"Mowa" chwastów.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Im mniej chwastów w ogrodzie tym bardziej ,rośliny , nasi ulubieńcy chorują .
W warzywniku zielska nie mam ogród też do zarośniętych nie należy ale mam takie zakątki i to sporo gdzie rośnie ,że tak powiem , co chce a to się przekłada na to, że od wiosny do późnej jesieni mam zatrzęsienie owadów i innych żyjątek . Zero sztucznych nawozów ,zero chemii , stworzenie wsze ma malutki raj .
Trzeba zapewnić domek dla maluszków by móc cieszyć oczy takimi widokami
Obrazek Obrazek
Olasz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 maja 2019, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świdnica, dolnośląskie
Kontakt:

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

pogotowie ogrodnicze pisze:
Erazm pisze:Chwasty podobnie jak rośliny mają swoje wymagania i występują tylko, gdy warunki ?pokarmowe? im sprzyjają.[/color]
? prosienicznik gładki (Hyophoeris glabra)
Poprawna nazwa łacińska to Hypochaeris glabra - może warto poprawić, żeby się błąd po ludzkości nie rozszedł :)
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1666
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

and777 pisze: Jak zaczęto oferować ludziom sztuczne śr. ochrony roślin wydawało się że problem zachwaszczenia rozwiązany będzie ale okazało się że jak jedne chwasty zniszczymy to inne opanowują plantację.
Chemii coraz więcej w glebie a chwasty nadal są.
A tu ilustracja tej tezy. Czyż nie piękna, wcale niezachwaszczona (innymi chwastami) plantacja chwastu? :)

Obrazek
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Niebieskooka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 cze 2019, o 16:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Dla jednych chwasty, dla mnie zioła... :) To czego komu brakuje(jakich pierwiastków, mikroelementów),to mu pod domem/w ogrodzie wyrośnie... Każdy zielarz to wie. natura wie co robi! :)
U mnie i chaber się znajdzie(suszę na herbatę dla pociech), i pokrzywa(cud - u mnie pokrzywy pod ochroną, a jaki nawóz dla roślin można zrobić!), i mniszek(drugi cud- cały jadalny) i koniczyna czerwona(kwiaty idealne dla kobiet) i komosa biała (pyszna z czosnkiem jak szpinak)... :)
A i skrzyp się znalazł, ale mało, ledwie parę sztuk, na włosy spozytkowalam. :D korzystajmy z tego co nam pod nosem matka natura daje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”