Gunnera olbrzymia - największa bylina świata.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Gunnera olbrzymia - największa bylina świata.

Post »

Witam serdecznie, widzę że w ostatnim czasie mało kto wypowiadał się na temat Gunnery. Jeżeli jej posiadacze są na forum proszę o poradę. Jest ze mną juz 3 rok, ale nigdy nie osiągnęła jeszcze nawet 1m wysokości. Czy stosujecie nawóz potasowy na nią? Pytanie do osób mających duże egzemplarze.

Właśnie się budzi

Obrazek

A w zeszłym roku jej max to było:

Obrazek

.. i tak wiem, ma mało miejsca, potrzebuje znacznie więcej, ale zanim pojawiły się te wielkie liście paulowni, to gunnera rosła sobie odosobniona, codziennie podlewana sporą dawką wody.. większość dnia w słońcu, i nic... zastanawiam się co zrobić, bo chciałbym aby osiągnęła imponujący rozmiar.

Czy ktoś ma dla mnie porady ?
ktos123456
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 cze 2019, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gunnera olbrzymia - największa bylina świata.

Post »

Chyba mało osób dziś to ma w ogrodzie. Ja kupiłem 2 sadzonki, miała być to gunnera olbrzymia, a wygląda że to oszustwo - dostałem małą, tinctorię i rośnie dość powoli.
martin79
200p
200p
Posty: 346
Od: 30 sty 2012, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Gunnera olbrzymia - największa bylina świata.

Post »

Z tym jaki to rodzaj, najlepiej poczekać jak będzie kwiatostan. Bo to jest głównym wyznacznikiem. A jako ciekawostkę podam, że nawet ludzie z RHS(Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze) w Wielkiej Brytanii mieli problemy z dokładnym określeniem które egzemplarze w ich ogrodach to manicata. Pokusili się o badania i wyszło im, że większość to mieszańce. A czyste manicaty są prawdziwą rzadkością. I tak mamy trzecią odmianę Gunnera x cryptica.
To i owo opuncjowo Marcina
ktos123456
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 cze 2019, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gunnera olbrzymia - największa bylina świata.

Post »

No tak większość to mieszańce manicaty z innymi. Ale ta moja ma na pewno więcej z tinctorii, bo jest za mała i widać to też po unerwieniu liści
martin79
200p
200p
Posty: 346
Od: 30 sty 2012, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Gunnera olbrzymia - największa bylina świata.

Post »

To moja 4 letnia. Kupiona jako mała sadzonka w 2l doniczce. Ma w tym roku jakieś 1,5 miesiąca wegetacji za sobą, bo ostatni przymrozek był gdzieś na początku maja. Dla mnie niema większego znaczenia jaki to rodzaj. Najważniejsze że dobrze zimuje i rozrasta się co roku. Poza podlewaniem i porządną dawką obornika na wiosnę, jest to roślina bez obsługowa w sezonie. Trochę czasu zajmuje tylko zabezpieczenie jej na zimę
Obrazek

Obrazek

Obrazek
To i owo opuncjowo Marcina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”