Żaby, jaszczurki,zaskrońce i inne żyjątka na działce cz.2

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Strasznie fajnie.
Za płotem - czyli pewnie nie u Ciebie coś niszczą, stąd ten niewymuszony luz :wink:
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Rolnicy, sadownicy, plantatorzy, szkółkarze - oni nie cieszą się odgłosem chrumkania dzików.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Za płotem jest las i właśnie zaczęły się żołędzie. Jest także ponad hektar nawłoci dokładnie na wprost mojego tarasu. Tam kiedyś było siedlisko, po którym zostały ruiny domu i stary sad. Dziki przyszły szukać spadłych jabłek, ale w tym roku nie jest ich za wiele, więc pochrumkały i poszły na żołędzie :wink: .
Mam luz, odkąd jest ogrodzenie. Wcześniej jak była tylko siatka leśna to przełaziły przez nią warchlaki i ryły trawnik, ale zaczęłam psikać Fuukiem i to je odstraszyło.
W tym roku dziki są u mnie pierwszy raz, wcześniej zjawiały się częściej. A tak to tylko sarny buszują i ganiają się w nawłoci.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

U mnie przychodzą pobuszować w robiniach i wykąpać się w kałuży jeśli akurat powstanie. Z drugiej strony płotu buszują po łące na skraju lasu. Jestem odziczona.

A ostatnio na podmurówce płotu wygrzewała się mała jaszczurka. Pierwszy raz widziałam, ale nie zdążyłam zrobić zdjęcie bo szybko uciekła mimo, że byłam daleko.

Czasem przebiegnie zając, raz widziałam sarnę w okolicy.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Dzika to tak średnio można nazwać ' żyjątkiem' kiedy bez problemu przewraca siatkę. Swoją drogą siatka Leśna to jedna wielka atrapa i fikcja. Pomijając fakt że jest nieskuteczna to niebezpieczna dla zwierząt.
Ogólnie na skraju lasu to wypada mieć mocną siatkę. U nas przykładowo dziki się kładą na ogrodzeniu, bo jak już pojedzą to się ocierają i drapią. Ja mam mocną siatkę, ale sąsiadce na ten przykład już parę razy się przerwała i dziki jej wpadły na działkę. :;230
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Wypada się cieszyć, że u nas płot drewniany. Obcierania nie zauważyłam, ale ewidentnie bywają tuż za nim, bo Tata posadził sobie tam słoneczniki i z 15 zostały 3. Najpierw przeryły świeże sadzonki, potem te co zostały i wyrosły przewróciły.

Ale sprytne są bo wiedzą kiedy będzie wywóz śmieci na danej ulicy i wieczór przed śmieciarą pojawiają się w okolicy pobuszować.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

wiridiana pisze:Ale sprytne są bo wiedzą kiedy będzie wywóz śmieci na danej ulicy i wieczór przed śmieciarą pojawiają się w okolicy pobuszować.
Sądzisz, że znają rozkład jazdy śmieciarek ? :D A ja myślę, że na dzień przed pojawieniem się śmieciarki "zapach" śmieci jest już intensywny i pojawiają się po prostu wiedzione zapachem.
Przed sławetną reformą ustawy śmieciowej (chyba 2013 r.) śmieci zmieszane były u nas odbierane raz na tydzień a po reformie niestety raz na 2 tygodnie. Jak to wpływa na "zapach" śmieci, który przyciąga szkodniki? No oczywiste jak wpływa :cry:
Dodatkowo zawsze znajdzie się jakiś półgłówek, który resztki chleba wyłoży przed śmietnikiem bo "po co ma się marnować, lepiej niech zwierzątka zjedzą". No i zwierzątka zjedzą, rozmnożą się i odwdzięczą bo zryją wszystkie trawniki w okolicy ;:124
Ogólnie to w jaki sposób jest realizowane przechowywanie śmieci (otwarte śmietniki) oraz odbiór odpadów (nieposprzątane resztki po odjeździe śmieciarki) w wielu przypadkach woła o pomstę do Nieba. A szkodnikom w to graj.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Jednak śmieci w domkach raczej wystawiane są w pojemnikach plastikowych. Nie czuć jakoś mocno. Widocznie węch mają lepszy :D
Może być, że na zapach to biorą, ale fascynujące jest, że pojawiają się wg terminu.
No i na segregowane też :D Tu już z zapachem bardziej, bo plastiki nie są myte, a stoją miesiąc no i zabezpieczone tylko workiem. Raz nam dziecko za szybko wyniosło za płot nie chwaląc się... Następnego dnia musieliśmy zbierać do nowego worka co zostało.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

wiridiana pisze:Raz nam dziecko za szybko wyniosło za płot nie chwaląc się... Następnego dnia musieliśmy zbierać do nowego worka co zostało.
Wyniosłem kiedyś przed garaż worek ze śmieciami i zapomniałem, że nie wstawiłem go do pojemnika. Nad ranem sroka rozwłóczyła wszystko po podjeźedzie i efekt był , że hoho ;:oj Krukowate to dopiero są sprytne :wink:
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

A to fakt. Biorą sobie orzech, rzucają pod auto i czekają aż im rozłupie łupinę.
Ze śmietników takich miejskich też potrafią wygrzebać "skarby" i nawet walczą o lepsze miejscówy.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Oj tak, krukowate potrafią się do wszystkiego dostosować.
Kilkanaście lat temu obserwowałam nasze najrzadziej występujące- orzechówki, jak ze stolików przy schronisku w Morskim Oku zbierały frytki, którymi potem karmiły pisklęta :shock:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

W Alpach austriackich widziałem kiedyś wieszczki żebrzące o jedzenie w kawiarence na wysokości 2300 m n.p.m?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Idę dzisiaj przez działkę,deszcz że śniegiem zacina A paniusia popyla .. jakąś zagapiona.
Obrazek

A przed chwilą poszłam szyć. Siedzę sobie i coś w rurach uderza. Nasłuchuję i lokalizuję źródło w kratce wentylacyjnej. Podchodzę tam A tam normalnie coś skacze! Ledwie podeszłam A kratka łup na ziemię. I widzę coś puchatego. Nawet nie spojrzałam co to tylko się czym prędzej ewakuowałam ,tak się wystraszylam i w nogi. Uciekłam na piętro i wysłałam tatę wrzeszcząc że w kratce jest nietoperz.
Obrazek
No i był. Tylko martwy i zasuszony. Tato się śmiał że się martwego nietoperza wystraszylam ale przysięgam że cos tam sie szamotało. Moze tam byl drugi ktory go cjcial zjesc , albo gjiazdo ?
Mam foto po wyjęciu go,alw nie będe tu pokazywać trupka...
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

O tej porze roku salamandry i nietoperze powinny spać :roll: A może to co skakało to ptaszysko jakieś, a nietoperz martwy był tam przy okazji? U mnie czasem sikorki wpadają do rynien i też narobią hałasu.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”