Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Są krzewy,kt?re capią gorzej. Niekt?re z głogowatych np czy sumaki bodajże. Bez czarny też nie pachnie za pięknie.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Kwitnący bez / lilak jest ładny i w miarę ładnie pachnie. Jednak zapach gałązek bzu wsadzonych do flakonu z wodą w zamkniętym pomieszczeniu kojarzy mi się od lat niezmiennie z zapachem ulatniającego się gazu ;:oj
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ostatnio zaczęłam nie lubić roślin, które nie są ładne po kwitnieniu.Do końca sezonu jeszcze kawał czasu, a takie floksy ani to ściąć do ziemi, w dolnej części brzydkie, łysawe żółknące, kwiatostany obcinam, no i przedstawiają obraz nędzy i rozpaczy.Z drugiej strony lubię gdy kwitną, więc upycham w ogrodzie małymi grupkami, podsadzam np funkiami, ale im to nie służy.Inne to liliowce, jakiegoś spektakularnego kwitnienia nie mogę się doczekać.Postanowiłam przesadzić w zasięg wzroku, może wtedy je zauważę.
Lubię zaś te, które są ozdobne z liści cały prawie sezon i byliny, które wcześnie wiosną startują, są ozdobne przez całe lato (rozchodniki wielkie, niskie astry jesienne), po kwitnieniu bez ceregieli ściąć, albo zostawić do dekoracji.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Floksy rosnące "po kilka" faktycznie wyglądają paskudnie. Ładnie jest jak rosną albo w dużych grupach, albo podsadzone np. hostami, konwaliami...
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”