Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Co uwielbiam ;:167 - Od ok trzech lat zakochana jestem w hostach - a wszystko zaczęło się od zwykłej zielonej babci ;:63 W tamtym roku pokochałam żurawki - powoli zaczynam nasadzać w ogródku :D
Podziwiam hortensje, ale za nimi nie przepadam.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Oj hortensji też nie cierpię. Jak dla mnie to ich kwiaty trochę nie wyglądają na kwiaty tylko takie jakby kwiatopodobne listki :shock: .
Byłam kiedyś w słoweńskim Splicie, tam jest w parku nad jeziorem skarpa porośnięta olbrzymimi wiekowymi hortensjami. Kwitły na różowo i niebiesko. gdzieś pośrodku i miejscami to tu to tam róż przechodził w niebieski i na odwrót dając kolor fioletowo-nijaki. Plusik za kondycję krzewu i jego gabaryty ale za kolor zdecydowanie minus :?
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

O, to tak jak ja. Mam jedną, odziedziczoną po poprzedniej właścicielce ogrodu, żal mi było wykarczować, ale najlepszy dowód na mój stosunek do niej to fakt, że nigdy nie wkleiłem tu jej fotki, podczas gdy zdarza mi się wklejać fotki nawet zwyczajnej koniczyny...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

No to ja na odwrót: zakochałam się w hortensjach.
Pozdrawiam, Marta.
phylloscopus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 28 paź 2012, o 23:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Uwielbiam słoneczniki, co roku obiecuję sobie co tydzień, dwa siać nowe rzuty, żeby przez całe lato i jesień mieć ich słoneczne kwiaty. Z braku czasu w tym roku udało mi się tylko 2 razy je posiać, ale ostatni siew właśnie teraz pięknie kwitnie. A ptaki tez trochę rozsypały nasion po ogrodzie, i niespodziewanie mam kilka dodatkowych słoneczników :)
Długo zastanawiałam się , jakich roślin nie lubię...kiedyś nie lubiłam roślin o ciemnych liściach, ale w kompozycji z innymi zielonymi roślinami perukowiec mnie przekonał, że to jednak ładnie wygląda..
Lev779
100p
100p
Posty: 136
Od: 12 lis 2011, o 04:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Phylloscopus, ja też uwielbiam słoneczniki, od dzieciństwa, mieszzkałam wtedy niedaleko całego pola słoneczników ;:oj Niestety, teraz nie mam możliwości ich siania, ale postanowiłam sobie, że na wiosnę posieję sobie choć kilka w doniczce ;:3
Pozdrawiam wszystkich miłośników słoneczników :D
Gosia
Awatar użytkownika
cerelinka
50p
50p
Posty: 58
Od: 15 sie 2015, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Zakochana jestem w mieczykach,daliach,astrach i słonecznikach,te kwiaty zawsze muszą być.I mam stary krzak jaśminowca- pełny wonny,bez którego nie wyobrażam sobie swojego ogrodu .Kiedyś nie podobały mi się aksamitki,a teraz je sieję :wink:
Pozdrawiam z Warmii
Mariola
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ooo, słoneczniki są super, zwłaszcza te ogromne. W tym roku wyrósł mi taki gigant zasiany przez ptaki, kwiat miał średnicę 50 cm ale niestety spleśniał :cry: pozostałe, już znacznie mniejsze właśnie kończą wydziobywać kowaliki :wink:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Do aksamitek też miałam uraz dop?ki nie zaczęłam ich siać przeciw szkodnikom.
Drażni mnie jakoś sumak, sama nie wiem czym. Nie przepadałam za żurawkami, hostami i liliowcami, ale tu chyba się odkręcam.
Za to chyba nigdy nie odkręcę się na hiacynty. O ile na rabacie mogą rosnąć to w domu na stole doprowadzają mnie do obłędu. Od tego zapachu natychmiast robi mi się niedobrze i tracę orientację.
Podobnie mam z lawendą - na grządkach się zachwycam, a zapach w kosmetykach czy bukiet na mole od razu powoduje u mnie reakcję ( z tym,że na lawendę mnie zaczyna boleć głowa i robi mi się coś Ala migrena).
Blackpearl4444
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 30 mar 2019, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Uwielbiam aż tak wiele różnych roślin, że nie potrafię wybrać nawet 10 ulubionych! Coleusy, róże, hosty, pelargonie... Ah to czubek góry lodowej!
W sumie jedynie za petuniami jakoś nie przepadam :)
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

No i dałam się namówić sąsiadce i wsadziłam znienawidzone dalie ;:223 Teraz jeszcze mnie namawia, żebym wsadziła topinambur, którego też nie znoszę :;230
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

na pewno Tuje i Bukszpany nie są w moim zainteresowaniu, oczywiście ostatnio tak mi się odwidziało.
Kochane to piwonie jak dla mnie bezproblemowe, wiele nie potrzebuja uwagi jak tylko zadomowia się wszystko ok. no i róże, lilie, z jednorocznych na pewno astry, popularne aksamitki ponad czasowe.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Blackpearl4444
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 30 mar 2019, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Szczurbobik pisze:No i dałam się namówić sąsiadce i wsadziłam znienawidzone dalie ;:223 Teraz jeszcze mnie namawia, żebym wsadziła topinambur, którego też nie znoszę :;230
Miałam podobnie z różami tylko mi akurat tata je dał :) Póki stały w donicach chodziłam obok nich i narzekałam, narzekałam, aż jedna, która nie podobała mi się absolutnie (biszkoptowo-biała) stała się moją ulubioną hah! Wszystkie poza nią brat posadził, tą jedną ja :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”