Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ooo, popieram! Smród, że aż dusi :(
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
sofijapz
100p
100p
Posty: 187
Od: 11 sty 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Dla mnie zapach kwitnącego ligustru też jest nie do zniesienia, zawsze wstrzymuję oddech przechodząc koło takiego żywopłotu. Najgorsze jest to, że jest go na działkach coraz więcej, ponieważ bardzo łatwo się ukorzenia i sadzonki są właściwie za darmo, wystarczy ściąć tegoroczne przyrosty i wsadzić do ziemi, praktycznie wszystko się ukorzenia. ;:219 .
Pozdrawiam, Zosia
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Był moment gdy uprawiałam jogging. Niestety trasa biegu wypadała wzdłuż starego żywopłotu z ligustru. Ten odcinek biegało się paskudnie. Na szczęście dalej były róże pomarszczone :D
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Są krzewy,kt?re capią gorzej. Niekt?re z głogowatych np czy sumaki bodajże. Bez czarny też nie pachnie za pięknie.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Kwitnący bez / lilak jest ładny i w miarę ładnie pachnie. Jednak zapach gałązek bzu wsadzonych do flakonu z wodą w zamkniętym pomieszczeniu kojarzy mi się od lat niezmiennie z zapachem ulatniającego się gazu ;:oj
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ostatnio zaczęłam nie lubić roślin, które nie są ładne po kwitnieniu.Do końca sezonu jeszcze kawał czasu, a takie floksy ani to ściąć do ziemi, w dolnej części brzydkie, łysawe żółknące, kwiatostany obcinam, no i przedstawiają obraz nędzy i rozpaczy.Z drugiej strony lubię gdy kwitną, więc upycham w ogrodzie małymi grupkami, podsadzam np funkiami, ale im to nie służy.Inne to liliowce, jakiegoś spektakularnego kwitnienia nie mogę się doczekać.Postanowiłam przesadzić w zasięg wzroku, może wtedy je zauważę.
Lubię zaś te, które są ozdobne z liści cały prawie sezon i byliny, które wcześnie wiosną startują, są ozdobne przez całe lato (rozchodniki wielkie, niskie astry jesienne), po kwitnieniu bez ceregieli ściąć, albo zostawić do dekoracji.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Floksy rosnące "po kilka" faktycznie wyglądają paskudnie. Ładnie jest jak rosną albo w dużych grupach, albo podsadzone np. hostami, konwaliami...
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”