Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Jutro potraktuje go randapem,będę moczyła pędzel malarski i delikatnie smarowała liście.Jak myślicie dobry pomysł?
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Aniu - poskutkuje.
Ja miałam podagrycznik na jednej rabacie ale go po prostu zamęczyłam na śmierć. :wink:
Wydłubywałam po kawałku jak tylko się pokazywał, choćby jednym listkiem aż w końcu padł.
Gdybym miała go w całym ogrodzie to już nie dałabym rady.
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

U mnie to ciężka sprawa wyrósł miedzy irysami i pod migdałkiem.Trochę w tym mojej winy zaniedbałam jesienią ogród no ale zdrowie ważniejsze.Jutro działam mam nadzieje że z dobrym skutkiem.
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
Asia712
50p
50p
Posty: 83
Od: 17 gru 2012, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ja nie lubię niektórych odmian juki, zwłaszcza tych licho wyglądających, źle mi się kojarzą. Nie lubię również ciętych lilii, ten zapach jest nie do zniesienia, niektórzy go uwielbiają, a dla mnie jest mdły.
Lubię za to tulipany, piękne kwiaty kojarzące się z wiosną :) I uwielbiam guzmanie, wyjątkowe, śliczne kwiaty :)
Pozdrawiam, Joanna
Awatar użytkownika
zuzanna2418
1000p
1000p
Posty: 1525
Od: 15 maja 2013, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa ale i trochę lubelskie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Podagrycznik to moja zmora od kilku lat. Roundup pomaga, trzeba tylko uważać, żeby nie sporządzić zbyt silnego stężenia, popali liście i nie trafi do kłączy...i cała robota na nic. Czasem nie wytrzymuję, żeby cierpliwie poczekać na działanie środka, wyrywam przy pieleniu, no i za jakiś czas mam nowe piękne odrosty. :D
Zuzanna Ten, kto się śmieje, ten ma nadzieję :) Nie porzucaj, nie rozmnażaj - sterylizuj
moje wątki miastowe i wiejskie
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Nie cierpię jeżyny bezkolcowej którą mam w ogrodzie. Rodzice się na nią uparli, bo dużo owocu daje ale jak dla mnie to wróg. Wszystko co w koło rośnie się marnuję bo to dziadostwo wodę całą wypiła i wszystko zasłania. Lubie... lilie ananasowe! Miałam małę siewki (dwuletnie) i myślałam po zimie że już nic nie będzie z nich. a tu proszę. Porosły na parenaście cm i po 2-3 rozetki. Za rok może zakwitną :)
Awatar użytkownika
Renia 4
200p
200p
Posty: 243
Od: 5 paź 2008, o 17:49
Lokalizacja: obecnie opolskie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Nie lubię trawy bambusowej i winobluszczu pięcioklapowego, trudno je ujarzmić, ale na te upały sa nieocenione- dają upragniony cień.
Uwielbiam róże ;:167 (chociaz kłują niemiłosiernie) oraz szafirki i margerytki. ;:108
Pozdrawiam wiosennie
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Nienawidzę zapachu ciętej, łamanej itp. Cesarskiej korony. Zapach soków tego kwiata choć ładny działa na mój nos tak drażniąco że szok!:D Pozdrawiam.
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Uwielbiam irysy, hortensje i hibiskusy
Nienawidzę chwastnicy jednostronnej :D
Awatar użytkownika
Slomkowata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 13 sie 2013, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Malopolska

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

zuzanna2418 pisze:Podagrycznik to moja zmora od kilku lat. Roundup pomaga, trzeba tylko uważać, żeby nie sporządzić zbyt silnego stężenia, popali liście i nie trafi do kłączy...i cała robota na nic. Czasem nie wytrzymuję, żeby cierpliwie poczekać na działanie środka, wyrywam przy pieleniu, no i za jakiś czas mam nowe piękne odrosty. :D
podagrycznika nie da się wytępić. Jego trzeba pokochać. I on nie ginie.. on sie ukrywa i kiedy roundup się skończy od razu cholera wyłazi i starszy!
pozdrawiam
Słomka
Lev779
100p
100p
Posty: 136
Od: 12 lis 2011, o 04:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Widzę, że temat padł trzy lata temu, ale mnie się podoba, więc się przyłączam. Mam uraz, z dzieciństwa, do wiśni. Mieliśmy wtedy mnóstwo drzew i ciągłe zaprawy oraz kompoty, a marzyłam chociaż o jednej czereśni ;:145 Denerwuje mnie również rozchodnik oraz rojnik. Jakie by nie były, nie są moim i ulubieńcami. Uwielbiam natomiast róże oraz chryzantemy :D
Pozdrawiam
Gosia
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

To i ja coś dodam. Nie cierpię nawłoci.

Niby miododajne i ładnie pachnie ale rozrasta się wszędzie na potęgę. Tam gdzie jeszcze kilkanaście lat temu rosła rodzima roślinność stepowa np w okolicach Zalewu Włocławskiego tam teraz rosną pola nawłoci :twisted: Mam naprzeciwko swojej działki hektar takiego pięknego zielska i nie nadążam wyrywać siewek z trawnika :evil:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Pewnie się narażę miłośnikom tych kwiatów ale ja nie znoszę... dalii.
Moja mama uwielbiała te kwiaty, miała mnóstwo odmian, dużych i małych, wysokich i niskich w rozmaitych kolorach.
W zimie trzymała te karpy w piwnicy razem z ziemniakami i tato się śmiał, że jak braknie ziemniaków będziemy jeść kwiatki !
Moje wspomnienie z dzieciństwa związane z tymi kwiatami to wstrętne szczypawki, które z nich wyłaziły i chyba to mnie tak do nich uprzedzilo.
Pozdrawiam, Marta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”