimy odzwyczaiły nas od ochrony drzew. Nie było mrozu, to i nie było potrzeby nic robić W tym roku w niektórych miejscach ochrona drzewom by się przydała, ale nie wszędzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”