Doniczki torfowe

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
elmarek
---
Posty: 236
Od: 25 lut 2006, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Post »

nemo56 pisze:rozumiem, że ta rurka jest doniczką. Ale ile ziemi w tej doniczce. Całą, połowę, jedną trzecią?
Ciekawe zagadnienie.
Nemo 56, oczywiscie cała rurka, bo chodzi o wykorzystanie jej wysokosci :D
werojtek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 kwie 2006, o 23:22
Lokalizacja: Rybnik

Post »

Kilka razy uzywalem doniczek peczniejacych(dokladnie jiff7-srednicy bodajze 42mm-pH jezeli pamietam dobrze cos kolo 6-6,5) do wysiewu nasion-szczegolnie takich na ltorych nam bardzo nam zalezy nadaja sie idealnie-bardzo wysoki procent kielkowania.
Awatar użytkownika
janusz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 408
Od: 25 maja 2005, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

A co ma do rzeczy doniczka (z czego by nie była) ze sprawnoscią kiełkowania??? :shock: :shock: :shock:
Mógłbyś jakoś tę zależnosć przybliżyć????
Janusz
ogród bez winorośli to nie ogród...
werojtek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 kwie 2006, o 23:22
Lokalizacja: Rybnik

Post »

Ano to ze pisze o doniczkach peczniejacych-jest juz tam dobrany odkazony substrat torfowy ktory zapewnia odpowiedni poziom wilgotnosci i dostepu powietrza.Kiedys robilem proby na nasionach w tych doniczkach(pastylki jiff7) zwykle doniczki torfowo(makulatorowe) wypelnione mieszanka ziemi,paper(press) poty i zwykle doniczki(twarde,foliowe i multipacki do rozsady) jakims dziwnym trafem zawsze najwyzszy procent wschodow byl w doniczkach jiff7-wiec jedna cos ma :wink:
Awatar użytkownika
janusz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 408
Od: 25 maja 2005, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

No, to jednak chyba sprawa podłoża a nie doniczki. :)
Janusz
ogród bez winorośli to nie ogród...
werojtek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 kwie 2006, o 23:22
Lokalizacja: Rybnik

Post »

A moja wina ze producent to nazwal doniczka :wink:
Awatar użytkownika
neferett
50p
50p
Posty: 51
Od: 25 mar 2007, o 20:33
Lokalizacja: Poznań

Post »

A mi doniczki torfowe, po zewnętrznej stronie pokryły sie białym meszkiem (pleśnią ?) , chyba przesadze pomidorki do zwykłych doniczek .
Natomiast rolki po papierze sa świetne , szczególnie do roslin z długim korzeniem, w tym roku wysiałam w nich okrę. Fajnie sie z nich przesadza , trzeba podlać a kiedy tektura robi sie miękka , wystarczy chwycić za róg , rozwinąć i zostaje ładna bryła.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A po co rozwijać? Też "odgapiłam" rolki od papieru i teraz mam zamiar wsadzać do ziemi całość, roślinkę, ziemię i z lekka rozmiękniętą rolkę. Taki papier szybko sie rozkłada i nie będzie przeszkadzał roślinie w dalszym rozwoju.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
neferett
50p
50p
Posty: 51
Od: 25 mar 2007, o 20:33
Lokalizacja: Poznań

Post »

Rozwijałam dlatego , ze okra rośnie jak szalona i musiałam ją przesadzić do większej doniczki.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Aaaa, to już rozumiem. A dasz jakieś zdjęcia tej okry? Gdzieś kiedyś pytałam czy kto siał i hodował, ale nikt nie miał doświadczeń własnych, więc dla mnie to jedyna okazja, żeby popodglądać tę roślinkę. Proszę :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
neferett
50p
50p
Posty: 51
Od: 25 mar 2007, o 20:33
Lokalizacja: Poznań

Post »

atcover
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 lis 2010, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczki torfowe

Post »

Co sądzicie o doniczkach torfowych pęczniejących - JiffyPro. Jest to zestaw szesnastu doniczek + nasiona pomidora do samodzielnej produkcji rozsad ? Czy ktoś się spotkał z tym rozwiązaniem ? Widziałem reklamę w gazecie.
hutkow
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 24 sty 2011, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: działka na Roztoczu Zamojskim

Re: Doniczki torfowe

Post »

Witam!
W doniczkach pęczniejących wysiewałem nasiona papryki i pomidorów w każdej po 2 nasionka tą lepiej rozwiniętą pozostawiałem czasem wschodzi jedna roślinka dlatego nie marnuje się doniczki.Przesadzanie takiej roślinki po wypuszczeniu prawdziwych liści bardzo ułatwia pracę.Doniczki do sadzenia ustawiam na podstawce do której wlewam wodę doniczka pije tyle wody ile jej potrzeba a następnie wkładam nasionka i jest OK ,w trakcie oczekiwania na kiełkowanie uzupełniam wodę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”