Osy w ziemi!

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
angee
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 maja 2013, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Osy podziemne - ziemne !!

Post »

Jasne, cyknę i wrzucę. Ale szperam po forach i szperam, i chyba te osy to nie do końca dobry kierunek. Teraz skłaniam się ku pędrakom i larwom. To na pewno mam w ziemi, więc może mamy winowajcę. Ranyyy....!! To chyba jednak średnio radosna opcja.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Osy podziemne - ziemne !!

Post »

Z dwojga złego wole osy jak pędraki.
Czasem, ale to czasem siedzą nawet dzikie pszczoły ,ale to sporadycznie.I te cholerne szerszenie luftwaffe .Tylko to , co lata i wyłazi łatwiej zlikwidować jak to co siedzi w ziemi .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
Izka08
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 15 wrz 2012, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Osy podziemne - ziemne !!

Post »

Dla mnie te osy ziemne są niebezpieczne, kiedyś stanęłam przypadkowo koło dziury gdzie wlatują jedna osa mnie użądliła i strasznie bolało. Gorzej ma człowiek który jest uczulony na jad osy. :wink:

Pozdrawiam
ilona58
100p
100p
Posty: 120
Od: 10 lut 2012, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Osy podziemne - ziemne !!

Post »

A czy te dziurki nie robią czasem dżdżownice ,jeżeli są to małe otwory. Ilona
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Osy podziemne - ziemne !!

Post »

Mogą być pszczoły ziemne. Bardzo spokojny gatunek. niezależenie od tego, błonkoskrzydłe jeśli je znalazłaś to właśnie w gnieździe.
Jak nie dasz im spokoju, zaczniesz częściej wertykulowac działkę, np. przekopiesz raz, drugi - to się wyniosą. One też lubią spokój.

Albo wpuść kreta - zje je. ;:209
toskan
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 lut 2009, o 19:25
Lokalizacja: OKOLICE KALISZA

Osy na choince-pomocy

Post »

Witam
Niedawno poprawiałem moim dzieciom zjeżdżalnie i pod ślizgiem znalazłem małe gniazdo os. Pozbyłem się go ale problem pozostał. Osy przeniosły się na choinkę. jest ona taka gęsta że niestety nie widać gdzie dokładnie budują nowe gniazdo, a boje się tam zaglądać aby nie pogryzły. Zna może ktoś jakiś dobry sposób na te owady? Może jakieś środki chemiczne lub jakieś sprawdzone domowe metody?
Bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: osy na choince-pomocy

Post »

Zadymić uciekną i wtedy można gniazdo strącić.
Ale uważaj.
Inna opcja polewanie wężem dużym ciśnieniem i ucieczka w bezpieczne miejsce - powtarzać taki zabieg.
Wzięcie długiego kija i strącanie gniazda z zachowaniem ostrożności i szybka ucieczka w bezpieczne miejsce.
U mnie powyższe metody pomogły.
Pozostaje także wezwanie straży.
toskan
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 lut 2009, o 19:25
Lokalizacja: OKOLICE KALISZA

Re: osy na choince-pomocy

Post »

Prawdopodobnie strącić jeszcze nie ma czego. Co do wezwania straży pożarnej, to od jakiegoś czasu straż pożarna nie zajmuje się już takimi rzeczami ( tylko przy realnym zagrożeniu życia ludzkiego i na dodatek musisz to udowodnić). Podobno są jakieś środki chemiczne przy pomocy których można przepędzić owady. Jest tylko jeden problem nikt na żadnym Forum nie podaje nazwy takowego środka.
Ale wielkie dzięki za pomoc .
Jeśli ktoś ma inny sposób to bardzo proszę.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: osy na choince-pomocy

Post »

Wystarczy prysznic z węża, tak zlewam osy, gdy za dużo się panoszą w szklarni. Osy nie są aż takie agresywne, żeby mnie kiedy użądliła. Trzy lata temu miałem plagę os i szerszeni, to musiałem je zwalczać palnikiem gazowym, to jednorazowo zabijałem kilkanaście szerszeni i kilkaset os pod drzewami owocowymi, bo bym nie zjadł ani jabłka i gruszki. A takie małe nasilenie niechaj sobie pożyją, jedynie wodą przegonić.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: osy na choince-pomocy

Post »

Kup feromonową pułapkę na osy. np. taką :

foto przypadkowe Na forum nie publikujemy zdjęć nie swojego autorstwa/KaRo
http://mediasklep.pl/uploads/images/pulapka1.jpg

Takie pułapki są bardzo skuteczne. A osy nie są takie straszne. Zaczynają być denerwujące, gdy pojawia sie soki, słodkie itp. co je przyciąga.
W innym przypadku, pogadaj z jakimś pszczelarzem - mają odpowiedni strój, który pozwoli w miarę bezpiecznie podejść i zlikwidować (np. do worka) gniazdo os.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: osy na choince-pomocy

Post »

Palnikiem, to jak są w locie lub na ziemi. Wystarczy przybliżyć do owada i skrzydeł nie ma. Także wieczorem, jak szerszenie krążą przy zapalonym świetle, to łatwo trafić je rakietą tenisową, tylko wtedy warto mieć coś grubszego ubrane, bo zdarzało, że uderzał mnie w plecy.
Awatar użytkownika
krykiet66
50p
50p
Posty: 67
Od: 18 lip 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska zachodnia

Re: Ratunku - osy ziemne!

Post »

Witam
Mam na działce takie bzyczące stworzenia tylko nie jestem pewien czy to osy. Jako strażak ochotnik kilkukrotnie miałem styczność z osami i wydaje mi się że ten gatunek który występuje u mnie różni się nie tylko wyglądem ( u mnie są większe ), ale i zachowaniem . Te u mnie są zupełnie nieagresywne. Może dlatego że nie podchodzę do nich ubrany w "teletubisia" :D . W ubiegłym roku , pod koniec, jakieś zwierzę wykopało zawartość gniazda , może komuś uda się zidentyfikować gatunek ? Obrazek
Obrazek
Fiedor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 30 mar 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ratunku - osy ziemne!

Post »

Czy Raid można wykorzystać w pomieszczeniach "pseudo"mieszkalnych? Tzn. domek na działce, w którym pomieszkuję weekendami. I jeśli tak, to po jakim czasie można tam spać od rozpylenia? Buja mi się tam kilka szerszeni, planuję wyjazd na weekend, ale zastanawiam się, czy będę mógł zostać na noc.
Regulamin Forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”