Być może w przyszłości nowa odmiana

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
wolak345
100p
100p
Posty: 175
Od: 1 cze 2010, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Podkarpacie

Re: Być może w przyszłości nowa odmiana

Post »

Piękna ta siewka, kiedyś może będzie super odmianą :D
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Być może w przyszłości nowa odmiana

Post »

Ciekawe czy następne liście zachowają cechy i czy nie ulegnie rewersji.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Być może w przyszłości nowa odmiana

Post »

Ładnie to wygląda teraz ale nie wiadomo jak się to utrzyma, często chodząc po lecie widuję takie siewki ale jak są bardzo młode to się nawet specjalnie nie schylam bo najczęściej w kolejnym roku cechy zanikają i są zielone. Jeśli się utrzyma to będzie bardzo ładny.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Być może w przyszłości nowa odmiana

Post »

A może wiatr lub ptaki przyniosły z czyjegoś ogrodu nasionko , właśnie z takiego buczka . Do mnie ptaszki przyniosły nasionka bzu czarnego Aurea , były też ich kupki a ,że pod lampą były kamyczki wykiełkowały . Jak bym wiedziała ,że to bez z żółtymi liskami to bym delikatnie przesadziła a tak przyjęło się tylko dwie sadzonki i wyrosły , jedna zielona i jedna żółta . Myślałam ,że to koralowy bo taki mam , ale wygląda ,że czarny . A najdziwniejsze , że nikt w mojej okolicy nie ma takiego bzu .
Beata :wit
Janusz 61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 602
Od: 26 lip 2009, o 19:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Być może w przyszłości nowa odmiana

Post »

Co z tych 2 siewek wyrośnie to się pewnie przekonam już w tym roku - niemniej wyglądały ineresująco.
Co się tyczy podobnych, to owszem mam 4 podobne odmiany (Franken , Marmorata, Marmorstar ,Rolf Marquardt) ale żadna nie ma takiego zabarwieni (może to efekt młodociany ?).
Pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Być może w przyszłości nowa odmiana

Post »

To ja chcę trochę tych pięknych nasion ;:113 , . Z mojego czerwonego klona tylko 1/4 jest czerwona , ale już z klonika palmowego wszystkie siewki wyrosły czerwone ;:63 . Jakie nasiona będą na moim pstrokatym klonie , którego tylko jedna gałąż była inna , reszta zielona no i oczywiście wycięta . Czy łatwo by było ukorzenić taką gałązkę żeby mieć nową roślinę , bo myślę ,że od podstawy ciągle będą wyrastać zielone gałęzie..
Beata :wit
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Być może w przyszłości nowa odmiana

Post »

Te buki Franken, Marmorstar itd one w sprzyjających warunkach mają takie kolorki jak ta siewka, wiadomo w ogrodzie mało kiedy są one faktycznie marmurkowe a najczęściej prawie zielone, ale może to być fatycznie siewka któregoś z nich.
Beata klonu nie ukorzenisz, a przynajmniej nie bez dużego ryzyka, lepiej będzie podhodować klonik 2-3 sezony i zaszczepić.
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Być może w przyszłości nowa odmiana

Post »

beatazg pisze:Zrobiłam w końcu zdjęcie , czy jest podobny do któregoś klona , oglądałam różne odmiany ale takiego nie widziałam . Pozdrawiam Beata
http://images62.fotosik.pl/1015/c20517519d2090efmed.jpg
http://images65.fotosik.pl/1014/6beb0781ee3e1763med.jpg
Ten klon przypomina trochę klona jawora Nizetti. U mnie niestety takie drzewa nie wysiewają się, za to mam dwubarwną pokrzywę

Obrazek
Awatar użytkownika
arczi148
100p
100p
Posty: 183
Od: 29 mar 2009, o 13:20
Lokalizacja: Lubelskie blisko Puław- Wojszyn

Re: Być może w przyszłości nowa odmiana

Post »

Witam.
Znalazłem w lesie czarcią miotłę na sośnie i chciałbym ją zaszczepić, w związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy muszą być szczepione na tym samym gatunku podkładki?
2. Jakiej wielkości powinna być podkładka?
3. Kiedy najlepiej szczepienie wykonać?
4. Jakiej wielkości zraz powinien być? tzn przyrost jednoroczny, dwuletni czy może starszy
5. czy szczepimy na pedzie głównym ?
6. Czy można taką miotłę ukorzenić bezpośrednio w ziemi?
Proszę o pomoc.
Jak będę miał chwilę czasu w pracy to dorzucę zdjęcie owego zjawiska.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam Artur :wit
wolak345
100p
100p
Posty: 175
Od: 1 cze 2010, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Podkarpacie

Re: Być może w przyszłości nowa odmiana

Post »

Tak tuja mi się posiała. :) W lecie nowe pędy są złote, starsze są soczyście zielone, po większych mrozach robi się ruda.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
helianthus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 14 sie 2010, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Być może w przyszłości nowa odmiana

Post »

Coś dla odświeżenia wątku, bo ciekawy i wart dalszego rozbudowywania.
W tym roku zacząłem się rozglądać za wszelkimi anomaliami wśród roślin i kilka ciekawych udało mi się znaleźć :)

Obrazek
Młoda jabłoń znaleziona w zadrzewieniach śródpolnych. Przeniesiona w tym roku do ogrodu.

Obrazek
Siewka kasztanowca. Blaszki liściowe z dołu są normalne wybarwione, więc mam nadzieję, że sobie poradzi.

Obrazek
Tuja 'Szmaragd' dawno nie zaglądałem do niej, więc nie wiem, czy pędy z przebarwieniami rosną normalnie.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Aster jesienny variegata mutacja

Post »

Na jednym pędzie z moich astrów jesiennych wystąpiła mutacja vareigata, a ponieważ bardzo mi na takiej zależało to pęd oddzieliłam od całej kępy i posadziłam w doniczce. Przypuszczając, że mutacja może się cofnąć po zimie kawałki pędu z tą mutacją ukorzeniłam.
Jak myślicie czy w przyszłym roku mam szanse zobaczyć te same pstrokate listki? Miał już ktoś z was podobny przypadek?

Tak wyglądał przed cięciem
Obrazek

To ukorzeniony już wierzchołek
Obrazek

A to dwie sadzonki ze środka pędu
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Być może w przyszłości nowa odmiana

Post »

Jak tam ta jabłonka? miałem kiedyś identycznie wybarwioną świdośliwę, po kilku sezonach w gruncie zzieleniała totalnie. Kasztanowców takich chyba z 15 miałem, każdy inaczej wybarwiony, ale jakoś nie miałem kiedy się nimi zajmować. Może do tego wrócę w tym sezonie?...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”