Szerszenie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: gniazdo szerszeni?

Post »

Powiedz sąsiadowi o swoim uczuleniu, myślę że to wystarczy.
Uprzejmie, to i sąsiad powinien zareagować równie uprzejmie.
A-ta
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 wrz 2012, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: gniazdo szerszeni?

Post »

No nic innego mi nie pozostaje :)
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: gniazdo szerszeni?

Post »

Ostatnio obserwowałam szerszenie na słonecznikach. Po przyjrzeniu się bliżej okazało się, że skubią wnętrze łodyg w miejscu gdzie ucięto kwiat. Bardzo szybko pozbyliśmy się tych niepotrzebnych łodyg przy użyciu siekiery.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
x_a-n
---
Posty: 437
Od: 15 mar 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: gniazdo szerszeni?

Post »

A-ta pisze: Bo małe gniazdko dziś, za rok bedzie już gniazdem sporym, ze sporą ilością lokatorów.

Jesienią wszystkie osobniki z tego gniazda zginą . Pozostanie tylko samica , która odleci w inne miejsce by przezimować . Na wiosnę założy nową kolonię . Mało prawdopodobne , że w tym samym miejscu , a na pewno już nie w tym samym gnieździe .
A-ta
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 wrz 2012, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: gniazdo szerszeni?

Post »

Troche to paskudne, ale po prostu ucieszyły mnie Twoje słowa :)
Odetchnęłam z ulgą :)
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: szerszenie

Post »

Jestem nieszczęśliwą posiadaczką szerszeni na działce ;:174 Na gruszy, która jest ogromna i stara znalazły sobie dziuplę i tam mieszkają. Mają niezłą wyżerkę z gruszek, ponieważ ja ogólnie od dziecka boję się pszczół, os, szerszeni, trzmieli... i nie odważę się zebrać owoców jak one sobie urzędują. Kiedyś jak byłam dzieckiem miałam niemiłą sytuacje, bo "bardzo mądra" kobieta dymiła sobie pszczółki, które trzymała pod domem i przy okazji przy naszym płocie. Pszczoły wściekły się i zaatakowały mnie, tatę i mojego psa! Pies to aż posiusiał się z bólu :( Czytałam Wasze wypowiedzi i chyba będę musiała wezwać staż pożarną. Samemu nie ma co, za duże ryzyko. Poza tym mój chrześniak ma niecałe 4 lata (a lubi sobie pokopać łopatką na działce :D) i osoba z mojej rodziny jest uczulona. Kiepska sprawa, bo wiem, że jak ja ich nie zaatakuję to będą spokojne, ale mimo wszystko chętnie się ich pozbędę!
Pozdrawiam, Ogoonek :)
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: szerszenie

Post »

Szerszenie i osy nie mają stałych gniazd. Co roku samice, które przezimowały zakładają kolonie od nowa. Uważnie obserwuj okolicę. Jeśli zauważysz, gdzie zakłada gniazdo, to bez większych problemów zniszczysz je w zarodku. Nocą specjalną pianką i po kłopocie.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: szerszenie

Post »

Mam nadzieję, że to będzie takie proste jak piszesz :tan :)
Pozdrawiam, Ogoonek :)
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: szerszenie

Post »

Szerszeń kilka dni temu zagnieździł mi się w kompostowniku. Powiedzcie mi proszę, czy muszę go koniecznie wyeliminować? Nie atakuje mnie on na razie i obserwacja jest ciekawa, ale nie wiem w jaki sposób rozwinie się ta sytuacja. Poza tym mój sąsiad ma pszczoły. Czy szerszenie naprawdę na nie polują? Czy mogą odstraszyć pszczoły od mojego ogródka? Mam tez gniazdo murarek, które chciałbym powiesić na drzewie, dość blisko gniazda szerszeni. Jak to w końcu z nimi jest? O siebie się nie boję, tylko o te nieszczęsne pszczoły :D
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: szerszenie

Post »

Kiedyś mój tata miał na działce pszczółki. Gdy wpadła tam banda szerszeni większość rojki została wycięta w pień... Okropnie przykro nam było. Biedne pszczółki...
Awatar użytkownika
mirek55522
100p
100p
Posty: 128
Od: 29 mar 2012, o 04:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.
Kontakt:

Re: szerszenie

Post »

Najskuteczniejszy jest Bros w aerozolu. Pryskać bezpośrednio na gniazdo a odległości około 3m.
Spryskane miejsce dzieła jeszcze kilka dni .
Szerszenie to naturalni wrogowie pszczoły miodnej. Polują jak wilk na owce.
Ale najgorsze z tego jest fakt że jad szerszeni nie działa jak inne jady. Po ukąszeniu rana zaczyna gnić jak po dawce kwasu do kości. Można sobie wyobrazić co dzieje się z organizmem jak coś takiego dostanie się do krwiobiegu. To nie jest typowy jad z możliwością zastosowania szczepionki.
Nie wiem jak leczyć ale z pewnością nie ma na to antidotum. ;:185 :evil:
Nie ma takiej okoliczności życiowej która zwalniała by człowieka od myślenia.
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: szerszenie

Post »

Ja natomiast słyszałem, ze ugryzienie szerszenia jest tylko trochę bardziej bolesne niz ugryzienie pszczoły miodnej. Ale jeszcze nie obserwowałem gniazda. znalazłem przy lesie jedno nowo pobudowane gniazdo. W tapczanie który sam tam położyłem. zresztą w tym tapczanie mam oswojone myszy, którym towarzystwo szerszeni nie przeszkadza. Co więcej słyszałem, ze szerszenie potrafią zyć w symbiozie z ptakami w budkach lęgowych i jedne drugim nie robią nijakiej krzywdy. Ptaki wyprowadzają się zanim szerszenie zajmą całą budkę. Ciekawy temat. Jeśli ktoś wie o tym coś więcej to prosił bym o jakieś filmy, artykuły, bo bardzo ciekawa sprawa a nigdzie nie mogę znaleźć dokładniejszych informacji.

Problem z moim szerszeniem sam się rozwiązał. Podlałem pryzmę kompostową pokrzywówką. Nie lałem jakoś specjalnie na gniazdo, ale pryzma opadła a miejsce odwidziało się królowej szerszeni. Wyprowadziła się na poszukiwanie bezpieczniejszego miejsca.
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: szerszenie

Post »

Zostawiłeś tapczan na skraju lasu?
Pozdrawiam, Ogoonek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”