APEL Kolegium Pszczelarskiego

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

APEL Kolegium Pszczelarskiego

Post »

Drodzy Sadownicy, Rolnicy, Ogrodnicy, Sympatycy przyrody,

Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą i apelem o zachowanie rozwagi w najbliższym czasie.
Już wkrótce rozkwitną sady owocowe, rzepak i inne rośliny.
Te pszczoły, które nam przeżyły po długiej i ostrej zimowli, a właściwie dalsze pokolenia pszczół wylecą na pola, aby zapylać rośliny i znosić do uli pokarm.
Jak Wam wiadomo, od wielu lat pszczoły giną od szkodliwych środków ochrony roślin, mamy tu na myśli nie tylko pestycydy, ale herbicydy i inne pochodne.
Jest to straszliwe niebezpieczeństwo dla wszystkich owadów zapylających.
Oglądamy z niepokojem wiele reportaży z różnych miejscowości, jesteśmy wzywani do różnych pasiek, to co już widzieliśmy to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy,
zatrute, sparaliżowane, martwe bądź konające pszczoły, pozbawione zdolności do lotu i prawidłowego funkcjonowania.
Wszystko [/b]przez nieumyślne, nierozsądne pryskanie upraw w dzień[/b], a może nawet lenistwo?

Oferujemy Wam logiczne i jedyne chyba rozwiązanie, a mianowicie, jeśli już musicie dokonywać ochronnych
oprysków to wykonujcie je po zmroku, po zachodzie słońca, kiedy pszczoły zbieraczki wróciły już do uli.
Przez noc, środek chemiczny wywietrzeje z kielichów kwiatów.


Pszczół jest coraz mniej, znane są Wam pewnie przypadki otruć w Dąbrowie, Oleśnie czy w województwie opolskim.
Niektórzy stracili cały swój dorobek, wielu pszczelarzy utrzymuje się właśnie z miodu.

Zapowiadamy głośne veto, ustalone zostały już odpowiednie procedury wiążące się z natychmiastowym wezwaniem PIORiNu, pobraniem przez
nich próbek, zawiadomieniem policji i prokuratury, powołaniem odpowiedniej komisji weterynaryjno-pszczelarskiej, wielu składało pozwy do sądu.

Tak samo apelujemy o wzbogacanie bazy pożytkowej.
Zamiast siać ?enty? raz pszenżyto, czy jakieś inne zboża, albo kukurydzę bądź rośliny GMO posiejcie grykę, posiejcie rzepak, gorczycę, koniczynę czy facelię błękitną.
Rośliny GMO także stanowią niebezpieczeństwo, bez względu na Wasze poglądy pewne jest to, że takie rośliny wydzielają toksyny oraz
substancje odstraszające owady, mają trujący pyłek i wymagają więcej nakładów agro-chemio-technicznych.


Dla przykładu odsyłam do materiałów: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/ro ... ty/7304129

Prosimy Was, miejcie na uwadze dobro i znaczenie pszczół miodnych, postarajmy się zachować symbiozę rolniczo-pszczelarską.



Z wyrazami najgłębszego szacunku,

Kolegium Pszczelarskie z Centrum Pasieki Michałów
Andrzej Potolczyk
Maciej Ślusarczyk
Tomasz Jabłczyński
Paweł Makulczak

Kontakt/materiały:
http://www.pasiekamichalow.weebly.com
http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl
http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/ ... p-gmo,237/
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: APEL Kolegium Pszczelarskiego

Post »

Już od kilku lat staram się nie używać chemii, ale jeśli już muszę to wieczorami.
Bez pszczół nie doczekamy się owoców, warto zrobić choć taki mały kroczek, to niewiele, ale może pomóc.
Są kraje, gdzie pestycydy i herbicydy są dostępne po odpowiednich szkoleniach i egzaminach, u nas każdy może kupić co zechce i pryska kiedy chce.
Proszę o rozwagę...

Wśród osób hodujących pszczoły miodne co roku słyszę o utracie kolejnej rodziny.
Szanujmy pszczoły, one są sprzymierzeńcami ogrodnika, jego przyjaciółmi.
EWA06
100p
100p
Posty: 102
Od: 25 wrz 2011, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: APEL Kolegium Pszczelarskiego

Post »

Mamy piękną długo wyczekiwaną wiosnę.Pola rzepaku, sady ogrody są w pełni kwitnienia. Taki sielski obrazek. I teraz o ironio pełne słoneczko około godziny 9 rano , pszczólki na pożytkach na które wjeżdża pseudo rolnik z pełnymi bekami trucizny.Taki obrazek obserwuję od czasów gdy skończyły się tzw. SKR - oni to chociaż pryskali wieczorem. A teraz rolnik nastawiony na maksymalny zysk pryska kiedy chce i czym, chce - przecież ukończył kurs agrotechniczny i może pryskać.Ma w nosie wszystkie zalecenia pisane wołami na opakowaniach trucizny przecież kupił zapłacił to musi wypryskać. A pszczoły co go obchodzą . Miód kupi sobie chiński jak naszego nie już nie będzie przecież go stać bo on jest WIELKI BIZNESMEN. Dla mnie rolnik to powinien być ktoś kto dba o środowisko w którym żyje.Przecież jesteśmy zależni od owadów i one od nas też. Nie możemy ich wytruć całkowicie . Jaki będzie ten świat gdy nic nie będzie brzęczało - głucha cisza . Ptaków też nie będzie .CISZA DOOKOŁA - PRZERAŻAJĄCE. KE-wydała zakaz ale czy będą go przestrzegać. Popieram APEL PSZCZELARZY-RATUJMY PSZCZÓŁKĘ MIODNĄ . Pozdrawiam z nadzieją doczekania poukładanego świata.
Co mnie cieszy i za czym zawsze bardzo tęsknię.
Ewa-moje zielone
Awatar użytkownika
elli3
100p
100p
Posty: 132
Od: 19 maja 2009, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okol. Lubina/Dolny Śląśk

Re: APEL Kolegium Pszczelarskiego

Post »

No cóż.
Mam amatorską pasiekę. Od kilku lat co roku to samo. Zimowałam dziewięć rodzin pszczelich, przez poprzedni rok odbudowałam pasiekę od jednego roju, który mi pozostał po poprzedniej zimie. ;:145 W marcu jeszcze żyły wszystkie, bo korzystając z dosłownie dwóch dni ładnej pogody, podkarmiałam pszczoły i wszystkie roje były ok. Po pierwszym wiosennym przeglądzie okazało się, że zostałam z czterema rodzinami. Tak szczerze to...mam dość. Znów wszystko poszło na marne. Zastanawiam się coraz poważniej nad likwidacją pasieki. Nie mam już z sił ani środków aby zaczynać co roku od nowa. ;:222
pozdrawiam ANIA
MarekMorzy
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 1 sie 2013, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: APEL Kolegium Pszczelarskiego

Post »


Rośliny GMO także stanowią niebezpieczeństwo, bez względu na Wasze poglądy pewne jest to, że takie rośliny wydzielają toksyny oraz
substancje odstraszające owady, mają trujący pyłek i wymagają więcej nakładów agro-chemio-technicznych.

Skoro już piszemy takie rzeczy to dodam coś od siebie:
1. Ziemia jest płaskim dyskiem i nie wierzcie podręcznikom, w których pisze o kulistej planecie.
2. Najlepszym i jedynym skutecznym środkiem antykoncepcyjnym jest czosnek w pępku.
Zwiększanie bazy porządkowej popieram całym sercem i sam mam w tym bardzo duży lokalny wkład.
Może jednak lepiej nie kompromitować się wypisując zmyślone informacje (zmyślone samodzielnie lub powtarzane za innymi niekompetentnym).
Lepiej pisać o czymś na czy się człowiek zna lub co jest naukowo potwierdzone w rzetelnej literaturze.
Po co to wszystko napisałem? Bo gdy czytam taki apel z którym odnośnie ochrony pszczół się zgadzam ale jego częścią jest taka bzdura świadcząca o braku jakiekolwiek podstawowej wiedzy biologicznej u autora to muszę mu o tym powiedzieć
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: APEL Kolegium Pszczelarskiego

Post »

z tym czosnkiem to święta prawda jest
Mnie odstręcza na dłużej !
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: APEL Kolegium Pszczelarskiego

Post »

to już po fakcie ale może na przyszły rok ktoś pomyśli zanim będzie "strzelał" w Sylwestra blisko pasiek - pszczoły padają od takiego huku i to nie sztuki tylko całe rodziny.
Pozdrawiam.
Ola
EWA06
100p
100p
Posty: 102
Od: 25 wrz 2011, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: APEL Kolegium Pszczelarskiego

Post »

Kolejne cztery ule zamknięte .Straszna szkoda.Co roku jest gorzej.Przyczyna wiadoma - zeszłoroczne opryski i pogoda.Smutek. :(
Co mnie cieszy i za czym zawsze bardzo tęsknię.
Ewa-moje zielone
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: APEL Kolegium Pszczelarskiego

Post »

W dziale drzew i krzewów owocowych przydałoby się przykleić.. Bardzo istotny apel, u nas również wiele osób narzeka na wypadanie całych rojów.
Udanych plonów.
Magda
EWA06
100p
100p
Posty: 102
Od: 25 wrz 2011, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: APEL Kolegium Pszczelarskiego

Post »

A to tylko zasługa chciwych i niedouczonych rolników dla których liczy się tylko maksymalny zysk.Po nich już tylko zgliszcza. Najlepszy patent na dojrzewanie rzepaku to oprysk randapem ciekawe co jest w oleju rzepakowym???Dla jednych forsa dla drugich pustynia. Co za świat. Ręce opadają.
Co mnie cieszy i za czym zawsze bardzo tęsknię.
Ewa-moje zielone
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: APEL Kolegium Pszczelarskiego

Post »

EWA06 pisze:A to tylko zasługa chciwych i niedouczonych rolników dla których liczy się tylko maksymalny zysk.
Nie zdajesz sobie sprawy jakie to są koszty utrzymać się z rolnictwa gdy wszystko idzie w górę. Podziel się z jakimś rolnikiem swoją wypłatą to zmieni podejście. Każdy sam odpowiada za to co robi :wink: mało tego... pewnie jeździsz samochodem lub komunikacją miejską? dobijasz gwóźdź do trumny dla pszczół.
EWA06
100p
100p
Posty: 102
Od: 25 wrz 2011, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: APEL Kolegium Pszczelarskiego

Post »

Ale na mnie napadłeś.A mi po prostu jest szkoda tych stwożonek.Szkoda że człowiek to taka samolubna istota jedna mniej druga więcej.
Co mnie cieszy i za czym zawsze bardzo tęsknię.
Ewa-moje zielone
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: APEL Kolegium Pszczelarskiego

Post »

Nie napadam na nikogo tylko próbuję zrozumieć jedną i drugą stronę. To Ty zaatakowałaś rolników a sama lepiej pewnie się nie zachowujesz. Sam mam pszczoły i wiem co to znaczy stracić większą część
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”