Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

Droga Ewo, kłącza mięty są tak silne, że wątpię czy udało Ci się tak dokładnie usunąć jej wszystkie macki :) Spodziewaj się jeszcze miętowych niespodzianek w przyszłym sezonie :)
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

Rozeta pisze:Posadziłam na wiosnę tego roku na rabacie dzwonek kropkowany. Takie wdzięcznie wyglądające kwiatuszki zwieszajace główki i zdrowe serduszkowate liście. I to tyle jeśli chodzi o zalety ... Rozrosło mi się to potwornie podziemnymi rozłogami na szer ok. 1m. Wrosło nawet w żurawki i trawnik :shock: ... Aktualnie jest na kompoście ...
Nie polecam!
A mnie przydałby się taki ekspansywny dzwonek :D Dokoła sosny na trawie rosną mi takie roślinki, które przywlokłam z ziemią :evil:

Obrazek

Nie potrafie się tego pozbyć bo chociaż wyrywa się bardzo łatwo - równie łatwo zarasta na nowo
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

Rozeta pisze:Posadziłam na wiosnę tego roku na rabacie dzwonek kropkowany. Takie wdzięcznie wyglądające kwiatuszki zwieszajace główki i zdrowe serduszkowate liście. I to tyle jeśli chodzi o zalety ... Rozrosło mi się to potwornie podziemnymi rozłogami na szer ok. 1m. Wrosło nawet w żurawki i trawnik :shock: ... Aktualnie jest na kompoście ...
Nie polecam!
Hmmm. Ja posadziłam kilka odmian tego dzwonka... ;:223
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

Może nie wszystkie odmiany tego dzwonka są takie ekspansywne :roll: . Niestety nie znam nazwy odmianowej tego swojego.
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

Ja już widzę, które :? Reifrock i Plantaloons. Takie kurduple, jeszcze nie kwitły, a już się porozłaziły. Ale lubię dzwonki,może wytrzymam ten atak.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie.

Post »

Ruda2011 pisze: Dokoła sosny na trawie rosną mi takie roślinki, które przywlokłam z ziemią :evil:

Obrazek

Nie potrafie się tego pozbyć bo chociaż wyrywa się bardzo łatwo - równie łatwo zarasta na nowo
Jakby bluszczyk kurdybanek.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

o kurdybanek ! To dopiero ekspansja ;:223
Awatar użytkownika
asiaa
100p
100p
Posty: 172
Od: 19 kwie 2010, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Trochę mnie przestraszyłyście tą miętą bo posadziłam ją w tym roku i nic nie robiłam wiec zakwitła, czyli pewnie w przyszłym roku czeka mnie droga przez mękę.
Asia
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

A mnie moja sąsiadka wytrzebiła cały powojnik z siatki dzielącej nasze działki. Rozwalił się na siatce jak basza...mnie się podobał bo prywatność miła rzecz. Sąsiadka nie znosi... :evil:
Rwała, rwała, w końcu poleciała do altanki, przytargała psikacz z jakimś płynem i dawaj psikać po całej siatce. Zanim zorientowałam się co Ona robi Roundup ( bo to był on ) spalił trawę i cynie na mojej stronie. Sąsiadce powojnik przestał przeszkadzać :tan ;:136
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Posadzenie mięty i nie ograniczanie jej miejsca.Trzeba karczować siekierą. :;230
Awatar użytkownika
Yvona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1559
Od: 31 sie 2011, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin/ Zachodniopomorskie

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Ledwie nabyłam działkę na początku lipca, a popełniłam dwa błędy-przynajmniej na razie...Po pierwsze tak zachwyciły mnie wszelkie cebulowe (tulipany, lilie, krokusy, itp.), że nakupiłam ich tyle, że część oddałam znajomym, bo nie miałabym gdzie ich wysadzić. Do tego jest ich tak dużo, że ciężko o miejsce na jakieś byliny ;:14 i w dodatku nie wiem, gdzie co jest posadzone :;230 A drugi błąd to poplon....Nie wieziałam, ze trzeba odpowiednio wcześnie przekopać i jak posiałam peluszkę, tak rosła ;:224 A jak przyszło to przekopać...A ja mała, drobna, ledwie 1,50 w kapeluszu :;230 :;230 :;230
Trzeba być szalonym, żeby za własne pieniądze katować się w górach...
Trzeba być głupim by tego nie robić.
Awatar użytkownika
Meva
200p
200p
Posty: 445
Od: 11 lut 2010, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Ooo... cebulowe :P
Kiedyś uległam urokowi cebul żonkili i kupiłam worek 100 cebul + jeszcze z 50 cebul bardziej kolorowych wersji żonkili.
Potem robienie dołków przy pomocy kija od szpadla wbijanego drewnianym młotkiem.
150 cebul- na każdą trzeba policzyć co najmniej z 5 uderzeń...
- 750 "puknięć" jednego dnia- poszło szybko... ale nabyty w ten sposób " łokieć tenisisty" leczyłam przez 2 lata :roll:

Nie mówiąc o tym, ze wykopywanie tych cebul co roku już mnie przerosło, więc kwiatami cieszyłam się mniej więcej tyle ile leczyłam łokieć ;:224
Pozdrawiam.
anka_
ZBANOWANY
Posty: 1603
Od: 12 lip 2010, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Ewo a jak można spytać to po co wykopywałaś ;:24 Przecież one mogą rosnąć w jednym miejscu kilka lat :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”